За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 38 468
  • 736
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 1 405
Поли, благодаря, но отдавна е в хладилник. Някакъв друг вариант - да затопля? Sad

# 361
  • Мнения: 2 774
Мммм, как се топли торта?!?
Щом от влагата в хладилника не се е разтекъл този карамел....не се сещам за нищо друго, освен да махате горния слой преди ядене, а ако е за празник, просто махни платката с карамела и украси отново....съжалявам...дано някой друг се включи.

# 362
  • София
  • Мнения: 11 710
Торта,  медовик, която е залята отгоре с карамел (правен с малко вода). Твърдо е като камък, ще омекне ли?
 И кога?

Също за бобена салата - някакви трикове да стане по-вкусна? Имам сух лук на малки гранули и готвя с него, защото ММ му дразни корема обикновения лук ( Sad ), но сегА няма как да ги използвам нали? Ще настържа много ситно обикновен лук.

Благодаря предваротелно!
Този карамел няма как да омекне, ако е направен само с вода, той става стъкло и ако е и по-плътен направо чупи зъби. Трябваше към него да има добавена сметана и 1 ч.л. масло, тогава става мек, еластичен, но не се разтича и стои достатъчно време.  Мога да ти пусна рецепта със снимка и грамажи,  при необходимост за друг път. По желание.  Simple Smile
Бобената салата без лук не я харесвам, все едно е нищо, но може да се добави червен лук, той е много по-мек или да се настърже, евентуално.

# 363
  • София
  • Мнения: 1 520
Торта,  медовик, която е залята отгоре с карамел (правен с малко вода). Твърдо е като камък, ще омекне ли?
 И кога?

Също за бобена салата - някакви трикове да стане по-вкусна? Имам сух лук на малки гранули и готвя с него, защото ММ му дразни корема обикновения лук ( Sad ), но сегА няма как да ги използвам нали? Ще настържа много ситно обикновен лук.

Благодаря предваротелно!
Lisa, можеш да настържеш на ренде червен (воден) лук или пресен лук, на ситно нарязан магданоз, сол, оцет и олио.

# 364
  • Мнения: 1 405
Чудесни сте!!!

# 365
  • Мнения: 10 382
Аз понякога я правя (бобената салата) и с добавена лютеница или доматено пюре. Сега ми идва наум, че биха и вървели и сушени домати в зехтин

# 366
  • Мнения: 896
Вчера се заговорихме с колегите за домашни кексове, баници, мекици и бухти (всеки път като правя им нося).  И в един момент се замислям че не съм яла НИКОГА бухти, поне нямам спомен.  Flushed
Давайте хубави рецепти че в понеделник трябва да нося и в работата.

# 367
  • Мнения: 9 109

Бобената салата без лук не я харесвам, все едно е нищо, но може да се добави червен лук, той е много по-мек или да се настърже, евентуално.
+1 за бобена салата без лук Simple Smile За да  не дразни на стомаха, нарежи лука на дребно, сложи го във вода и сол и остави така 30 -на мин. Лютивината излиза във водата и после няма проблеми за стомаха. ако е настърган, сока му пак ще остане в салатата. Ако яде пресен лук, можеш и с него да направиш - той  люти много по-малко.  Търпи добавка на каперси, сушени домати и магданоз

# 368
  • Мнения: 14 797
Вчера се заговорихме с колегите за домашни кексове, баници, мекици и бухти (всеки път като правя им нося).  И в един момент се замислям че не съм яла НИКОГА бухти, поне нямам спомен.  Flushed
Давайте хубави рецепти че в понеделник трябва да нося и в работата.
Аз скоро правих тези и много ми харесаха:
http://www.tanitaang.com/2009/11/blog-post_07.html
Наистина се обръщат сами. ☺😃

# 369
  • Мнения: 64
Някой може ли да ми даде рецепта за Солена палачинкова торта? Ядох такава в сладкарница "Неделя" и страшно много ми хареса! "Палачинките" изобщо не приличаха на вкус на обикновените палачинки, също и според мен не бяха пържени.

# 370
  • Мнения: 1 050
За бобената салата вкъщи слагам чубрица. Предложението за лютеница мисля, че е много подходящо.
Палачинките в Неделя на солената торта са си пържени, не се усеща от останалите продукти и от това, че всичко е пуснало сокове и се е обединило в един вкус.
Аз правя солена торта според наличното в хладилника, обичам да има настъргано яйце, настърган кашкавал, кисели краставички. За соса винаги добавям към майонезата по-гъстно кисело мляко, така не става тежка. Като се замисля настъргвам всичко предварително, така тортата се реже лесно и слоевете стават равни.

# 371
  • Мнения: 64
Kokoshy, не знам, но за мен вкуса на палачинковите блатове в тортата се доближаваше много повече до примерно тесто за пица, арабска питка, гръцка питка - т.е. по- хлебно беше, отколкото палачинково. Плънките може би ще ги докарам, но тестото винаги е нещо много, много специфично.

# 372
  • Мнения: 1 050
Fresh _s_menta, бременна ядох тортата, може и рецепторите ми да са малко сбъркани хахах

# 373
  • Мнения: 2 774
****
Аз със странен въпрос.....отзив за коледните календари на Милка, може ли? Струват ли си цената от 11+ лв?

Някой на помощ?

# 374
  • Мнения: 135
Моля за помощ!!!
Правя кюфтета на скара, като в бързината не успях да сплескам първите няколко броя добре и сега са леко кървави от вътре. Мога ли да ги спася и ако да как? Пробвах да ги върна на скарата, но много изгарят така. Във микровълновата ако ги врътна??? Моля , спешно е... Sad

Общи условия

Активация на акаунт