Третиноин/Ретин-А/Ретиноидна киселина, Ретинол, Ретиноиди - 5

  • 56 220
  • 822
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 18 542
Аз за това ползвам още старата версия  Mr. Green

Какви са тези бели петна, които виждате, не мога да схвана. Липса на пигментация или?

# 391
  • Мнения: 1 715
Аз за това ползвам още старата версия  Mr. Green

Какви са тези бели петна, които виждате, не мога да схвана. Липса на пигментация или?
Ами да, опасявам се, че ако се излющи кожичка от зоната на веждата, ще светне неоцветено петно! А веждите ми струваха скъпо!

# 392
  • Мнения: 18 542
Ако са ти татуирани веждите, трета ще забърза отпадането на пигмента, защото ускорява обновяването на кожата. Това, че не слагаш върху тях директно крем, няма да ги предпази. Третиноина има свойството да "мигрира". На каква дистанция нямам представа обаче.

# 393
  • Мнения: 1 715
Ако са ти татуирани веждите, трета ще забърза отпадането на пигмента, защото ускорява обновяването на кожата. Това, че не слагаш върху тях директно крем, няма да ги предпази. Третиноина има свойството да "мигрира". На каква дистанция нямам представа обаче.
Въх! Недей така! Освен да не слагам на челото изобщо!
Не е точно татуировка, ама пак подобно

# 394
  • Мнения: 18 542
Ми... за радост или не, е такава работата. В долните слоевена кожата се образуват нови клетки, които избутват старите полека-лека, които умиран и отпадат. Ако има някакъв пигмент в кожата, който не се обновява, с времето избледнява и понеже трет ускорява този процес, избледняването става по-бързо.

# 395
  • Мнения: 22 908
Мигрира и още как! Аз не мажа въобще нос,брадичка и над горна устна,но си се беля там.

# 396
  • Мнения: 2 435
Аз пък се замислих, че не внимавам около веждите, които са с микропигментация от два месеца... Стори ми се, че видях бяло петънце във веждата, после не го видях, но май трябва да внимавам като мажа. Върха на носа все по-далече го обикалям, очите също, то не остана какво да мажа! Smile
Едно време имаше толкова весели и сладурски емотикони, тия, сегашните са пълна скръб, липсват ми за доизразяване!
Така си свалих първия микроблейдинг, без да се усетя. Laughing Сега уж пазя, ама да видим колко... Времето ще покаже.

# 397
  • Мнения: 1 715
Така си свалих първия микроблейдинг, без да се усетя. Laughing Сега уж пазя, ама да видим колко... Времето ще покаже.
Моля те, кажи как – мажеш ли челото?

# 398
  • Мнения: 2 435
Така си свалих първия микроблейдинг, без да се усетя. Laughing Сега уж пазя, ама да видим колко... Времето ще покаже.
Моля те, кажи как – мажеш ли челото?
Гледам да не мажа по-близо от 1.5 см от веждите, но и моя микроблейдинг е пресен, на три месеца и затова писах, че ще видим. Така или иначе по-добре да нямам бръчки и микроблейдинг, отколкото да имам и двете Joy

пп. За твое успокоение преди мажех и киселините на Ординари и ми се струва, че съм мазала неволно и веждите.
Факт е, че младите кожи по-бързо изхвърлят пигмента, каквото всъщност прави и трета. Всяка ексфолация стимулира обновяването на клетките.

# 399
  • Мнения: 337
И аз съм с микроблейдинг, но не пазя нищо. Мажа си обилно навсякъде и то с високия процент. Излющват се веждите по-бързо най-вероятно, но каквото такова. Ще ги правя пак.

# 400
  • Мнения: 18 542
Значи изборът е вежди или бръчки  Laughing
Предпочитам да нямам бръчки, веждите могат да се направят доста по-лесно отколкото да се махнат бръчките.

# 401
  • Мнения: 337
Значи изборът е вежди или бръчки  Laughing
Предпочитам да нямам бръчки, веждите могат да се направят доста по-лесно отколкото да се махнат бръчките.
Абсолютно подкрепям! Жертвам ги веждите без замисляне Blush

# 402
  • Мнения: 22 908
И аз в началото имах приблем с Акнелиз, но сега вече не.
Докато с Аирол така и не се расбрахме докрай..От Акнелиз имам далеч по-малко белене, но трябва време да мине, за да свикне кожата.

Последна редакция: ср, 10 юли 2019, 16:38 от bubanka

# 403
  • Мнения: 4 745
На мен пък изобщо не ми се бели кожата от акнелиза или се бели пренебрежимо  малко,даже ми се струва по плътна.

# 404
  • Miami
  • Мнения: 412
И аз се сдобих с Акнелиз. До сега не съм използвала такива кремове, дали няма да ми е твърде силен? Не съм го започнала още, мисля като се върна на по-влажния климат тогава. Вие как препоръчвате, по колко пъти в седмицата като за начало? Четох, че някои го смесват с хидратиращ крем...

Общи условия

Активация на акаунт