Третиноин/Ретин-А/Ретиноидна киселина, Ретинол, Ретиноиди - 5

  • 56 000
  • 822
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 4 668
Благодаря за отговора,тъкмо това и аз чета в инфото от линка на първа страница.

# 136
  • Мнения: 18 542
Бързай бавно Simple Smile По-добре в началото да го ползваш по-рядко, отколкото да предизвикаш сериозно раздразнение и след това да не може да се мажеш седмица или две, още повече че започваш с най-високата концентрация и рисковете са по-големи. Peace

# 137
  • Мнения: 4 668
Сега като преглеждах предните теми казвате ,че може да сенмаже с всички масла без кокосово и шипково,аз пък точно шипково взех Stuck Out Tongue Winking Eye в дните,които не съм сложила ретинола,мога ли да ги ползвам.
Освен това се чудя и за микродермабразиото (имам за дом.ползване)дали може да се комбинира с акнелиза...

# 138
  • Мнения: 18 542
Нищо му няма на шипковото, мажи си го, ако го имаш. Кокосовото запушва порите много, за това не се препоръчва за лице особено.
Микродермабразио и изобщо всякакви ексфолиращи в началото са силно непрепоръчителни. Акнелиз е 0,1% третиноин, който е силно активен препарат/лекарство. Няма нищо общо с кремовете, които продават по козметичните магазини и които не вършат кажи-речи никаква работа освен да омекотяват кожата.

# 139
  • Мнения: 337
Момичета, имам една тубичка третиноин с изтекъл срок на годност (срокът е до 01.2019 г.), дали ще има проблем ако я използвам?

# 140
  • Мнения: 18 542
Малко вероятно е да има проблем, ако не е отварян и е съхраняван правилно - не е нагряван на висока температура.  
Отвори тубата и ако няма промяна в цвят, миризма, консистенция, най-вероятно е ок. В най-лошия случай ще е деактивиран.

Аз трет изтекъл не съм ползвала, но някои други лекарства като пръскало за гърло, във флракон под налягане, последно ползвахме семейно, изтекъл преди година. Чак накрая видях, че отдавна му е минал срока, но си беше ефективен и нямаше проблеми.
Обикновено се застраховат със сроковете и това че пише 01.2019 не означава, че на 31.12.2018 е бил ок и на следващия ден се е скапал.

# 141
  • Мнения: 337
Да и аз така знам от фармацевт, че няма проблем козметика да се ползва до шест месеца след срока, но не съм пробвала. Ще рискувам.

# 142
  • Мнения: 18 542
И да не е 6м, поне 3м ще е ок, ако е съхраняван правилно  Peace Просто следи изкъсо за промяна в качествата на съдържанието и как ти се отразява на лицето.

# 143
  • Мнения: 1 955
Някой ползвал ли е Retino A Cream?

# 144
  • Мнения: 702
При мен реакция от Акнелиз се появи още от първото намазване, а не бих казала, че кожата ми е чувствителна. Засега съм преустановила ползването му, бяха само две намазвания, много ми се бели кожата от него, може би ще пробвам с по-нисък процент.

# 145
  • Мнения: 10 251
Момичета, имам една тубичка третиноин с изтекъл срок на годност (срокът е до 01.2019 г.), дали ще има проблем ако я използвам?


Изтървала съм темата и се чудя къде се загубихте.

Значи нищо няма да му има на трета. Аз имах един изтекъл преди две години. Но не отварян и съхраняван на тъмно. Като го отворих го ползвах една година след това. Вършеше си работата. Белех си се порядъчно. Но не беше и променен в тубичката. Аз лично нямах проблеми.

Сега съм на Аирол, но ми идва доста силен. Намалих мазането до 1 път седмично. Един по сух ми стои на лицето и после беленето е по-агресивно. Но аз срокове не гоня. Нагаждам си мазането с трет, според реакциите на кожата. Това че се мажех по 3 пъти седмично преди това, не ми попречи да се върна на мазане 1 път седмично. Продължвам си според ситуацията.

# 146
  • Мнения: 3 118
Някой ползвал ли е Retino A Cream?

Аз, читав си е.
Единственото, което бих променила в употребата е миксиране с крем.
Но това няма общо с качеството на трета.

# 147
  • Мнения: 10 251
Някой ползвал ли е Retino A Cream?



Catalano, за тоя ли питаш:



Ако да, аз точно за него разправях преди един пост дето ми беше изтекъл преди две години. Аз го ползвах до скоро. По ми харесва от Аирол-а. Малко по-хидратиращ ми идва. Аирол-а много ми суши и самата консистенция ми е по-суха. Но ще го ползвам. Донесоха ми 3 тубички преди две години от Гърция. Ще си ги изразходя.

# 148
  • Мнения: 1 955
Пит, благодаря.
vici75, същия, да. Благодаря ти.
Ползвала съм само и единствено Ретикор досега, харесвам си го, но сайта от който го поръчвам си вдигна цените и една тубичка ми излиза към $30, затова се преориентирам.

# 149
  • Бургас
  • Мнения: 777
И от мен глас за Ретино, сега съм с Аирол, но наистина е по-изсушаващ и беленето е повече, а аз съм с мазна кожа. Тъкмо мислех пак да си поръчам Ретино, дано не е същият сайт с вдигнатите цени, но може и да продължа още малко с гръцкия и за лятото мисля да спра и на есен ще му мисля.

Общи условия

Активация на акаунт