Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Неапол (Кампания) и Бари (Пуля) – Красивата Южна Италия – 3

• 24 233
  • 380
  •   1
Отговори
# 375
Здравейте отново,

правя четвърти опит за пътуване в района на Бари. Ще съм благодарна, ако има някой там или е запознат да сподели:
- има ли задължение за носене на маски по улиците на Бари, Матера, Алберобело и Полиняно а маре;
- при кацане на летището в Бари дали взимат проби/тестове от българи;
И в сайта на посолството и в сайта на Министерство на външните работи е посочено, че тестовете са за влизащи от Хърватия, Гърция, Малта, Испания,  френски региони Оверн-Рона-Алпи, Корсика, О-дьо Франс, Ил-де-Франция, Нова Аквитания, Окситания, Прованс-Алпи-Лазурен бряг. Та, не би трябвало да ни взимат тестове. В сайта на област Пулия, където ще ходим, има раздел "Ковид". Там не намирам допълнителни изисквания, мерки или указания. В повечето случаи се препраща към националните указания.  Има съобщение в червено, че трябва да се попълни декларация.

Ще съм благодарна за мнения по горните въпроси Simple Smile

# 376
  • Milano
Вие сте си отговорила на въпросите. 😊
Националните мерки са носене на маски на открито, където не може да бъде гарантирана непрекъснато интерперсонална дистанция от поне 1 метър.
Дали се спазват в Пулия не мога да кажа.

Последна редакция: ср, 30 сеп 2020, 15:22 от regina di cuori

# 377
  • IT
Пулия е голяма, да не говорим че повечето случаи това лято бяха от Бари и околностите му така че, както е написала Реджина, ако няма метър дистанция между хората се носят и на открито маски.

# 378
Da oggi, in Puglia, diventa obbligatorio l’uso della mascherina negli spazi all'aperto di pertinenza di luoghi e locali aperti al pubblico, in tutte le aree pertinenziali delle scuole di ogni ordine e grado o antistanti ad esse (come ad esempio piazzali e marciapiedi davanti agli ingressi e alle uscite degli istituti scolastici), in tutti i luoghi di attesa, salita e discesa del trasporto pubblico, fermo restando il divieto di assembramento e l’obbligo di rispettare il distanziamento fisico.
L’uso della mascherina è obbligatorio in tutti quei luoghi all'aperto in cui non sia possibile garantire continuativamente il mantenimento della distanza di sicurezza di almeno un metro.
Osservare queste piccole regole di sicurezza è importante per tutelare noi stessi e gli altri.

Il testo dell’ordinanza ➡️ http://rpu.gl/5wjK0

Това ми излезе във фейсбук преди малко...маски по спирките и където не може да се спазва дистанция метър...както вече се писа...

# 379
  • Milano
Очаква се маските да станат задължителни в цялата страна на открито и по всяко време с новия декрет (указ), който ще влезе в сила от 08.10.2020. Някои области вече имат такива заповеди (Кампания, Лацио, Сицилия и т.н.)

# 380
  • IT
Да, аз писах в темата за Рим, при нас в Лацио маските са задължителни виче навън и за да не е гола вода две снимки от Амалфи
Скрит текст:

Общи условия

Активация на акаунт