Третиноин/Ретин-А/Ретиноидна киселина, Ретинол, Ретиноиди - 5

  • 56 215
  • 822
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 134
А аз да ви кажа как се обелих от един продукт на Неострата ( Retinol+Nag) не е истина.  Направо до сега трета и аирола боб да ядат, наред с всички химични пилинги. Още не мога да повярвам. В момента съм доста на дълбоко обелена и с червени петна. Не знам как тоя рехав продукт ми причини такива поражения. Обаче пък там където старата кожа се махна и червеното отминава, резултата е много добър. За сега се мажа с вазелин. Не бях нанасяла Аирол повече от седмица, викам айде след св. Валентин ще мажа да не се  беля за празника. Но имах мостри на Неострата от съфорумка и понеже знам че са афиф, реших да ги измажа за да не хвърля. Но така хубаво се разкрасих, че ми е като гръм от ясно небе. Сега съм като изгоряла от слънце. Чакам да ми мине, че да подновя Аирола.
Аз ползвам Retinol+nag отдавна,продукта си е доста силен,не е за подценяване въобще.Аз го слагам през ден,два и пак регенерира основно кожата.

# 196
  • Мнения: 10 264
Аз честно си мисля дали да не закупя пълноразмерна опаковка. Ще редувам трета и него.

# 197
  • Мнения: 219
От месец спрях третиноина, защото на два участъка на лицето ми се появиха нещо като лишеи /на линията на челюстта и около окото/ грапаво, червено и доста сърби.  Мажа с какво ли не и не минава. Страх ме е да почна  пак с третиноина.  Пролетта имах подобен проблем, но с бепантен се оправи, а сега не помага Sad

Някакви идеи? ще съм много благодарна Simple Smile

# 198
  • Мнения: 18 542
Звучи ми на някаква екзема. Може да е от студеното време, може да е алергична реакция към нещо - мазило, храна или раздразнение от трета. Ако е само от време на време (веднъж годишно), ми се струва малко вероятно той да е причината, обаче. Същевременно, това не изключва, да обостря състоянието.

Аз при такива случаи, мажа Дефламол или чист вазелин. Преди, ако е много сърбящо, мажех за ден-два кортикостероиден крем върху петната. Взимам го от аптеката, от този, който е без рецепта. В инструкциите пише да не се маже на лицето, но аз пренебрегвах това на своя глава. Не съм мазала около очите обаче.

# 199
  • Мнения: 219
Звучи ми на някаква екзема. Може да е от студеното време, може да е алергична реакция към нещо - мазило, храна или раздразнение от трета. Ако е само от време на време (веднъж годишно), ми се струва малко вероятно той да е причината, обаче. Същевременно, това не изключва, да обостря състоянието.

Аз при такива случаи, мажа Дефламол или чист вазелин. Преди, ако е много сърбящо, мажех за ден-два кортикостероиден крем върху петната. Взимам го от аптеката, от този, който е без рецепта. В инструкциите пише да не се маже на лицето, но аз пренебрегвах това на своя глава. Не съм мазала около очите обаче.

За дефламола не се бях сетила, ще пробвам да се мажа с него.  Най-вероятно съм си раздразнила кожата от престараване, допълнително и много сухият въздух /на парно сме/ сега зимата също ми влияе.  Ето сега сутринта се намазах със сквалан и час по късно вече ми дърпа и сърби, особено по линията на челюстта, а уж сквалана хидратиращо масло.  Купих си един крем за екземи и суха кожа на Eucerin и от него помощ не усещам.  Спрях третиноина, но продължавам да ползвам витамин Ц и алфа липоевата киселина на Ординари. Освен да спра всичко, но много драстична мярка за моите 44г.

# 200
  • Мнения: 18 542
Най-добре спри всичко с изключение на хидратацията за седмица. После пробвай да включиш един продукт за седмица, после втори и т.н.

