Хистеректомията - въпроси,отговори,коментари. тема 5

  • 56 609
  • 745
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 87
Весела, доволна ли си от операцията при Карагьозов?
Емболията е нещо ( тромб, въздушен ембол, мастна топчица ) в кръвообръщението. Не мисля, че е видяла тиморни клетки в съд на хистологията, може би срезът е променил някак картинката, ако изобщо е видяла нещо. Занеси си препарата другаде и задай въпроса си на патолога. Той ще е най-точен в отговора.

# 511
  • Мнения: 10
Да! Много съм доволна от операцията и от отношението на доктор Карагьозов. Изключително внимателен,търпеливо отговаряше на всичките ми въпроси (дори да питах по няколко пъти едно и също). Целият му екип е със страхотно отношение! Обграден е от млади и кадърни специалисти! С него работят млади лекари - др Крумов и др Оручева,които също са страхотни!
Като цяло доктор Карагьозов въобще каза да не се притеснявам за този ембол (дори леко се засмя),но нали знаете ... понякога в главата на човек като се загнезди някой “бръмбарче” и не иска да си отиде. Simple Smile

# 512
  • Мнения: 952
През март ми махнаха матката и единия яйчник. Коремна операция.  Ползвам болничен с лкк, който скоро изтича. При последното ми ходене на лкк лекарката заяви, че повече болничен не ми се полага.  Чувствам, обаче че не съм се възстановила напълно. Работата ми е 8 часа на бюро и е свързана с доста емоционално натоварване, срокове, работа с хора и т.н. Как мислите възможно ли е да отида отново на  комисия и дали ще ми откаже болничен. Зная, че бих могла да ползвам 6 месеца, но..самата лекарка нито ме пита за оплаквания, нито пък ме е преглеждала.

# 513
  • Мнения: 5 003
Имаш право на 6 месеца от ЛКК и 3 пъти по 2 месеца продължение от ТЕЛК.Когато си вземаш болничните  давай по някой лев на лекаря и няма да имаш проблем.

# 514
  • Мнения: 952
Имаш право на 6 месеца от ЛКК и 3 пъти по 2 месеца продължение от ТЕЛК.Когато си вземаш болничните  давай по някой лев на лекаря и няма да имаш проблем.
Благодаря ти, точно се чудих дали това не е проблемът.

# 515
  • Бургас
  • Мнения: 703
През март ми махнаха матката и единия яйчник. Коремна операция.  Ползвам болничен с лкк, който скоро изтича. При последното ми ходене на лкк лекарката заяви, че повече болничен не ми се полага.  Чувствам, обаче че не съм се възстановила напълно. Работата ми е 8 часа на бюро и е свързана с доста емоционално натоварване, срокове, работа с хора и т.н. Как мислите възможно ли е да отида отново на  комисия и дали ще ми откаже болничен. Зная, че бих могла да ползвам 6 месеца, но..самата лекарка нито ме пита за оплаквания, нито пък ме е преглеждала.
Или смени ЛКК комисията, имаш право на 6 месеца за отворената операция.

# 516
  • Мнения: 5 003
И да смени комисията пак трябва да дава.Поне да си кажат като искат,а не да ощетяват хората.

# 517
  • Мнения: 10
На мен ми даде ЛКК 6 месеца и сега ме пратиха на ТЕЛК. Оттам ми казаха,че ми се полагат 3 пъти по 2 месеца още. Общо 1 година.
Не съм плащала нищо,не съм давала на никого нищо. Дори ми казаха ,че съм освободена от такси.

# 518
  • Мнения: 5 003
След шесте месеца болничен от ТЕЛК и пенсия ти се полага.

# 519
  • Мнения: 952
На мен ми даде ЛКК 6 месеца и сега ме пратиха на ТЕЛК. Оттам ми казаха,че ми се полагат 3 пъти по 2 месеца още. Общо 1 година.
Не съм плащала нищо,не съм давала на никого нищо. Дори ми казаха ,че съм освободена от такси.
като отидете на лкк, питат ли ви нещо и преглеждат ли ви. Аз като отидох за първи път само ми подхвърлиха да не си мисля, че ми се полага. ..опитах се да споделя какви са ми оплакванията...никаква заинтересованост  ...

# 520
  • Мнения: 10
На мен ми даде ЛКК 6 месеца и сега ме пратиха на ТЕЛК. Оттам ми казаха,че ми се полагат 3 пъти по 2 месеца още. Общо 1 година.
Не съм плащала нищо,не съм давала на никого нищо. Дори ми казаха ,че съм освободена от такси.
като отидете на лкк, питат ли ви нещо и преглеждат ли ви. Аз като отидох за първи път само ми подхвърлиха да не си мисля, че ми се полага. ..опитах се да споделя какви са ми оплакванията...никаква заинтересованост  ...
Не. Никой не ме е преглеждал до сега. Само епикризата прочетоха.

# 521
  • Мнения: 5 003
ЛКК не преглеждат и не лекуват,те само издават болнични на база на епикризата.Те са като ТЕЛКа.

# 522
  • Мнения: 574
Здравейте , момичета  , предстои ми операция - пластика на влагалището  с хистеректомия .Ходих при проф.Горчев и той е категоричен за опартивната намеса, с робота  ..искам и друго мнение и като чета тук ,се насочвам към д-р Щерев или д-р Карагьозов. Тези лекари дали правят пластики  и къде има Да Винчи в Сф въобще , освен в Плевен , при професора .Търся мнения Simple Smile

Поздрави от Шумен Simple Smile

# 523
  • Мнения: 1 406
Робот има в болница Токуда и Майчин дом в София.

# 524
  • Мнения: 574
Робот има в болница Токуда и Майчин дом в София.

някой от пишещите тук дали има впечатления за хирурзи от тези две клиники

Общи условия

Активация на акаунт