Хистеректомията - въпроси,отговори,коментари. тема 5

  • 57 910
  • 745
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 37
Привет. Моля за мнение за доц. Красимир Недялков- завеждащ отделението в св. София ( бивша Тина Киркова). Той ще ми прави пълна хистеректомия след празниците. Надявам се евентуално да се опита да запази яйчниците ( имат 2-3 кистички по тях, 1, 1,5 и 2 сантиметрови. ракът на шийката на матката е в стадий T2bN1M0.
Защо в нета въобще няма коментари за този хирург- онколог?

# 106
  • Мнения: 1 406
Привет. Моля за мнение за доц. Красимир Недялков- завеждащ отделението в св. София ( бивша Тина Киркова). Той ще ми прави пълна хистеректомия след празниците. Надявам се евентуално да се опита да запази яйчниците ( имат 2-3 кистички по тях, 1, 1,5 и 2 сантиметрови. ракът на шийката на матката е в стадий T2bN1M0.
Защо в нета въобще няма коментари за този хирург- онколог?
А как останови кой стадий си? Че даже и по лимфите, че има?

# 107
  • Мнения: 5 155
Това,че в нета няма коментари за него да не те притеснява,най-прехвалените са най-небрежни и немарливи и вземат един куп пари,а си оставят ръцете.

# 108
  • Мнения: 37

А как останови кой стадий си? Че даже и по лимфите, че има?
- от ЯМР. После минах през всички аг-хирурзи в Онкологията в Дървеница, шефа на онкото  в Пета градска болница и през Недялков в Тина Киркова.

# 109
  • Мнения: 15
Здравейте момичета,при контролният ми тест пап,след хистеректомия(поради рмш)резултатът ми е наличие на паракетарозни плоскоклетъчни клетки,пише снемане на тест пап след 6 месеца.Искам да попитам случвало ли се е при някой от вас,пре туста след хистеректомия,отново изменения в плоскоклетъчния епител или клетки,дисплазия или възпаление от   hpv,но във влагалището?

# 110
  • Мнения: 1 406

А как останови кой стадий си? Че даже и по лимфите, че има?
- от ЯМР. После минах през всички аг-хирурзи в Онкологията в Дървеница, шефа на онкото  в Пета градска болница и през Недялков в Тина Киркова.
Не знаех, че има и друг начин за определяне на стадия, освен след операция и последваща хистология.

# 111
  • Мнения: 37
Добре де, нали повечето от вас са си правили ЯМР преди онкокомисията и операцията? В заключението от ЯМР ( след 50 реда описание) се пише стадият- това прогнозен ли е, или истинският? В моето пише- Бластономен процес на маточната шийка в стадий T2bN1M0.Вероятна овариална ендометриоза.
И още един въпрос... Никой не ми е казвал, че може да се опита с робот, или ендоскопски- всички са казвали- режат корема та чак след пъпа. Замислям се като чета тук... но да речем че не може. Доц. Недялков обаче каза с половин уста, че могат да се измъчат и с хоризонтален разрез ( предполагам достатъчно дълъг и по-висок до пъпа).. Мислите ли ако мога да избирам, поне това, че хоризонталният е по-добър с оглед на сраствания, болки, втвърдяване, чисто козметично като белег?

# 112
  • Мнения: 1 406
Silvinilvi аз не съм минавала ЯМР. След биопсия се установи, че имам инвазивен рак и последва операция и след нея разбрах стадия.

# 113
  • Мнения: 5 155
Стадия може да се каже и преди операцията,зависи има ли разсейки и докаде са  стигнали.Виждат се на скенер,ЯМР и ПЕТ.

# 114
  • Мнения: 1 406
На мен ми правиха скенер на таза преди операцията и там нищо не показа, в последствие се оказа че съм 1б и един засегнат лимфен възел.

# 115
  • Мнения: 1
Здравейте момичета,препоръчаха ми пълна хистеректомия лапароскопски понеже дълго време съм на хормонолечение в следствие рак на гърдата, от Бургас съм и се колебая към кого да се обърна,моля за съвет.

# 116
  • Мнения: 158
Здравей Марияна, ако още не си намерила Доктор в  Бургас, мога да ти препоръчам д-р Бузалов в болница Тракия Ст. Загора. Преглежда в частния си кабинет с предварително записване, ако се колебаеш за нещо, една консултация би била от полза. Ако искаш още инфо, на среща съм.
Светли празници!

# 117
  • Бургас
  • Мнения: 703
Здравейте, предстои ми хистеректомия на миоматозна матка, минах преглед в Плевен при проф. Томов и имам дата за операцията. Каза лапароскопска ще е да не се притеснявам, НО мен ме хваща страх. Към тези лежали в Плевен, от към свиждане как е ? По всяко време или само вечер? От темата тук и другата за операция на миома разбрах за пижама с къс ръкав за удобство на абоката, шише спортно за лесно пиене на вода. Приемам всякакви съвети за бързо адаптиране и комфорт при престоя и след това. А след такава операция може ли моренце? Идва лято и съм от Бургас.
ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ НА ВСИЧКИ,БЪДЕТЕ ЗДРАВИ.

# 118
  • Мнения: 501
Здравейте, предстои ми хистеректомия на миоматозна матка, минах преглед в Плевен при проф. Томов

В Света Марина ли ще си? Професор Томов е много съвестен човек и лекар, излишно се тревожиш.  Коя е твоята дата, ще съм в тази клиника към 9 май.

# 119
  • Мнения: 29
Здравейте! Христос воскресе! Бъдете много, много здрави!
Да се включа и аз в групата. Имам направена хистеректомия, с робот, преди малко повече от месец. Яйчниците са запазени, не са махани и лимфни възли. Възстанових се много бързо и до скоро нямах оплаквания. Преди 3 дни започнах да усещам болка в краката. На свивката, зад коляното е леко подуто. Може ли да е свързано с операцията? Вече ме гонят параноите и само лоши неща си мисля. Някой имал ли е такъв проблем? Имам час за преглед чак в края на месец май и до тогава няма кой да попитам. Ще се радвам ако някой отговори. Хубав ден!

Общи условия

Активация на акаунт