На море в Турция - тема 56

  • 72 119
  • 780
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 1 796
Здравейте,

Някой има ли впечатления от Sentido Numa Bay 5* (Alanya)

Бюджетът ни е около 1600 - 1800 лв за 2+2 (за края на май, автобусна програма) и този хотел е един от трите, за които се колебаем.
Другите са Saphir 4* Alanya и Senza the Inn 5* Alanya

Най-важно ми е децата да се забавляват и да има що годе приличен плаж.
Ако имате и други предложения, които влизат в този бюджет, ще съм благодарна.

# 481
  • Мнения: 1 710
Не знам нищо за Senza the Inn, но другите два не с с хубави плажове.
Все пак, може би Sentido Numa Bay по-подходящ за деца като плаж, защото е в заливче, няма вълни и, ако не бъркам, е плитко. За последното не съм 100 % сигурна. Като цяло плажът не е много добър - малък е, има камъни, пясъкът не е като този в Албена. Чела съм, че е най-добре да се влиза в морето почти пред съседния хотел, иначе може да се нараните на подводни камъни. Като условия за почивка мисля, че всичко е ок. Добър избор.
Saphir също е много добър вариант, нищо че е 4-звезден. Има доста по-голяма и зелена територия. И плажът е по-голям, но е чакълест.

# 482
  • Мнения: 1 165
Adelle08, не съм почивала в TUI MAGIC LIFE Jacaranda. Чела съм коментари, всички са доволни от пичивката си. Като обслужване и условия е супер. Остава да прецените дали покрива Вашите специфични изисквания.
Между другото, сайтът на хотела работи без никакъв проблем - https://www.magiclife.com/en/en/resort-holiday/turkey/jacaranda/resort-details/
Благодаря, Марги!

# 483
  • Мнения: 242
Здравейте, търся мнение за TUI MAGIC LIFE JACARANDA IMPERIAL 5*
Сиде, Турция. В сайта на агенциите цените се разминават доста иначе информацията за самия хотел е една и съща, но пък сайта му не работи, за да проверя по-добре. Ще бъда благодарна за информация от, почивали там.

Не съм починала там, но го разгледах през април тази година. На външен вид и стаите изглеждат много добре. Има хубави пързалки и плажът от пръв поглед е хубав. Само това мога да кажа.

# 484
  • Мнения: 1 796
Не знам нищо за Senza the Inn, но другите два не с с хубави плажове.
Все пак, може би Sentido Numa Bay по-подходящ за деца като плаж, защото е в заливче, няма вълни и, ако не бъркам, е плитко. За последното не съм 100 % сигурна. Като цяло плажът не е много добър - малък е, има камъни, пясъкът не е като този в Албена. Чела съм, че е най-добре да се влиза в морето почти пред съседния хотел, иначе може да се нараните на подводни камъни. Като условия за почивка мисля, че всичко е ок. Добър избор.
Saphir също е много добър вариант, нищо че е 4-звезден. Има доста по-голяма и зелена територия. И плажът е по-голям, но е чакълест.


Марги, благодаря Flowers Cherry Blossom
Съпругът ми не е във възторг от пързалките на Sentido Numa Bay, малки били
Ще мислим още малко и ще решаваме

# 485
  • София
  • Мнения: 3 160
Numa Bay е точно до строежа на новата Лонисера, не знам дали и как това би се отразило на почивката. Ние сме се ориентирали за втори път към Лонисера Резорт, така че въпросният строеж ме притеснява доста, дано не пречи особено.

# 486
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Моля за мнение. Rixos sungate  или Delphin deluxe за 2в с 2 деца на 6г и 12г средата на юни?

# 487
  • София
  • Мнения: 281
Моля за мнение. Rixos sungate  или Delphin deluxe за 2в с 2 деца на 6г и 12г средата на юни?
От 25.08.2018г почивахме в Rixos sungate. Прекарахме си невероятно. Нямаме никакви забележки за храна, обслужване и забавления. Ако имаш някакви конкретни въпроси питай.

# 488
  • Мнения: 1 710
marina7510, ако имате време, напишете отзив за Rixos sungate. Мнението Ви ще е полезно. Това е любимият ми Риксос, но напоследък коментарите за него са противоречиви.

pamsi, Delphin deluxe е много добър вариант за почивка от гледна точна на храна, обслужване, басейни. В Алания определено е един от най-добрите хотели като ниво и обслужване. По-малкото дете ще се чувства чудесно, на по-голямото може и да му се види малко скучно, защото пързалките са малко и съвсем леки. В лунапарка гондолата, блъскащите колички и виенското колело стават за по-големите. От хотела има безплатен автобус до Алания и до Манавгат.
За Rixos sungate прочетох няколко мнения на руски и английски, които не бяха особено ласкави. Аз не съм го посещавала в последните 3 години, така че нямам поглед и последните ми впечатления са прекрасни. Но въпреки, че страшно много го харесвам, го отхвърлих от семейния списък с желани хотели за 2019 г., защото се поддадох на противоречивите коментари.

Последна редакция: нд, 16 дек 2018, 11:38 от Мaрги

# 489
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Марги,аз в TripAdvisor. Ru. четох само отлични коментари,затова съм се спряла на него

# 490
  • София
  • Мнения: 6 011
Здравейте добри хора,

Моля помагайте. Кой от долните хотели да изберем? Бюджета е около 3000лв., пътуването със самолет, 2 + 2 /8 и 12г./. Бих искала да е близо до пясъчен плаж, плитко море без камънак. Гледам, че всички имат водни пързалки, ние не търсим нищо екстремно, така че по този показател всички са ни ОК.
Ако имате други идеи около тази цена - моля да ги споделите. Дата - след 15/06.
Предварително благодаря на отзовалите се!


EFTALIA SPLASH RESORT 4*
http://www.emeraldbg.com/hotel/85410/2/455/62026/761268/EFTALIA-SPLASH-RESORT-4*.html

EFTALIA VILLAGE - HV1
http://www.emeraldbg.com/hotel/85410/2/455/24631/761269/EFTALIA-VILLAGE-HV1.html

EFTALIA MARIN 5*
http://www.emeraldbg.com/hotel/85410/2/455/62375/761266/EFTALIA-MARIN-5*.html

FTALIA AQUA HOTEL 5*
http://www.emeraldbg.com/hotel/85410/2/455/61665/761264/EFTALIA-AQUA-HOTEL-5*.html

# 491
  • Мнения: 6 833
Ника, всички ползват един плаж и един общ аквапарк - остров Ефталия.
За Сплаш само не съм сигурна дали беше в тази територия, но за него отзивите не са добри, както и за Аква.
Плажът е чакълест и каменист, в морето бързо става дълбоко.
Но ако изборът е между тези хотели - категорично Марин.
За тази цена и период, смятам, че е добър вариант и децата ще се забавляват на аквапарка, но ще трябва да направите компромис с плажа.

# 492
  • София
  • Мнения: 6 011
Благодаря ти, Ванилия! Не, избора може да не се отраничава до тези хотели, водещо ми е цена около 3к., 7 дни самолет, 2-3 стандартни пързалки, плитко море без камъни. Ако имате други идеи, моля кажете, побърках се от ровене и съм наясно, че бюджета ни е доста нисък за 2+2 през юни.

# 493
  • Пловдив
  • Мнения: 2 017
За началото на юни може да се вмъкнете в Камелиите,някой от хотелите Вон-Сиде.Там плажа е хубав и е по-близо до летището.

# 494
  • Мнения: 6 833
Това и аз щях да го предложа, но предполагам заради учениците сте обвързани с този период?
Иначе Вон в първите дни на юни ви е към 3200

Общи условия

Активация на акаунт