Раждане в АГ"Света София"(бившата Тина Киркова) - 8 част

  • 56 833
  • 768
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 2 405
И през 2017г казаха, че работят само с Хип. И мляко и козметика. Аз не можех да кърмя в началото, но се изцеждах и хранех детето смесено. Шишета бяха ужасни, стари и наистина течаха. Така че ми донесоха 2 бр шишета на Авент от вкъщи и давах от тях.
У дома вече си кърмех без проблем.

# 421
  • Мнения: 472
Както m_oliviya е казала с ХИП, козметиката беше мустела при нас.
Наистина количествата бяха много зле, колкото се плиснало толкова...и аз така не знаех, дават ми шишето с нашия номер и аз го давам..после акушерката ми се скара, пе съм го прехранила и е повърнал.

# 422
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 016
2015 даваха Аптамил Пронутра в Тина Киркова, за козметиката не си спомням. Но да, бибероните бяха ужасно "разшлякани", а формулата често  пъти, топла.

# 423
  • Мнения: 1 041
Момичета, в родилна зала има ли от надуваемите топки за бременни/раждащи?
Ако не, можем ли да си занесем наша ? Имате ли представа? 🤔

# 424
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 016
Момичета, в родилна зала има ли от надуваемите топки за бременни/раждащи?
Ако не, можем ли да си занесем наша ? Имате ли представа? 🤔

Силно ме съмнява, че в родилното ще те оставят да седиш на топка, аз като бях не видях такова нещо, но да каже някои по-запознат...

# 425
  • Мнения: 1 041
Защо? Какво те “оставят” да правиш? 🤔
Аз се надявам да е свободна индивидуалната зала и да раждам там Simple Smile

# 426
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 016
Защо? Какво те “оставят” да правиш? 🤔
Аз се надявам да е свободна индивидуалната зала и да раждам там Simple Smile

Мии, нищо не правиш, аз бях с проблемни тонове, правиха три записа, и прекарах от 9 до 12 в родилното, завързана с коланите, през това време две или три жени пищяха и раждаха. Накрая, се видя, че при мен нещата не отиват на добре, тоновете падат..., набиха ми банките, и хайде в операционната зала.

# 427
  • София
  • Мнения: 504
През октомври 2015г и 2018г хранеха децата с АМ Хип. Козметиката също беше Хип. Млякото наистина беше студено. Аз не съм го давала. 1000 пъти казах, че не желая АМ, трябвало неонатоложката да прецени. Тя пък идваше да ми вдига гири, че детето спада на тегло(всички спадат). Грам не се впечатлих.
В предродилна зала топки няма. Не съм виждала някой да си носи. Но, ако си платите за ВИП зала сигурно няма да има проблем.
Колкото до крещенето по време на раждане... Който не е раждал нормално, той не знае какво е. Без упойка съм раждала и да, ръмжах от болка. След като в 05:00ч разкритието ми беше 5см, от къде да знам, че в 05:15че станало 9-10см. Виех от болка, имах напъни и знаех, че не трябва да напъвам преди пълно разкритие. Хич не съм се интересувала на коя родилка развалям комфорта. В крайна сметка лекар и акушерка ме носеха(буквално) до родилна зала. Родих в 05:30ч. Всъщност детето само се роди. Аз бях там за придружител. Загубих пълно управление на собственото си тяло за 5-10 Мин. Така се случва, когато всичко е напълно естествено и липсва всякаква лекарска и медикаментозна намеса.

# 428
  • Мнения: 918
Багажът в плик, се има предвид за този в реанимация. Там са ви необходими бельо, превръзки, зарядно, мокри кърпи и вода. Друго не ви е необходимо. След като ви преведат в нормална стая може да ви донесат багажа, който да е сак или куфар. Просто стаята за реанимация е тясна с 5 легла и няма как да се прескачат 5 куфара, които реално там не са ви необходими, защото не може да ставате. Ходя там на стаж и раждах преди 4 месеца, ако имате още въпроси с радост бих отговорила. Blush

# 429
  • Мнения: 472
zwezdi4ka аз раждах преди 7месеца и багажа и на трите мами беше в реанимацията доку до леглата
В плик може би е най-удачно да се носи водата и зарядното за да са ти под ръка.

# 430
  • Мнения: 918
zwezdi4ka аз раждах преди 7месеца и багажа и на трите мами беше в реанимацията доку до леглата
В плик може би е най-удачно да се носи водата и зарядното за да са ти под ръка.

Да може да е с вас багажа, но и не пречи на следващия ден роднините да го донесат. Защото реално там нищо не ти трябва от огромния сак, както повечето носят.

# 431
  • Мнения: 278
Родих преди седмица, всичкия ми багаж беше с мен дори и в реанимация ... вярно не беше огромен , а компактен малък сак. След мен докараха жена в реанимация, която беше с куфар ( има приспособление на леглото където го слагат) не е пречил на никой. Багажа си вървеше с мен през цялото време, акушерките имаха грижа за това.
АМ е все още ХИП , за козметиката не съм сигурна... стори ми се че чух нещо за Мустела, но не се поинтересувах много, защото вкъщи ме чака А Дерма така или иначе.

# 432
  • Мнения: 278
А някоя мама има ли идея какво ти поема здравната каса като престой и нощувки и какво доплащаш за Вип стая ? 🤔

# 433
  • Мнения: 698
Вип стаята си я поемаш сам, единичната е 70 лв. на ден, двойната 40лв.

# 434
  • София
  • Мнения: 504
Здравната каса поема раждане по спешност или когато настъпи родова дейност. Без екип, упойки(за нормално раждане), без екстри. Специално в ТК пациентките по здравна каса се настаняват на 2 етаж. Която желае избор на екип, акушерка, ВИП стая, доплаща на края на престоя. ЗК поема престой от 3 нощи за нормално раждане или 5 нощи за секцио. Ако се налага по-дълъг престой се сменя пътеката и отново е поето от ЗК.

Общи условия

Активация на акаунт