Неапол (Кампания) и Бари (Пуля) – Красивата Южна Италия – 3

  • 43 729
  • 746
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 6 555
Кола под наем за целия период - 250 лв.
Това ме заинтригува . От коя агенция ? Включена ли е и пълна застраховка ? Мерси !

# 106
  • Мнения: 116
В Европа предпочитам сама да си отида.Ако запиша някоя екзотична дестинация може би тогава ще ползвам агенция.Нощувките са в околностите на някой голям град и като те вържат с вечеря в 7-8 часа трябва да се прибереш в хотела.Допълнителните екскурзии също много товарят с цените.Самолетните билети не са скъпи можеше и по-евтини да намеря ,но ги купих защото мъжът ми има рожден ден.Аз не г говоря езици ,но се оправям горе долу.Имам приятелка която не отива никъде,защото нищо не знае и ми казва че се страхува да пътува сама в чужбина.Може би ,за такива хора е по-добре с агенция.Италия ми е любима и мисля,че където и да отида е красиво.

# 107
  • София
  • Мнения: 11 987
Кола под наем за целия период - 250 лв.
Това ме заинтригува . От коя агенция ? Включена ли е и пълна застраховка ? Мерси !

263.04 лв е точната сума за кола Ситроен С3 или подобна с допълнителна застраховка. Дали е абсолютно пълна не знам.
Резервирах през Carrentals, а фирмата, от която ще взема колата, е Joyrent. Ползвала съм кола от тях в Северна Италия и нямах забележки.

# 108
  • София
  • Мнения: 6 555
Благодаря ще ги имам предвид следващия път, когато ми потрябва кола ! Щом е през посредник най-вероятно не е пълна.

# 109
  • Мнения: 3 814
Аз резервирах кола през Букинг/Ренталкарс, мисля, че до утре вкл. е промоцията им. По мое скромно мнение съм я резервирала с пълна застраховка от самата компания, на място ще видим Satisfied Със сигурност е с нулева франшиза, поне това е написано ясно. Компанията е Юръпкар и през Букинг техните оферти излизаха с включени допълнителни застраховки, на други места - не, порверих всичките ми познати посредници, търсачки, включително и директно през Ренталкарс я нямаше тази оферта.

Последна редакция: чт, 14 фев 2019, 15:07 от evhen

# 110
  • София
  • Мнения: 6 555
evhen, ще ми е интересна развръзката. Аз точно от таз промоция не се възползвах, защото битува мнението, че рент-а-кар фирмите не признават застраховки, сключени през посредник. (Бъджет Германия на летището в Дортмунд ми го потвърдиха). Във вашия случай, ако изрично пише, че франшизата е нулева, би следвало да е включена пълна застраховка.

# 111
  • Мнения: 3 814
bibi,
ето това са условията на български, съответно англ., на гише ще видя, каква е истината. Със сигурност не съм купила застраховка от посредника.
Скрит текст:
Специална оферта:
Пакет Нулева Франшиза - Цената включва: Неограничен пробег, CDW с нулева франшиза, застраховка от кражба, застраховка ГО и местни такси
Special Offer:
No Deductible Package - Price Includes: Unlimited Kilometres, Collision Damage Waiver with No Deductible, Theft Protection, Third party Liability and Local Taxes

# 112
  • София
  • Мнения: 6 555
bibi,
ето това са условията на български, съответно англ., на гише ще видя, каква е истината. Със сигурност не съм купила застраховка от посредника.
Скрит текст:
Специална оферта:
Пакет Нулева Франшиза - Цената включва: Неограничен пробег, CDW с нулева франшиза, застраховка от кражба, застраховка ГО и местни такси
Special Offer:
No Deductible Package - Price Includes: Unlimited Kilometres, Collision Damage Waiver with No Deductible, Theft Protection, Third party Liability and Local Taxes

Това е друга оферта. Преди 2 седмици имаше  -25 % върху всички такси.

# 113
  • София
  • Мнения: 6 555
bibi,
ето това са условията на български, съответно англ., на гише ще видя, каква е истината. Със сигурност не съм купила застраховка от посредника.
Скрит текст:
Специална оферта:
Пакет Нулева Франшиза - Цената включва: Неограничен пробег, CDW с нулева франшиза, застраховка от кражба, застраховка ГО и местни такси
Special Offer:
No Deductible Package - Price Includes: Unlimited Kilometres, Collision Damage Waiver with No Deductible, Theft Protection, Third party Liability and Local Taxes

Това е друга оферта. Преди 2 седмици имаше  -25 % върху всички такси. За мен застраховката не е пълна, ама в случай на събитие (да не дава Господ !), как ще ви дръпнат пари от картата, ако да речем картата е на 0 ?

# 114
  • София
  • Мнения: 11 987
Това пише във ваучера ни относно застраховката.

# 115
  • Мнения: 1 765
Трябва да си видя плащанията, но грубо сметката е следната:
2 самолетни билета до Бари с два багажа по 20 кг - около 200 лева общо.
7 нощувки - три в Остуни, две в Лече, по една в Матера и Бари - 320 евро
Кола под наем за целия период - 250 лв.
По-късно ще проверя точните думи.
Вчера гледах за билети до Бари  - няма такава опция да са евтини и в двете посоки, ако едната е евтина, връщането е скъпо. И като се замисля, нощувки, харана, пътуване до разни дестинации, входни такси, то пак толкова ще излезе. Само дето ти си разполагаш с времето и не те юркат.

# 116
  • Мнения: 19 007
Аз три пъти ходя лятото за 60-80 лв двупосочен с Дискаунт клуб

Сега наистина излизат по-високи цени

# 117
  • София
  • Мнения: 11 987
Бях купила билети за 23-31 март. След известно време получих е-мейл, че полетът на 31 март няма да го има и ми предлагат вариант връщане на 30 март.
По случайност проверих цените за новите дати и се оказаха доста по-евтини от вече платеното. Затова отказах предложението, поисках връщане на 120% към профила ми и веднага купих нови билети за същите дати. Спестих почти 200 лева.
Преди да купя първите билети за Бари, бях купила за част от този период билети за Ейлат, които реших, че ще жертвам, защото се отказахме да ходим. Миналата седмица получих известие за някаква промяна в полетите и ги отказах отново срещу 120% към профила ми.
И сега имам да ползвам 400 лева Grinning

# 118
  • София
  • Мнения: 6 555
Това пише във ваучера ни относно застраховката.

Странно - хем имаш пълна застраховка, купена от посредника, хем рент-а-кар компанията ще ти задържи 600 евро (това оправдава приказките, че рент-а-кар компаниите не признават застраховките на посредниците ). И в случай на събитие, ако Джой рент ти задържат 600-те евро или част от тях, Ренталкарс ще ти ги възстановят. (поне така пише). Дано не се налага да стигате дотам, че да разбереш в действителност вярно ли е или не.

# 119
  • София
  • Мнения: 11 987
Дано не се налага да разбирам как стоят нещата в действителност.
Засега не сме имали проблеми с коли под наем. Но и винаги търся места за настаняване с паркинг, за да не зарязвам колата на улицата.

Общи условия

Активация на акаунт