Диета / полезни и вредни храни

  • 1 053
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 102
Мили бъдещи майки Simple Smile Flowers Hibiscus

Искам да попитам дали спазвате специална диета, която помага за зачеване или помага като цяло за произвеждане на по-качествени яйцеклетки. Гледам различни клипове и чета статии по темата. Има много разнообразба информация. Препоръчват се банани, ананас, авокадо, бадеми и кашу, домати и зелени зеленчуци. От друга страна не се препоръчва захар, въглехидрати, шоколад, риба тон, бекон, кафе и разбира се газирани напитки, алкохол, цигари. Вие спазвате ли някакъв специален режим. Знаете ли кои билки се препоръчват или не се препоръчват ?

Вече 3ти месец се опитваме и сега ми се иска да следвам някои препоръки. Спрях силовите тренировки и ги замених с йога и леко кардио.

# 1
  • Мнения: 3 075
Има една книга, "It starts with the egg" се казва. Много е известна в чужбина.  Аз си я свалих онлайн тези дни и почвам да я чета. В нея има такъв хранителен режим, който подпомага функцията на яйчниците и репродуктивната система. Също са обсъдени различни добавки, които подпомагат яйчниковия резерв и увеличават  шансовете за имплантация дори при ин витро процедури. Ако знаеш английски ти я препоръчвам, защото поне аз не я намерих преведена .

# 2
  • Мнения: 102
Много благодаря ! точно подобна инфо търся. Ще се опитам да намеря книгата онлайн Simple Smile

За билките, намерих много различни отзиви. Попаднах на инфо за чай от малинови листа и екстракт от червени детелини. Пробвали ли сте с подобни чайове или билки ?

# 3
  • Мнения: 3 075
Аз не, сега за втори път съм пуснала всички полови, щитовидни хормони и някои витамини в репродуктивна клиника, и като ми са готови резултатите след консултация с лекар ще започна прием на някои добавки, които съм си набелязала и евентуално ще преразгледам начина си на хранене. Но всичките ми познати са забременяли, докато си пият, пушат и ядат вредна храна... 😒😒

# 4
  • Мнения: 2 352
Освен да пия фолиева киселина, не съм правила нищо по специално.
По принцип избягвам консумацията на вредни храни- пържено, тестени храни, газирано, сладки неща. Не съм ги изключила напълно, защото ги обичам. Но съм ги ограничила до 2-3 пъти месечно. Алкохол пия в малки количество, 1-2 чаши вино седмично. Смятам, че алкохола е вреден в големи количества. Малките количества дори могат да бъдат полезни. Кафе пия по една чаша на ден от години. Не съм спирала нито преди да забременея, нито като бях бременна, нито сега като кърмя. Разбира се, всичко е обсъдено с лекар. Единствено алкохола спрях докато бях бременна. Позволявах си по 1-2 глътки от чашата на мъжа ми, колкото да си опитам. Цигари не пуша.
С билките трябва да се внимава. Аз обикновенно пия чай от лайка и липа, които са позволени.
Забременях след 5-6 месеца опити.
Според мен проблема не е в храната. Рачзбира се, важно е да се храниш пълноценно и здравословно. Но по скоро не правите опити в правилния момент или има някакъв друг проблем. С може просто да сте прекалено нетърпеливи.
Препоръчва се посещение при специалист след 1година неуспешни опити, за хора под 30-35г. И след 6 месеца- над тази възраст. Освен това се иска и редовен секс, най- добре е през ден. Колкото чайове и билки да се изпият, няма файда ако не се уцели момента

# 5
  • Мнения: 102
Съгласна съм с вас. Не е хубаво да се прекалява с ограниченията. Така и саме се стрисираме допълнително. Опитвам се да мисля позитиво и да съм внимателно относно някои храни като колбаси, полу-готови храни. В никакъв случай не мога да се ограничавам от кафето и шоколада Simple Smile без сутрешното кафе просто не мога. Аз съм на 35г. и съм наясно че няма да стане от 1ви опит.

# 6
  • Мнения: 3 075
При някои става и от първи опит. При други се иска малко повече време, но съвета ми е не отлагайте прекалено посещението при репродуктивен специалист ако нещата не се получат. Щом сте на 35 до 6 месеца ако не забременеете потърсете лекар. Защото отнема време проблемите да се открият и после още време да се разрешат. Макар и  току що навършила 29 ви го казвам от личен опит. Уж всичко ми беше прекрасно и наред, и само трябваше да се успокоя и да не го мисля толкова, а сега резултатите ми са лоши и показват доста намаляващ яйчников резерв.

# 7
  • София
  • Мнения: 349
Здравей, не бих го нарекла диета, но аз гледам да спазвам няколко прости правила, които според мен действат добре не само на забременяването, но и на доброто здравословно състояние като цяло. А именно:
- Сутрин на гладно чаша вода с лимон и лажица зехтин, или пона само вода.
- Направила съм си списък с храни, подпомагащи забременяването, като гледам на всяко хранене да има поне по едно от тях. Списъкът включва: зеленолистни, банани, броколи, цвекло, сладък картоф, леща и бобови, яйца, кис.мялко, ядки, риба-два пъти седмично, овесени ядки, домати, чушки, скилидка чесън на вечеря и др.
- Сладко като цяло не ме влече, ако хапна нещо, то е почерпка в офиса или малко черен шоколад или нещо домашно-приготвено.
- Повечето дни гледам да заместя кафето със зелен чай, но когато ми се пие, си пия кафе.
- Алкохолът гледам да го огранича до чаша вино или бира 2-3 пъти седмично, но и тук има изключения понякога Wink
- Старая се да се движа. В офиса гледам да не се заседявам дълго, разхождам се, качвам стълби.
-За следобедна закуска хапвам някакъв плод.
- Вечерята се старая да е до 20ч. и това мисля, че е много важно също.
- Повече сън и спокойстие, но тук не ми се получава особено.
Това се сещам общо взето.

# 8
  • Мнения: 102
AlisonParker

Съгласна съм, че не бива да се отлагат прегледи и изследвания след 6 месеца опити. Няма как да знаем напълно базирайки се само на профилактични прегледи. Усещам, че трябва да правя малко промени , за да съм спокойна че съм пробвала всички практически методи за подпомагане - като йога, медитация. често движение,  здравословно хранене и необходими витамини и добавки. Не трябва да се забрави, че промяната в хранителния режим или ефекта от хранителните добавки, няма да даде положителни резултати от 1ви месец.

mimoni
Много добре планиран режим Simple Smile и аз гледам да избягвам въглехидрати колкото може, но не съм ги изключила напълно. Паста и пица си позволявам 1-2 пъти на седмицата YumSpaghettiWine Glass
Скоро добавих и  Омега комплекс >> малко е гаден на вкус
https://www.zoya.bg/%D0%9E%D0%BC%D0%B5%D0%B3%D0%B0-%D0%BA%D0%BE% … ers=Viridian-m158

# 9
  • Мнения: 481
Млечните храни с висока масленост като сметана, овче сирене, кисело мляко са за съзряване на яйцеклетката.Сьомга и скумрия от рибите, ядки, орехи, бадеми, кашу. Авокадо и горски плодове. Сутрин, който пие кафе, може да си добавя хубава сметана. Аз си правя също закваска  сметана с малко плодове по избор. Има много варианти.

Общи условия

Активация на акаунт