Операция на щитовидна жлеза -16

  • 43 549
  • 747
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 894
Аз и за хистологии (3 броя) и 1 биопсия все съм чакала по 2 седмици поне също

# 676
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Е как без ехограф бре Flushed
На частно, около 65 лв. ми излезе, резултата беше готов на другия ден и то защото биопсията ми я взеха вечерта към 18ч. Иначе много хора още същия ден си вземат резултата.
По ЗК знам, че хоспитализират ама там е ясно, че е заради парите от пътеката, но и да чакаш толкова много Sad

# 677
  • София
  • Мнения: 7
Аз бях с направление за биопсия. Прави ми я д-р Шинков в Ендокринологията в Майчин дом. Възелът беше 8х7мм. Лекарят беше внимателен, резултатът излезе след седмица.
Боля ме много по време на биопсията, боля ме и доста дни след това.

# 678
  • Мнения: 19
Здравейте,моята история е дълга.Първа операция 1998,втората беше 2012,хормоните бяха в норма,антителата също,а хистологията показа Хашимото,но дотам.
Всяка година пусках изследвания и минавах ехограф.След втората операцията размерите на двата дяла на ЩЗ бяха оставени симетрични,но с течение на години единия се смали ,а другия достигна отново първоначалните си размери,но предишният ми ендокринолог буквално неглежираше това,щз не била цветенце да порасне пак.От шест години пак се появиха образования в щз,в увеличения дял,но без промени в хормоните и наблюдавахме само.
От миналата година започнах да усещам познати симптоми-болка в шията,дрезгав глас,нервност,промени в настроението,качване на килограми,цикъла ми играе,но понеже и годините не са ми малко 49,и ендокринолог и гинеколог(понеже имам и кисти и миомен възел на яйчниците) го отдават на наближаване на менопаузата,а аз си знаех,че е друго.Между другото при първата операция на щз ми махна хирурга и фиброденом на лявата гърда Simple Smile.
Миналият месец посетих друг ендокринолог ТСХ 3,45,няма да коментирам,че го прие за нормално,но след ехограф и цветен доплер седна и ми уговори час за ТАБ в Пловдив при доцент Нончев с думите ,защо си чакала досега...
Каза,че след две операции при мен ще се пипа само ,ако е силно належащо,а сега чета,че понякога не е много точна биопсията и незнам кой път да хващам

Здравейте, аз съм с биопсия при доц. Нончев и съвсем точна си излезе-папиларен карцином, както показа и хистологията след операцията. Успех
Излезе биопсия
Папиларна неоплазия.По  Bethesda 6
Както се казва честито

# 679
  • Варна
  • Мнения: 1 366
Спокойно, може да ти изглежда ужасно страшно, но няма нужда да изпадаш в паника. На всички нови,, папиларки,, да кажа, че няма да се мре. Кофти диагноза е, но пък от раците за наше щастие този е най-
благоприятен.

# 680
  • Мнения: 19
Спокойно, може да ти изглежда ужасно страшно, но няма нужда да изпадаш в паника. На всички нови,, папиларки,, да кажа, че няма да се мре. Кофти диагноза е, но пък от раците за наше щастие този е най-
благоприятен.

И аз така се успокоявам,странното е че малката гад даде този резултат,по-големите са си ок.Има ли някакъв шанс да ми оставят люспа поне от жлезата,или всичко под ножа

# 681
  • Мнения: 458
Излезе биопсия
Папиларна неоплазия.По  Bethesda 6
Както се казва честито

Както вече казаха - случило се е най-доброто от лошото. Моят доктор ми каза "Ще умреш някой ден, но не от това."
Да режат, махат и си свободна.

Дали ще махнат всичко - зависи какво ще види хирурга. Ганчев в УСБАЛЕ София е чудесен, ако нямаш хирург.

# 682
  • Мнения: 1
Здравейте искам да си направя преглед на щитовидната жлеза при проф. Пандев, някой има ли координати да ми даде и къде извършва прегледите?

# 683
  • Мнения: 19
Излезе биопсия
Папиларна неоплазия.По  Bethesda 6
Както се казва честито

Както вече казаха - случило се е най-доброто от лошото. Моят доктор ми каза "Ще умреш някой ден, но не от това."
Да режат, махат и си свободна.

Дали ще махнат всичко - зависи какво ще види хирурга. Ганчев в УСБАЛЕ София е чудесен, ако нямаш хирург.
Трета операция ще е за мен,затова предварително бях решила ,че няма да правя експерименти ,а ще се доверя на проф.Пандев.

# 684
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Спокойно, може да ти изглежда ужасно страшно, но няма нужда да изпадаш в паника. На всички нови,, папиларки,, да кажа, че няма да се мре. Кофти диагноза е, но пък от раците за наше щастие този е най-
благоприятен.

И аз така се успокоявам,странното е че малката гад даде този резултат,по-големите са си ок.Има ли някакъв шанс да ми оставят люспа поне от жлезата,или всичко под ножа

И  моят възел беше много миниатюрен, ама...
Дали ще ти оставят жлеза зависи дали ЛВ са чисти и зависи при кой доктор ще отидеш. За сега само проф. Пандев си позволява да остави дори половин жлеза понякога. Останалите доктори действат по учебник, махат всичко.

# 685
  • София
  • Мнения: 1 741
Здравейте искам да си направя преглед на щитовидната жлеза при проф. Пандев, някой има ли координати да ми даде и къде извършва прегледите?

  Координатите на 1 стр. са актуални.Преглежда в Хасково,Банско и София.В София преглежда и на "Хубча" и в "Спектър".

# 686
  • Мнения: X
Здравейте искам да си направя преглед на щитовидната жлеза при проф. Пандев, някой има ли координати да ми даде и къде извършва прегледите?

  Координатите на 1 стр. са актуални.Преглежда в Хасково,Банско и София.В София преглежда и на "Хубча" и в "Спектър".

Може ли координатите на "Хубча"? На първа страница са само телефонните номера на "Спектър".

# 687
  • София
  • Мнения: 1 741
ул "Хубча"16 тел. 0877012003
МЦ"Спектър"-тел. 0884 143 309
Хасково-МЦ"Вълканов"тел. 038 661 919
МЦ"св.Благовещение"-Банско-тел. 074 988 333

Последна редакция: пн, 10 юни 2019, 20:12 от Яжка

# 688
  • Мнения: X
Яжка, благодаря! Peace

# 689
  • Варна
  • Мнения: 10 493
ул "Хубча"16 тел. 0877012003
МЦ"Спектър"-тел. 0884 143 309
Хасково-МЦ"Вълканов"тел. 038 661 919
МЦ"св.Благовещение"-Банско-тел. 074 988 333

Anikka ако имаш време лепни го това на първа страница да го има Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт