Лято в Албена 2019 г.

  • 53 279
  • 755
  •   1
Отговори
# 255
  • Варна
  • Мнения: 765
Има вероятност да идем за 2 нощувки до Албена през август в хотел Компас или Ком.Кой препоръчвате.Тези хотели в кои зони попадат за паркинг, зелена или синя? Stuck Out Tongue Winking Eye
Че направо ми е каша с тези зони....
От тези двата не бих ти препоръчала нито единия, далеко са, Компас е малко по централен, но до плажа пак си е разстояние. Зоните не са толкова от значение, едва ли ще ползвате автомобила по време на почивката, така че като паркирате на паркинга на входа после няма какво да го мислите.

# 256
  • Мнения: 35 106
Аз пък харесвам и двата хотела. А както си има и ескалатор си е бомба! Ние от компас до плажа бяхме за около 5-10 мин пеш , ползвайки ескалатора. Не съм прекалено взискателна, за това ги харесвам  и двата хотела

# 257
  • Мнения: 17
Привет на всички!
Моля,споделете вашето мнение за хотел Магнолия. Каквото й да е то...
До тук чух,че е в гора,че е студено вечер,че хигиената е под всякаква критика и т.н. Поне нещо положително,ако има ще е супер. В понеделник ще съм там с деца на 5 и 16 г.
И още един въпрос. От автогара Варна,как стои въпросът с предвижването до Албена?
Благодаря на отзовалите се и весело лято желая на всички 😊
Съвет към тези,решили да почиват в Магнолия.
Не го правете,хора. Тая кочина не си заслужава нито лев! Все едно съм в джунглата. Мизерия,смрад,комари,бълхи,папатаци... На следващ ред, групи лагерници,които имам чувството,че са расли на клона на майната си,някъде далече. Писъци,крясъци по коридорите,по стаите. Снощи до два,бягаха и крещяха из хотела,като стадо глигани. Сега на обяд,отново. Тъкмо приспах детето,и те тропат по вратите и бягат.
За инклузива,думи нямам.... Едни пил.бутчета трети ден се отикват,в различни вариянти. Салатите,са ввче ядени веднъж.. Трагедия 😣
Стаята липсва хладилник,климатика е без захранващ кабел,ей така,за красота монтиран на стената 🤔
За ромския персонал на басейна,няма да коментирам... Едната кака,с фас в ръката,тръгна да ми сипва сладолед на детето... Ай мерси!
По скапана почивка не съм имала.
На рецепцията,с пристигането,изненада. Двама младежи,за първи ден на работа и незнаят къде са и какво правят там!!!!
Мога и още да пиша,но отчаянието няма да изчезне..
Просто,повече неискам и да чувам за Албена.
Нищо общо с преди години. Били сме в Гергана,Славуна,Ком. Еми беше си по цивилизовано и чисто.
Успех желая,на всеки,с избора на хотел и приятни почивки в Албена!

# 258
  • София
  • Мнения: 799
loretta82, не искам да изпадам в полемики, но сравнявате Гергана/ Славуна и Магнолия, без да отчетете и разликата в цените между тези хотели, нали? Разходете се и тази година до Гергана и вижте дали е същото, за което сте платили в Магнолия и от което се оплаквате.  Не е нормално човек да е платил за Магнолия или Компас и да очаква качеството на услугата да е като на 5* хотел. No Mouth

Не защитавам никого, но много мразя да се правят некоректни сравнения и оттам да се налагат генерални заключения Thinking

# 259
  • Мнения: 1 570


loretta82
Благодаря за споделеното! Поне така ще предпазиш други да почиват в този хотел.
Уважавам всяко мнение. Аз лично съм от 20.07. в Калиакра Маре. Ще споделя и хубавото и лошото.

# 260
  • Мнения: 6 441
Здравейте! Някой име ли отзиви за почивна база "Фиш-фиш" в Албена? Интересува ме най-вече на какво разстояние е от плажа.

# 261
  • София
  • Мнения: 11 464
Пате, то е по-скоро във вилната зона на Балчик, има някакъъв шорт кът до плажа, трябва да има....

# 262
  • Мнения: 2 821
loretta82, не искам да изпадам в полемики, но сравнявате Гергана/ Славуна и Магнолия, без да отчетете и разликата в цените между тези хотели, нали? Разходете се и тази година до Гергана и вижте дали е същото, за което сте платили в Магнолия и от което се оплаквате.  Не е нормално човек да е платил за Магнолия или Компас и да очаква качеството на услугата да е като на 5* хотел. No Mouth

Не защитавам никого, но много мразя да се правят некоректни сравнения и оттам да се налагат генерални заключения Thinking

Без да го приемате лично, но то съотношението цени - качество на обслужване и храна за КК. Албена като цяло вече не е много адекватно.
Разчитат единствено на плажа, който си е природна даденост. Е, и на поддръжката на зелените площи в комплекса. Не се стараят за другото.

# 263
  • Мнения: 4 017
Тази година има ли шатъли от автогарата до Гергана? Май няма такова нещо.

# 264
  • София
  • Мнения: 11 464
Тази година има ли шатъли от автогарата до Гергана? Май няма такова нещо.
Е защо да няма? Няма данни да няма такова нещо, би трябвало да си има - през 20 мин., пътуват по 20 мин до Гергана, както преди.

# 265
  • София
  • Мнения: 274
Наши близки почиваха в х-л Мура в началото на юни и казаха следното:  в стаята едното легло е било счупено,  от персонала са казали че масово са счупени и са го са сменили;  кожените мебели от рецепцията са заменени с пластмасови столове и маси. Сготвената храната е била с един и същи вкус и мирис ( с не добро качество).
На барчетата на Мура няма никой, който да ги обслужи и са ползвали пул бара на Гергана, където разликата била драстична относно обслужване, картонени чаши  и количесто на питиетата.
От гледна точка на местоположение на хотела, плаж и красивата гледка, казаха че си заслужава цената.

# 266
  • Мнения: 2 821
Е, само заради гледката ли отиваш с едни очаквания, получаваш друга реалност...
Потресаващо е. Имам и мнения на работещи там. Като този сезон не е бивало. Докато всички се съгласяват с подобни условия - и работещи и почиващи, ще докарат до фалит курорта и нататък - ясно.

# 267
  • Мнения: 4 017
Аз избягвам готвено по хотели, по-скоро пресни зеленчуци, които в Мута бяха ОК миналата година, месо на скара, картофи, плодове. Кексовете също бяха много вкусни. А кафето от машините беше провал, машината за еспресо не работеше, но пък в магазинчето правеха много добро кафе. Хич не се сетихме за пул бара на Гергана

# 268
  • София
  • Мнения: 799
loretta82, не искам да изпадам в полемики, но сравнявате Гергана/ Славуна и Магнолия, без да отчетете и разликата в цените между тези хотели, нали? Разходете се и тази година до Гергана и вижте дали е същото, за което сте платили в Магнолия и от което се оплаквате.  Не е нормално човек да е платил за Магнолия или Компас и да очаква качеството на услугата да е като на 5* хотел. No Mouth

Не защитавам никого, но много мразя да се правят некоректни сравнения и оттам да се налагат генерални заключения Thinking
Без да го приемате лично, но то съотношението цени - качество на обслужване и храна за КК. Албена като цяло вече не е много адекватно.

Не приемам нищо лично, разбира се, въпросът беше относно некоректното според мен сравнение. За съжаление на много места в България се забелязва проблемът в намиране на качествен персонал и слабото ниво на обслужване.

Аз лично миналата година съм почивала в Калиакра и бяхме доволни от храната. Имаше разнообразни неща и беше вкусно. Ходихме на гости и на приятели, които бяха в Боряна, също беше добра храната. Преди 2 години почивахме в Ралица Супериор и 2 пъти в седмицата имаше голяма скара и се предлагаше различна риба, така че в никакъв случай не бих казала, че не е било разнообразно. За сметка на това определено има какво да се желае откъм обслужване, но както казах според мен това е генерален проблем за цяла България, за съжаление.

# 269
  • София
  • Мнения: 274
Е, само заради гледката ли отиваш с едни очаквания, получаваш друга реалност...
Потресаващо е. Имам и мнения на работещи там. Като този сезон не е бивало. Докато всички се съгласяват с подобни условия - и работещи и почиващи, ще докарат до фалит курорта и нататък - ясно.


Разбира се , че не отиваш на курорт да спиш на счупени легла и да ядеш буламачи .... и само да гледаш морето....
Може би в началото на сезона е било така, но когато цените са двойни е необходимо да има качествена храна и добро обслужване.

Общи условия

Активация на акаунт