Лято в Албена 2019 г.

  • 53 291
  • 755
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 1 015
Виждам, че дебатът за " народния" курорт доста се е развихрил. За мен единственото народно в него, е че навремето е строен с народна пара.
MariaNova, наистина не разбирам позицията ти. Прочетох всички постове назад, ами нито един не съвпада с мнението ти за евтината Албена. По- назад в темата написах една цена - 1187 лв. за 5 нощувки през септември в хотел 3 звезди. Това е по 118 лв. на човек на ден
Давам само няколко примера за същия период и същата конфигурация.
РИУ Астория - Зл. пясъци - 109
РИУ Хелиос палас - Сл. бряг -102
РИУ Хелиос бей - Обзор - 96
СОЛ Несебър бей - 107
Мелия Гранд Ермитаж - 120
Предполагам знаеш, кои са тези хотели и какъв клас са. Да забелязваш нещо?
Що се отнася до Албена, тя винаги ще е един от любимите ни курорти и не бива с ниските си критерии и търпимостта си да спомогнем да бъде съсипана. Нали искаме и децата ни да имат възможност да почиват там и да се чувстват добре.

# 631
  • Мнения: 961
Изобщо няма да влизам в спор
Тук започнаха да влизат хора, които малко грубо започнаха да ни наричат простакеси за това, че сме избрали да почиваме в Албена. Ако няма какво положително да кажете, по- добре подмонете тази тема.......
...
Коя си ти че да ми казваш в коя тема да пиша и коя да подминавам??? Ай ... с*к*ир!
Темата е на всички и всеки може да сподели мнение ... при това не съм  обидила никого с определението което сама си сложи  т.н ...
Ако мен не си ме разбрала прочети последните два коментара ,там са ме разбрали чудесно момичетата за което им Благодаря

# 632
  • Варна
  • Мнения: 765
Виждам, че дебатът за " народния" курорт доста се е развихрил. За мен единственото народно в него, е че навремето е строен с народна пара.
MariaNova, наистина не разбирам позицията ти. Прочетох всички постове назад, ами нито един не съвпада с мнението ти за евтината Албена. По- назад в темата написах една цена - 1187 лв. за 5 нощувки през септември в хотел 3 звезди. Това е по 118 лв. на човек на ден
Давам само няколко примера за същия период и същата конфигурация.
РИУ Астория - Зл. пясъци - 109
РИУ Хелиос палас - Сл. бряг -102
РИУ Хелиос бей - Обзор - 96
СОЛ Несебър бей - 107
Мелия Гранд Ермитаж - 120
Предполагам знаеш, кои са тези хотели и какъв клас са. Да забелязваш нещо?
Що се отнася до Албена, тя винаги ще е един от любимите ни курорти и не бива с ниските си критерии и търпимостта си да спомогнем да бъде съсипана. Нали искаме и децата ни да имат възможност да почиват там и да се чувстват добре.
Цената което коментирах беше на Svetlinar, 1200лв. за 7 нощувки за двама в Орхидея, което си е около 80лв. Не знам нито за кое време, не знам нито ти за кой хотел говориш, но като цяло говорим за около 100лв. на нощувка на човек за 3* хотел с ОИ и камари с екстри отстрани. Според мен е народна цена, друг въпрос е дали човек изобщо ползва и половината от нещата включени в цената, като анимация, ескалатори, аква парк, и т.н. Ако отговорът е не, значи човек не е избрал правилно местото за почивка. А ако въпреки това му се вижда скъпо, ами може да пробва някое от местата споменати от теб, не че виждам някаква голяма разлика в цената.
Ние от много години, 7-8г. може би, избягваме отдалеко ОИ хотелите, просто не е за нас. Преди и ние ходихме по такива, главно защото детето беше още малко, и като отидехме да хапнем се отвращавахме от опашките и от отделни индивиди с много наднормено тегло, обаче държащи да препълнят чинииите си, и после като седнат да ядат хич не бяха гледка. Но те са си прави, платили са си, ползват си колкото искат, тяхно право е. Въпросът е, че ние по принцип не сме такива хора, а нали се сещате че все някой трябва да плати сметката. При ОИ всичко е на едно, на средна цена, ти пащаш за да може някой да се тъпче. Като не искаш, значи не ходиш там.
И ние така, няколко години ходихме на море в Гърция, сега все още ходим в Турция, но е друг тип туризъм и е друга тема. Без ОИ. Последните години в Турция отсядаме на места само с закуска, идва ни по около средно 30-35лв. на човек, само с закуска. На ден яденето ни идва около средно 20-30лв. на човек без никакво пестене, т.е. около средно 50-65лв. с вкл. нощувка на човек, което е пак много под нивото от 100лв. за 3* ОИ в Албена. Разликата е, че плащаме само това което искаме, а не да плащаме и за останалите. Така че, ако нещо не Ви харесва в Албена, може би проблемът е типа туризъм. Но да кажете че било скъпо в Албена, не е така. Просто това което предлагат е включено в цената, няма как иначе.

# 633
  • София
  • Мнения: 274
Нивото на коментарите започна да пада и то сгремлаво. На какво се дължи не е ясно и не ме интересува, но подобни изказвания на дами, които имат претенции да почиват в лукс и да са обслужвани като жрици .... до момента не се срещаше във форума.  Ако търсят фронт да проявяват претенциите си вероятно това не е мястото.
След като се счита, че Албена е мястото където цените са "народни", каквото и да означава това .... това е за "народните" хора ........... защо се бутате където не ви е мясото..........

# 634
  • София
  • Мнения: 799
На няколко места прочетох, че се възмущавате от това, че няма анимация на български. В Турция анимацията на български ли е? Thinking
Признавам си, не съм била, та затова ми стана интересно. Wink

Между другото, за природните дадености, за които също стана въпрос, също се полагат грижи. Обикновено те също струват пари. Парковете в градовете, ако приемем, че са природна даденост, се поддържат от общината, което струва пари и ние го плащаме с нашите данъци. Та така де, нахвърлям си само разни размисли....може пък и някой друг да се замисли над тези неща. Blush

# 635
  • Мнения: 9 865
А бе в Албена не са се счупили от грижа за природните дадености. Последните две години, в които бях (преди 2) нищо не ми правеше добро впечатление, чистотата на плажа беше за критика.
По принцип ОИ не е моят тип летуване, но го осъзнах с няколко проби. Все пак, Албена си остава за мен добър избор за почивка с малко дете, знам горе-долу от кой хотел какво да очаквам, има спадове, но пък има и нови/обновени хотели, които търсят уж по-добро ниво.
Но определено не мога да ползвам всичко, което предполагаемо ми е включено в цената и да, скъпо ми е всякак, затова и не сме я посещавали скоро, но следя, да съм в час, ако решим. Simple Smile

# 636
  • Мнения: 35 108
При нас анимацията си беше на български. В детската дискотека се пускаха песни на различни езици. В детския клуб също си говориха с децата на различни езици

# 637
  • В.Търново
  • Мнения: 6 680
Когато има малки деца е добре да има хладилник.Ние сме го ползвали да държим лекарства, кисело мляко, евентуално , ако сме си купили натурален сок и минерална вода за стаята.

# 638
  • Мнения: 35 108
Калиакра Маре дори мини бара беше безплатен

# 639
  • Мнения: 961
Не смятам да будя повече духовете на "дамите от народа", прекрасно разбрах, че те не са посещавали други места и поради тази причина нямат база за сравнение и не са наясно с категоризацията на хотелите... що е то .
3* хотел без хладилник със занижена хигиена и куп други недостатъци не ми го хвалте.
Много здраве
 

Последна редакция: чт, 29 авг 2019, 17:57 от svetlinar

# 640
  • Мнения: 438
svetlinar, моля те, ти не разбираш!!! Grinning
Напълно в реда на нещата е  за една нощувка за всички тези екстри да платиш народната цена от почти половин нетна минимална работна заплата . Народна работа, народни цени, стига си мрънкала...
Stuck Out Tongue Winking Eye

# 641
  • Варна
  • Мнения: 765
svetlinar, моля те, ти не разбираш!!! Grinning
Напълно в реда на нещата е  за една нощувка за всички тези екстри да платиш народната цена от почти половин нетна минимална работна заплата . Народна работа, народни цени, стига си мрънкала...
Stuck Out Tongue Winking Eye
Ти сериозно ли? Искаш да кажеш, че 100лв. за нощувка на човек били половин минимална нетна заплата, т.е .половината от около 450лв.? Отделно даже и при нас в провинцията почти няма хора които да работят за такива пари, просто защото с толкова не можеш да живееш, освен ако не си на село и гледаш градина. Заплатите поне при нас в района отдавна са над 1000-1500лв. нето, което не означава че човек трябва да се хвърли и да плаща за неща които нито му трябват, нито ще ползва. И пак казвам, това колко получаваш е без значение за това колко струва нощувката + яденето на корем в ОИ-то + другите екстри. Ако ще и 100лв. на месец да вземаш, то цената на почивката с всичко включено няма как да стане 10лв., нали?