Само масло, каквото и да било, не е достатъчно за хидратиране. Маслата само омекотяват. Хидратацията се случва от вътре навън, не обратното. "Овлажняващите" кремове правят филм на повърхността като възпрепятстват или намаляват транс-епидермалната загуба на вода, а не овлажняват сами по себе си. И да има някакво овлажняване, то е краткотрайно и се случва само на повърхността, а за хубава и еластична кожа, водата трябва да е в дълбоките слоеве. Там тези кремчета не проникват за съжаление. Винаги комбинирай маслата с крем, не ги ползвай самостоятелно.

Алфалипоевата киселина не е ли дразнеща кожата? Да не е от нея проблемът?
Аз от много време вече не ползвам никакви други продукти, в комбинация с трет. Нито вит.Ц серуми, нито киселини, нито антиоксиданти. Не виждам никаква полза от тях на моята кожа, само рискове от раздразнение. Третиноин обаче ползвам 0,1% и не пропускам мазане.

# 201
  • Бургас
  • Мнения: 959
Алфа липоевата киселина определено дразни кожата. Слагала съм по 2-3 капки на лицето, и след това на сутринта вратът ми е пламвал точно като екзема. След като ми се случи два пъти при ползването и с промеждутък от две -три седмици, ми стана ясно, че е от нея.

# 202
  • Мнения: 337
При мен и парфюмите са проблем. Аз обичам да пръскам шията и деколтето, но вече е невъзможно. Дори от съвсем минимално количество цялата пламвам, започва да ми пари много и не минава понякога с часове.
Иначе аз направих две пълни години с третиноин преди две седмици и вече смятам, че по отношение на лицето съм привикнала доста добре към него. Почти не се беля, освен ако умишлено не увелича драстично количеството, целейки пилинг ефект. Продължавам да мажа все така лице, очи, шия, деколте и ръце. Като ръцете ми все още получават обрив през определен период и се налага да спирам за по няколко дни.

# 203
  • Мнения: 219
Тя Каролин Хиронс каза в едно от последните си видеа, че все що има "acids/киселина" в името си дразни кожата, дори и хиалуроновата, ама трябва да слушам повече и да не се престаравам.  Снощи намазах само бепантен и повторих няколко пъти през час, два и положението е много по добре.  Ще продължа така няколко дни. 

# 204
  • Мнения: 18 542
Аз парфюмите вече само по дрехите пръскам и отзад на тила, в косата, но рядко там. Много е рисковано, особено ако след това кожата се излага на слънце. Резултатите освен раздразнение, често е пигментни петна.

# 205
  • Мнения: 337
Аз до сега използвах Retirides 0,1 %, но реших да пробвам Акнелиз и не знам защо ми се струва, че ми е по-слаб от Retirides. Разбирам, че е абсурдно, защото и двете съдържат 0,1 %, но все пак намирам разлика.

# 206
  • Мнения: 10 608
Миоки, а взимаш ли някакви хранителни добавки и по-конкретно колаген?

# 207
  • Мнения: 18 542
LennyGF и аз имам това чувство като се мажа с кремът ми от абонамента, в сравнение с гела например. Вероятно е, защото не са толкова сушащи. Няма как да са по-слаби щом са една и съща концентрация, но не толкова силното изсушаване, може да дава усещането, че продукта е по-слаб.

zigizagi, колаген не взимам. Пия омега 3 и вит.Д+К2 като добавки само в момента. Колаген съм пила за кратко, но понеже не обичам да взимам добавки, а четох много полярни мнения, се отказах.

# 208
  • Мнения: 337
Миоки, вероятно си права, може да зависи и от допълнителните съставки.
Ще си измажа каквото имам налично и след това ще решавам какво да взема.

# 209
  • Мнения: 116
Здравейте, от около 3 седмици през ден мажа с Айрол, но започнаха да ми излизат големи подкожни пъпки, които преди не съм имала. Дайте ми съвет да продължавам ли ? ( може би е коментирано по-назад)

Общи условия

Активация на акаунт