Третиноин/Ретин-А/Ретиноидна киселина, Ретинол, Ретиноиди - 5

  • 56 193
  • 822
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 12 300

По-скоро е "Благодаря, Миоки". След всички страхотии, които изчетох, съм й изключително благодарна за всичко, което е изписала и което засега ми спести неприятните преживявания.

# 661
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 511

По-скоро е "Благодаря, Миоки". След всички страхотии, които изчетох, съм й изключително благодарна за всичко, което е изписала и което засега ми спести неприятните преживявания.

Наистина голямо благодаря на Миоки! Flowers Hibiscus
Аз никога не мажа преди или след третиноина каквото и да е (вечер). Все си мисля, че така се намалява действието на трета. Споделете какъв примерно крем преди третиноина би бил подходящ? Лек, но какъв - хидратант, против бръчки или някакъв друг? Thinking

# 662
  • BG
  • Мнения: 2 217
Момичета, пиша тук за всички за Акнелиза. Успях да взема шест броя от две аптеки. В едната имаха два, в другата само четири. Не ми остана време да обикалям да търся още, съжалявам. Точно пет момичета ми писаха, че искат. Две от тях искаха повече бройки, но се надявам да проявите разбиране в случая. Запазвам един за себе си и другите по един за вас. Цената е 16 лева в момента.

MaNishma, да изразя и тук благодарността си към теб, за поетия и изпълнен ангажимент! Flowers Four Leaf Clover Flowers Sunflower

# 663
  • Мнения: 235
Дами, а колко време като период (месеци, години) е хубаво да се ползва ретинол/третиноин? Почивки?

# 664
  • Мнения: 18 542
Аз вече трета година подкарах, не съм почивала и не смятам да го правя. Кожата ми е в идеално за нея състояние, не бих рискувала регрес.

# 665
  • Пловдив
  • Мнения: 435
Здравейте, за пръв път ще ползвам Аирол. Мималата година си правих микродермабразио в домашни условия и де чудя сега, като почна с Аирола, дали мога пак да си ползвам уреда.

# 666
  • Мнения: 18 542
По-добре не, поне първите няколко месеца, докато свикнеш с крема. После, ще прецениш дали би понесла или не.

# 667
  • Мнения: X
 А лазерна епилация и Аирол до колко са съвместими?

# 668
  • Мнения: 18 542
Честно казано, нямам идея. Струва ми се, че може да има риск от поява на пигментни петна, поне временно.  Thinking

# 669
  • София
  • Мнения: 11 489
Миналата седмица правих дермоабразио. Кога мога да започна да използвам Аирол?
И имам нещо като зачервяване в долната част на бузите. Предполагам там не трябва да се нанася?

# 670
  • Мнения: 18 542
Зачервяването от дермабразиото ли е?
Иначе след такава процедура, може да се започне, ако няма/е отминала повишена/повишената чувствителност на кожата.

# 671
  • София
  • Мнения: 11 489
Не е от дермоабразиото. Имам си го от не знам колко време.
Скоро ходих на дерматолог как пък не се сетих да го попитам за това - розацея ли е, с какво да го третирам.

# 672
  • Мнения: 18 542
Ако е розацея, може да имаш проблем с Аирол. Може би първо трябва да установиш какво е това зачервяване и тогава да решиш как да действаш.

# 673
  • София
  • Мнения: 11 489
Аз Аирола мисля да го нанасям само на назолабиалните, гневната бръчка и горната част на челото, където имам пигментни петна. Върху тези червени участъци няма да слагам. А те ту личат повече, ту си избледняват.

# 674
  • Мнения: 18 542
Проблемът е, че кремът мигрира. Дори да не мажеш на определен участък, пак ще има ефект върху него, така че това "точково" мазане е безсмислено.
За да предпазиш бузите евентуално, трябва да мажеш само челото.

Общи условия

Активация на акаунт