Раждане в АГ"Света София"(бившата Тина Киркова) - 8 част

  • 57 010
  • 768
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 1 041
Аз родих там на 10.03, естествено раждане бях с избор на екип - др Томи Попмарков ( още 5 деца да имам, всичките при него ще ги родя, при него следих и бременността си). От избора естествено съм доволна, от персонала също. Акушерките в родилна зала бяха ТОП! Докато дойде моя лекар ме гледаха др Грънчаров (страшно мил !!) , др Елена Фадел (прекрасна😍) и др Константин Петров (за мен абсолютен урод..)..
После на 5-я етаж всички бяха страшно мили, лошо отношение нямаше от никого , а седях 8 дни..
Мен ме насърчаваха да кърмя и акушерките ми помагаха. Връщах им АМ и никой не ми е правил проблем.
Др Ковачева и Богданова ( понеже гледам се споменават) минаваха на визитация и имам само добри впечатления от двете. Simple Smile

# 526
  • Мнения: 2 407
Sunshine, честито. Бъдете здрави с бебето.
Стана ми смешно като прочетох "Константин Петров абсолютен урод".

Пп:И аз не го харесах. Изглежда ми само влюбен. Пуска шеги, които са неуместни(когато имаш контракции) и които не биха били разбрани от всеки! Тоест хуморът му не ми допадна. Не съм раждала при него. Просто попаднах в неговата смяна, родих при др Ковачева(топ!!), без избор.
Пп:само да вметна, че говоря за него като за човек и не си позволявам да коментирам професионалните му качества, защото имам 2 приятелки раждали и следили се при него, казват че са доволни!

# 527
  • Мнения: 1 041
Да, професионалните му умения не ги коментирам и аз! Но като човек за мен е абсолютно кастриран от всякакъв вид морал.
Бях 12 часа с контракции на 2 минути! Всички ми обясняваха как ще се справя, как няма да се предавам, как всичко ще е наред.. той дойде да ми обяснява как психиката ми няма да издържи и е най-добре още сега да ми направят секцио...и това при положение, че аз имах избор на екип и чаках да дойде моя си доктор!
Понеже съм с тромбофилии и там остроумничеше нещо... 🥴 страшно неподходящ момент, в който да ми обясни как всички 250 инжекции , дето съм си сложила, са били излишни!
Няколко пъти ми обясни как секциото е “чиста работа..”, а след раждането пристигна пръв да ме пита дали са ми скачали на корема 😮
Един ден дойде на визитация и ми каза: Еми нормално да имаш болки отдолу и хемороиди като се пънеш да раждаш нормално..
А, имам и друг горчив опит с него от преди 3 години, когато ме приемаха за операция за извънматочна, но ням да коментирам там..,
Самовлюбен е меко казано...
Както и да го оплюя, все ще му е малко 🤬
Не знам, ако трябва да следя бременност при него, как ще го изтърпя.. 9 месеца.. пази Боже!! 😐

# 528
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 075
Аз родих там на 10.03, естествено раждане бях с избор на екип - др Томи Попмарков ( още 5 деца да имам, всичките при него ще ги родя, при него следих и бременността си). От избора естествено съм доволна, от персонала също. Акушерките в родилна зала бяха ТОП! Докато дойде моя лекар ме гледаха др Грънчаров (страшно мил !!) , др Елена Фадел (прекрасна😍) и др Константин Петров (за мен абсолютен урод..)..
После на 5-я етаж всички бяха страшно мили, лошо отношение нямаше от никого , а седях 8 дни..
Мен ме насърчаваха да кърмя и акушерките ми помагаха. Връщах им АМ и никой не ми е правил проблем.
Др Ковачева и Богданова ( понеже гледам се споменават) минаваха на визитация и имам само добри впечатления от двете. Simple Smile

Д-р Грънчаров ми следеше бременността, като го спомена и ми стана мило Simple Smile 
Беше много смешно с него, отивам за първи преглед, ( 6-7) седмица,да се види има ли пулс, аз нервнича, той ме успокоява... На втори или трети преглед, ме подпитва деликатно бебето баща има ли си, той защо не идва с мен ( аз си записвах часове, и си ходех сама на прегледи, изследвания). Харесваше ми, покрай цялата лудница и забързано ежедневие, да отделя няколко часа, да се помотая с градския, и слушалките в ушите, и да отида на лекар, сама! Запозна се и с мъжа ми, де.

# 529
  • Мнения: 289
Момичета при секцио катетъра преди или след упойката се поставя?

# 530
  • Мнения: 278
След упойката, няма да разбереш даже Wink
Момичета при секцио катетъра преди или след упойката се поставя?

# 531
  • Мнения: 45
Здравейте, възползвали ли сте се от ВИП родилната зала? Ще се възползвате ли? Заслужава ли си? Предварително благодаря за информацията!

# 532
  • София
  • Мнения: 89
Здравейте, възползвали ли сте се от ВИП родилната зала? Ще се възползвате ли? Заслужава ли си? Предварително благодаря за информацията!

Доколкото ми казаха, в момента вип родилните зали са подготвени за инфекциозни в случай на нужда. Вип стаите за след раждане си ги има

# 533
  • Мнения: 26
Здравейте, някой скоро да е раждал при д-р Богданова. Препочъваха ми я, тъй като и аз първоначално исках да родя при Корсачки. Ходих веднъж на тонове при нея, все още нямам мнение, каза че към 37 седмица ще може да даде мнение дали е възможно нормлано раждане (сега влизам в 35). Силно се надявам на такова, за това моля мамите, които са запознати да споделят дали е привърженичка на такова. Благодаря предеварително Simple Smile

# 534
  • Мнения: 235
Здравейте! В коя седмица трябва да избера лекар, при който смятам да раждам ? Следя се във въпросната болница, но не съм много наясно как става избирането. Моля някой запознат да сподели. Simple Smile

# 535
  • София
  • Мнения: 504
Здравейте, някой скоро да е раждал при д-р Богданова. Препочъваха ми я, тъй като и аз първоначално исках да родя при Корсачки. Ходих веднъж на тонове при нея, все още нямам мнение, каза че към 37 седмица ще може да даде мнение дали е възможно нормлано раждане (сега влизам в 35). Силно се надявам на такова, за това моля мамите, които са запознати да споделят дали е привърженичка на такова. Благодаря предеварително Simple Smile
Масово са доволни. Да, мила, любезна, внимателна към пациентките й. Но... след това, което чух и видях по време на моето раждане, никога не бих й се доверила. Не съм я избирала. Раждах при друг лекар. Засякохме се в предродилна зала и след това с пациентката й бяхме в съседни стаи 2-3 дни. Дано тази жена(пациентката) се навие някой ден за второ дете, пък било и секцио. Такова пришпорено, бързо раждане не бях виждала(а съм раждала три път, първите два пъти по 11-13ч). В 05:00ч правеше всичко по силите си, жената да роди до 07:30ч,защото в 08:30ч имала пациенти в Младост. Жената беше с толкова травми, че сигурно 2г по-късно още не се възстановила. Сигурно живее в заблуда, че естественото раждане е нещо ужасно. А това не е така.
Отношението на д-р Богданова към мен и подигравателните й коментари, нямат нищо общо. Мрънкането й, по-бързо да раждам, че точно това магаре й трябва, също няма общо с изграденото ми мнение. Но никога не бих я избрала за лекар, който да води естественото ми раждане. За секцио може и да е перфектният специалист. Там поне има малко график, та ще може да си планира ангажиментите.

# 536
  • Мнения: 1 041
Здравейте! В коя седмица трябва да избера лекар, при който смятам да раждам ? Следя се във въпросната болница, но не съм много наясно как става избирането. Моля някой запознат да сподели. Simple Smile

Избора на екип не се заявява предварително в болницата. Стига само да се разбереш с лекаря, който ти следи бременността, щом той/тя работи там.
Когато постъпваш за раждане ,просто в 103-ти казваш кой ти е лекаря, с чиито екип ще раждаш. Вече кога му звъниш и кога той тръгва към болницата е много индивидуално и се уговаряш с конкретния лекар. Аз раждах при др Томи Попмарков, приеха ме на два см разкритие, той дойде, когато бях с 5. Тоест 4 часа по-късно в моя случай.
Ако си секцио не знам..
При всички положения си говори с доктора и той ще ти обясни. Simple Smile

# 537
  • Мнения: 272
Здравейте! Някой има ли актуална информация каква е цената на вечер във ВИП стая? И ако си без избор на екип заплащаш ли нещо след раждането или се поема по здравна каса? Благодаря! 😊

# 538
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 075
Здравейте! Някой има ли актуална информация каква е цената на вечер във ВИП стая? И ако си без избор на екип заплащаш ли нещо след раждането или се поема по здравна каса? Благодаря! 😊

По спомен 40 лева за двойна стая, 70 лева за самостоятелна. Ако си здравно осигурен, и си без избор на екип, не би трябвало да се плаща нищо. Бях със спешно секцио, платих само престоя във "ВИП" стаята, а реших да съм там заради леглата основно.

# 539
  • Мнения: 6
Здравейте! През юни ми предстои раждане в Тина Киркова и имам няколко тревоги и въпроси.
1. Има ли тук мами, които са се следили при някой от лекарите в болницата, но са решили да родят без избор на екип или при друг лекар? Дали се гледа с лошо око на такива родилки и би ли станал проблем?
2. Също се чудя за самото раждане с болнична нощница ли те обличат или си носиш своя? Дали може някаква по-широка и дългичка тениска от таткото?
3. В скъпите ВИП стаи (които са единични) има ли ограничение за времето, което таткото може да прекарва с родилката? Какво представлява стаята? Само легло ли има или някакво столче /фотьойлче? Банята самостоятелна ли е?

Ще съм много благодарна ако споделите своя опит! Бъдете здрави Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт