Неапол (Кампания) и Бари (Пуля) – Красивата Южна Италия – 3

  • 43 427
  • 746
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 825
Здравейте,някой бил ли е в Неапол по време на Коледните празници? Атрактивно ли е? Къде бихте препоръчали да се разходим в рамките на 5 дни? Благодаря Simple Smile

# 16
  • Мнения: 18 993
Да, страхотно е, навсякъде има украса с Presepi di Natale, целият път по Амалфийското крайбрежие беше украсено и вечерта всичко светеше, направо приказка

така изглеждат
https://www.youtube.com/watch?v=YBSh3DM_3-w
https://www.youtube.com/watch?v=MsZK6rQVDvo
https://www.youtube.com/watch?v=92r47lWvCUk

Тогава ходих до Казерта, Амалфи и Исхия,  изненадах се, че на 25-ти замъка на Исхия беше отворен, имаше и някои магазинчета и заведения отворени също.

# 17
  • Мнения: 825
Да, страхотно е, навсякъде има украса с Presepi di Natale, целият път по Амалфийското крайбрежие беше украсено и вечерта всичко светеше, направо приказка

така изглеждат
https://www.youtube.com/watch?v=YBSh3DM_3-w
https://www.youtube.com/watch?v=MsZK6rQVDvo
https://www.youtube.com/watch?v=92r47lWvCUk

Тогава ходих до Казерта, Амалфи и Исхия,  изненадах се, че на 25-ти замъка на Исхия беше отворен, имаше и някои магазинчета и заведения отворени също.

Благодаря ти,Брадли! Flowers Hibiscus

# 18
  • София
  • Мнения: 11 942
По традиция празнувам рождения си ден някъде извън България.
Тъй като е в края на март, нямаме шанс за полет до Неапол, но можем да летим до Бари.
Вероятно ще имаме 4-5 дни.
В Италия съм била само в северната част - Милано, Бергамо, Верона, Венеция и районите около тях.

И сега идва въпросът ми - към коя от областите да се насочим - Кампания, Калабрия, Пулия или Базиликата?

# 19
  • Мнения: 18 993
Щом ще летите до Бари - Пуля и Базиликата

# 20
  • София
  • Мнения: 11 942
Щом ще летите до Бари - Пуля и Базиликата

Благодаря ти, започвам да чета за тези области.

# 21
  • Мнения: 111
Откога до кога става да се плува в морето около Бари?
Какви са температурите на водата от април до октомври?

# 22
  • Мнения: 16
Здравейте на всички в групата.
Обмислям пътуване до Бари около 17 февруари .
Да посетим също и Алберобело и Матера.За 3 или 4 нощувки.
Ако има желаещи да ми пишат.
Искам да направя подарък на сестра ми за рождения ден.И за сега сме само двете и си търсим компания.

# 23
  • Мнения: 550
За жалост полетите до Неапол през февруари са спрени от Wizz и по всяка вероятност ще летим до Бари. Магазините дали работят събота и неделя в Бари? Понеже не е туристически сезон , сигрно предвижването  от Бари към амалфийското крайбрежие ще се осъществява по-трудно. Какви други по-интересни градчета могат да се посетят около Бари? Има ли в Бари възможност за пазаруване? Кой хотел бихте препоръчали в Бари?

# 24
  • Мнения: 18 993
Ще има работещи магазини и в неделя
Амалфи е много далече от Бари, а и зимата не се знае какво ще е времето.
За колко време ще сте там? най-лесните градчета са Трани, Полиняно и Монополи, всички са на линията на националните влакове, с регионален влак може да отидете до Матера и Алберобело.

# 25
  • Мнения: 550
Ще бъдем от 2 до 5 февруари. Просто нямам представа, дали може човек да си купи нещо от магазините в Бари. Има ли там някакъв мол или пък централна улица с магазиниБ Къде е по- подходящо да се ориентираме и да разгледаме в околностите на Бари? Ще искам да посетим църквата в Бари с мощите на Николай чудотворец, но какво друго - нямам представа?

# 26
  • Мнения: 18 993
Има голяма търговска улица Via Sparano da Bari, която е чисто новичка, ремонтираха я миналата година,  има всичко от Зара до Гучи.
Добре е да изчетеш предишната тема, кой къде е ходил и какво му е харесало, според мен за това време можете да отделите  1 ден за Матера и един  за Алберобело или Полиняно и Монополи.

# 27
  • Мнения: 743
Ще бъдем от 2 до 5 февруари. Просто нямам представа, дали може човек да си купи нещо от магазините в Бари. Има ли там някакъв мол или пък централна улица с магазиниБ Къде е по- подходящо да се ориентираме и да разгледаме в околностите на Бари? Ще искам да посетим църквата в Бари с мощите на Николай чудотворец, но какво друго - нямам представа?
Алберобелло и Остуни са интересни да се видят ,докато  предполагам в Чистернино и Локоротондо ще е мъртвило впредвид сезона.
Латерца е много хубаво ,прочуто е с хляба си и месните специалитети място.
В Бари можете да си купите качествени хранителни продукти,каквито за съжаление в бг магазини отдавана няма , особено в немските дискаунти .
Дрехи и кичозни сувенири  навсякъде сa  едни и същи, докато кулинарната традиция е останала и си заслужава посещението.
Типичното ястие е orechiette alle cime di rapa (както те го приготвят никой не умее ), както и crudo di mare, a сирена, хляб, паста, вино и всякаква риба и морски дарове винаги присъстват и са ненадминати като качество .
Вина като Primitivo di Manduria, Negroamaro, Nero di Troia  и Salice salentino са много известни и  купени директно там, а не в Лидъл има голяма разлика.
Естествено никой не пропуска прочутите лампашони – но трябва да открие на място за какво става дума

Без наета кола ,надявайки се на изостаналата жп и автобусна мрежа не виждам голям смисъл да се обикаля  ,но всеки си преценява
Летните месеци са разбира се най-подходящи впредвид хубавите плажове и кристално море

# 28
  • Варна
  • Мнения: 749
Здравейте, бихте ли ми препоръчали към кои плажове можем да се насочим в областта? Информацията е доста и ми е нужна малко помощ, за да започна отнякъде проучването. Ние сме семейство със 7г госпожица и тийнейджър, предпочитаме спокойните градчета, не търсим шумни туристически градове. Още един въпрос - заради ваканциите на децата можем да пътуваме на 1ви Юли - тогава дали ще е подходящо времето за плаж, дали няма да е много горещо. Много ви благодаря предварително Wink

# 29
  • Мнения: 18 993
Аз ходя 2 поредни години в Саленто, което е най-южната част на Пуля...плажовете са безумно красиви , но е сравнително далече от летището в Бари, иначе добре ще изкарате в Отранто, Галиполи или Торе дел Орсо, началото на юли ще има хора, но не толкова колкото през август.

Общи условия

Активация на акаунт