# 642
  • Мнения: 20

 Заплатите поне при нас в района отдавна са над 1000-1500лв. нето,
Може, но Варна не е цяла България, представи си, че има хора, които работят на половината на тези пари, да не кажа и на по - малко.

# 643
  • Мнения: 1 015
Не знам за хората, но аз искам да ти кажа, че в България има много хотели, където „яденето и пиенето на корем + другите екстри” струват чувствително по-малко. Е не са на албенският плаж, но качеството на ОИ е сходно, че и по-добро. Не можеш да наречеш Албена евтин курорт, при положение че цените на 4 и 5 звездни хотели са колкото на 3 звезден там, а това което получаваш е в пъти по-добро. Повярвай ми, никой не би нарекъл тези хотели евтини, поне не и средностатистическият българин. Да кажеш, че в Албена получаваш повече за парите си е направо нелепо. Радвам се, че във Варна работодателите вървят в правилната посока. Иска ми се всички работещи да се похвалят с такива нетни доходи, но не го виждам да се случи поне в близките 7-8 години.

Последна редакция: пт, 30 авг 2019, 20:37 от Marsela 17

# 644
  • Мнения: 438
svetlinar, моля те, ти не разбираш!!! Grinning
Напълно в реда на нещата е  за една нощувка за всички тези екстри да платиш народната цена от почти половин нетна минимална работна заплата . Народна работа, народни цени, стига си мрънкала...
Stuck Out Tongue Winking Eye
Ти сериозно ли? Искаш да кажеш, че 100лв. за нощувка на човек били половин минимална нетна заплата, т.е .половината от около 450лв.? Отделно даже и при нас в провинцията почти няма хора които да работят за такива пари, просто защото с толкова не можеш да живееш, освен ако не си на село и гледаш градина. Заплатите поне при нас в района отдавна са над 1000-1500лв. нето, което не означава че човек трябва да се хвърли и да плаща за неща които нито му трябват, нито ще ползва. И пак казвам, това колко получаваш е без значение за това колко струва нощувката + яденето на корем в ОИ-то + другите екстри. Ако ще и 100лв. на месец да вземаш, то цената на почивката с всичко включено няма как да стане 10лв., нали?
Да, аз напълно сериозно говоря. Тя не плаща за себе си, а се плаща помещение. На 560 лв МРЗ  в България, нетната е около 430. И много хора за съжаление работят за такива заплати. И като говориш за народни цени, това означава, че такива цени са тези, които обикнонените простосмъртни хорица от народа могат да си позволят. И моля те,  престани вече да спамиш в темата като във всяко твое мнение натрапваш народните цени на Албена. Не са народни. Ако говорим за по-нискобюджетни места за почивка по черноморието- да речем Кранево или Черноморец, тогава може да се споменават народните цени. Да, Албена не е от този тип курорти. Но услуги като в Албена предлагат и други курорти. И както вече няколко пъти ти се излагат факти-цените спрямо качеството на услугата са несравними спрямо тези на Албена. И последно - ти по-рано спомена, че много храна се изхвърляла. Да, изхвърля се храната, която е останала в чиниите, но не и тази, която е на блок-масата. Тя просто се предлага на по-късен етап. Така че откъм храна не са на загуба. Всичко е много добре изчислено. В някоя от морските теми се включи жена, която явно е счетоводител, и много добре беше обяснила за печалбите на такива хотели- бяха над 100%.
Спирам със спора, защото явно не искаш да разбереш колко смешни изглеждат изказванията ти за останалите.
И за да не спамя, а да споделя личното си отношение по темата за самия курорт, ще кажа, че съм била  само 2 пъти в нискобюджетните им хотели ( тези с най-най народните цени). Миналата година бях сравнително доволна от Орхидея. Имаше недостатъци, но предвид факта, че детето беше безплатно, ги преглътнах. Тази година от нискобюджетните имаше места за .Ком. Абсолютен провал. Така или иначе детето вече е на 12 и Албена с народните си цени не ме привлича вече - прекалено народни ще ми дойдат като плащам и за него. Така че и да не беше тазгодишната простотия и мизерия в .Ком, пак не бих отишла в нискобюджетен хотел, в който тримата да платим 1200 за 5 нощувки. И 50 за паркинг.... И "Адиос!" ( освен ако не излезе нещо много изгодно)
Просто до момента се възползвах заради безплатното настаняване на детето. А аз съм си народен човек, е - не с минимална заплата, но все пак парите си не съм ги намерила на пътя, че да ги харча за "екстрите", които получих в Албена.

Последна редакция: пт, 30 авг 2019, 17:00 от «Sonya»

Общи условия

Активация на акаунт