Каква марка лещи или очила ползвате?

  • 2 071
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • MUC
  • Мнения: 297
8 години носих очила, защото в пубертета беше безсмислено да слагам лещи - качвах диоптрите поне с половин на година. На 16 сложих лещи и се родих (с -6,75 съм, -5,75 с лещи). Оттогава очила почти не нося, дори сутрин и вечер. Сутрин с миенето на зъбите си слагам и лещите, т.е. веднага след ставане, вечер аналогично ги махам директно преди лягане.
Купувам си български, нося ги по 2 години и нямам проблеми. В началото се случи на няколко пъти да получа гъбична инфекция, може да е от мръсния въздух в София, а може и да не съм ги третирала правилно (и аз така мързеливо доливах разтвор в контейнерчето  Rolling Eyes).
Разтвор ползвам в момента някакъв тукашен, сравнително евтин (5 евро е, другите са от 12-13 нагоре). Става и за почистване, и за съхранение, макар да е някаква куча марка.  Laughing Нямам оплаквания.

Между другото, противно на това, което някой по-горе беше казал, смея да твърдя, че марката на рамката на очилата също е от значение, колкото тази на стъклата. Отдавна не нося очила, както казах, и не съм наясно с марките, но си мисля, че това също е нещо, което трябва да се избира внимателно. Удобни и здрави рамки са предпоставка за удобство, което е много важно, ако очилата се носят по-честичко и за дълго.

# 16
  • MUC
  • Мнения: 297
Нося лещи вече 23 години. В началото български, меки, но от няколко години купувам само тримесечните на Бауш&Ломб, разтвора ми е CyClean . Много съм доволна от качеството, а и цената им е много добра 10 лв. Очила, нося само в къщи вечер и рядко на вън, липсва ми периферното зрение. Чуствам се като кон с капаци !  Hug

CyClean и аз съм си купувала, останах много доволна.  Simple Smile
За периферното зрение - подкрепям изцяло, и аз съм така.  Tired

# 17
  • Мнения: 2 159
Oт около 15 години ползвам лещи, но вечер слагам очила, за да ми почиват очите, а и като се замисля с времето все повече ме мързи да слагам лещи и на работа започнах да ходя повече с очила. Ползвам Acuvue2 на Johnson&Johnson. Те са за 3 месеца, но много зависи от съхраняването им и колко се носят. Аз определено изкарвам много повече. Не съм привърженичка на дългогодишните лещи, така или иначе се замърсяват. С българските не можах да свикна и доста се борех в началото Sad

# 18
  • Мнения: 35 968
сестра ми много се напати от лещи и ме е страх да си сложа  Embarassed
рамките ми са такива, каквито ми харесат, на сегашните ми пише SONE, гледам формата /придържам се към една и съща/, а не фирмата  Peace
стъклата - идея нямам за марката, всеки път си поръчвам кафяви фотосоларни със съответните характеристики

# 19
  • Мнения: 4 362
Неговите бяха за 45 лв едната,като се свалят на около 10 дни,но за първи път чувам лещи да струват 10-20 лв  newsm78


 
По принцип налепи (гъбички се казва всъщност) се появяват като не се съхраняват правилно лещите или изтича срокът йм на годност.
С по-високо съдържание на вода вземете. Simple Smile


Ми той доста се старае да се спазва всичко,ама знам ли  Rolling Eyes ,а срока им тауж е една година,но много често и му дразнят на очите  Rolling Eyes

А за очила- да имат ли рамки на стъклата или не?Тоест как са по здрави  Thinking

# 20
  • Мнения: 35 968

Ми той доста се старае да се спазва всичко,ама знам ли  Rolling Eyes ,а срока им тауж е една година,но много често и му дразнят на очите  Rolling Eyes


от моя позната, с която сме говорили по въпроса знам, че гъбичките можа да са в самите очи или да има друга инфекция, която не му пречи, когато е без лещи; взимало се секрет от самите очи за изследване и след илекуване - нямало проблем

харесвам очила с рамки, а не без и за това с тях нямам опит

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 3 553

А за очила- да имат ли рамки на стъклата или не?Тоест как са по здрави  Thinking[/b][/color]

По издръжлива са, очилата с рамка.

# 22
  • Мнения: 9 093
Дея, щом има лещи, които се свалят на 10 дни, те са явно дишащи или твърди и може да има непоносимост към тях. При мен е така например.
Лещите по 10 и 20 лв са евтини, защото са за по-кратък срок, за 3 месеца например. Ако вземеш едногодишни, те са по 40-50 лв едната и горе долу се компенсира цената. Почти едно и също е.

# 23
  • Мнения: 4 621
Ползвам лещи на Baush & Lamb. Сменям ги на 3 месеца.
Имам и очила, но не ми е комфортно с тях. Sick

# 24
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
От много години съм с очила.Естествено и аз съм минала през периоди да ги заменя с лещи,но съм толкова мързелива,че ми се струва поддръжката много сложна.Лошото при мен е че дадена рамка бързо ми омръзва, а не е нещо ефтино,че често да го сменяш.

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
Дея, щом има лещи, които се свалят на 10 дни, те са явно дишащи или твърди и може да има непоносимост към тях. При мен е така например.
Лещите по 10 и 20 лв са евтини, защото са за по-кратък срок, за 3 месеца например. Ако вземеш едногодишни, те са по 40-50 лв едната и горе долу се компенсира цената. Почти едно и също е.

Моите лещи, както казах са български, едногодишни и са 23 лв. Последния път ми издържаха две години Simple Smile Сега в момента съм с една българска и другата (взех я по спешност, защото я изтървах в мивката и не я намерих) е руска - такава имаше в магазина - едногодишна, беше 18 лв. Така че не всички едногодишни са по 40-50 лв.

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Аз също изкарвам около година с 6 месечни лещи на B&L, за 24лв. двете.

Общи условия

Активация на акаунт