Операция на щитовидна жлеза -16

  • 45 381
  • 747
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 234
Успех с операцията, Глухарче!

# 601
  • Мнения: 23
Успех Глухарче 🙂 всичко ще е наред. Сега и аз да кажа до къде я докарах с ходенето по мъките, вчера ми мина сцинтиграфия та, за мое учудване бааааам чиста, тъкмо да се зарадвам и професор Пиперкова гледа кръвните тиреоглобулина където е висок 28 и казва трябва ПЕТ скенер задължително имат съмнения че нещо става и направо ще полудея вече и ми писна и зарязвам дадох си резултатите на докторката в Майчин дом където се следя тя направо не знаеше какво да ми каже но по израза на лицето и ми стана ясно че хич не е ок работата. Днес ще ме представят на д-р. Шинков и ще решат какво да ме правят. И така ако има нещо ще пиша. Пожелавам ви весели празници и само хубави новини 🙂🙂🙂

# 602
  • Мнения: 458
Стискам палци и на теб. Много ми се иска да те посъветвам да не "влизаш във филма" отсега, но самата аз не можах да се опазя от това когато стана въпрос за моята "кожа". Но пък успях да запазя здравия си разум с много повтаряне на "всичко ще бъде наред" и "ще ми се размине".
Шинков е добър, не ги оставяй докато не ти обяснят всичко и не ти дадат решение. Там са малко инертни, но като дадеш да се разбере, че няма да отстъпиш, ще стане работата.

# 603
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Успех Глухарче 🙂 всичко ще е наред. Сега и аз да кажа до къде я докарах с ходенето по мъките, вчера ми мина сцинтиграфия та, за мое учудване бааааам чиста, тъкмо да се зарадвам и професор Пиперкова гледа кръвните тиреоглобулина където е висок 28 и казва трябва ПЕТ скенер задължително имат съмнения че нещо става и направо ще полудея вече и ми писна и зарязвам дадох си резултатите на докторката в Майчин дом където се следя тя направо не знаеше какво да ми каже но по израза на лицето и ми стана ясно че хич не е ок работата. Днес ще ме представят на д-р. Шинков и ще решат какво да ме правят. И така ако има нещо ще пиша. Пожелавам ви весели празници и само хубави новини 🙂🙂🙂

Пламен нали на последните беше 5,91 тиреоглобулина?

# 604
  • Мнения: 23


Пламен нали на последните беше 5,91 тиреоглобулина?
[/quote] Точно заради тия новите беше проблема там антителата бяха високи смисъл не много високи ама тя се зачуди и ......

# 605
  • Мнения: 234
Пламен Кожухаров, ако може да попитам колко ти бяха антителата, че мен тази тема живо ме вълнува?
TSH и Тиреоглобулин в норма, антитела ТАТ винаги високи.

# 606
  • Мнения: 261
Здравейте момичета,

От 4 дни пия Л-Тироксин. М трябваше да ми дойде вчера, но към момента още я няма и не усещам да има изгледи да се случи. Може ли да е от хапчетата?

# 607
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Здравейте момичета,

От 4 дни пия Л-Тироксин. М трябваше да ми дойде вчера, но към момента още я няма и не усещам да има изгледи да се случи. Може ли да е от хапчетата?

По принцип менструацията се повлиява от тях, но 4 дни са много малко за да се натрупа хормона.

# 608
  • Мнения: 23
Пламен Кожухаров, ако може да попитам колко ти бяха антителата, че мен тази тема живо ме вълнува?
TSH и Тиреоглобулин в норма, антитела ТАТ винаги високи.
.   На първите изследвания тсх над 100, ТГ 28, ТАТ под 10.   Не съм много запознат но съм чел, че хора с Хашимото антителата е нормално да с високи дори и след премахване на жлезата.                     

# 609
  • Мнения: 234
Моята жлеза е премахната преди година и осем месеца, би трябвало да нямам завишени антитела след толкова време. Но и аз незнам.

# 610
  • Мнения: 25
Здравйте, чета ви от месец и днес се реших да ви пиша. От три години съм с няколко възела на щитовидната жлеза. Открих ги заради проблеми с косата. Открих ги през 2016 г. като два от тях бяха по- големи - около 8 и 9 мм. Тогава неглижирах проблема и не отидох за проследяване до миналия месец, когато се оказа, че двата са нараснали, съответно на 1,2 и 1,1 което всъщност не е основният проблем. Докторът, който ме гледа на УЗ откри съвсем нов нодул с големина почти 1 см., който е с EU-TIRADS 4. освен това сложил след четворката голяма питанка и написал в епикризата, че декември месец, ще се наложи проследяване с УЗ и ТАБ. На мен същият лекар ми каза, че било нужно да го изчакаме да озреел и че имало време до момента, когато щял да ме разплаче.
Доста се рових из нета и разбирам, че при EU-TIRADS 4  възможността, нодула да бъде злокачествен е до 26%.
Та въпроса ми е, дали да си направя ТАБ преди декември месец и при кой да направя ТАБ. Изобщо възможно ли е да отида сама при ендокринолог, който прави това изследване и да поискам да ми бъдат изследвани трите възела с ТАБ?
Между другото имам и множество по- малки кисти, над 10.
Благодаря ви предварително и Весели празници на всички!!! Heart

# 611
  • Мнения: 352
Geri1122 , щом ни четеш значи си наясно Simple Smile Търсиш няколко мнения. Обсъждай с ендокринолага и искай разяснение. Знаеш , че проблемите с ЩЖ не са фатални и не е нужно да се правят прибързани действия, но трябва да се вземат мерки за лечение! Желая ти успех!
И Христос воскресе!

# 612
  • Мнения: 25
На 13-ти ще ходя в КАСПЕЛА приятел Проф. Д-р Димов. Да ме види и да каже нужна ли е ТАБ. Дори бих предпочела да е Simple Smile така ще знам, дали да се тревожа или има време преди да ми махнат железата. При толкова кисти, непременно ще се наложи някой ден.
Благодаря че ви има!! Simple Smile
Сега поне знам, че ако се налага операция, ще трябва да намеря начин да си запиша час при Проф. Пандев!!!
Христос Воскресе!

Да са благословени домовете и сърцата ни!
Да са живи и здрави близките и приятелите ни!
Нека възкръсне надеждата и радостта и светлината огрее душите ни!
ВЕСЕЛ ПРАЗНИК

# 613
  • Мнения: 458
Знам, че ноктите могат да станат чупливи, ако функцията нажлезата е понижена, обаче при мене обратното и се чудя защо е така. Пия еутирокс 125мхг, ТСХ 0.08 т.е. би трябвало да съм с хиперфункция. Ноктите ми обаче от един месец се чупят лесно и лакът се бели по-лесно. Маникюристката казва, че е от хормоните, ама не би трябвало, нали?

# 614
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Знам, че ноктите могат да станат чупливи, ако функцията нажлезата е понижена, обаче при мене обратното и се чудя защо е така. Пия еутирокс 125мхг, ТСХ 0.08 т.е. би трябвало да съм с хиперфункция. Ноктите ми обаче от един месец се чупят лесно и лакът се бели по-лесно. Маникюристката казва, че е от хормоните, ама не би трябвало, нали?

И при мен се чупят, с ниско ТСХ съм.
Доста симптоми при хипо и хипер се препокриват.

Общи условия

Активация на акаунт