Родопите-да разкажа преживявания и да споделя впечатления

  • 20 984
  • 50
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 629
Ух, начетох се Grinning Мерси, че си споделила, ние вероятно ще ходим краят на август-началото на септември натам.

# 31
  • Мнения: 5 622
Цитат
Аз нали съм  снимала Елбрус и МВР-то  Wink
Embarassed опсссс  Laughing
ами аз зяпам само по красоти,природа,  тебе, Габчо ... та и мъжа ти  Mr. Green ама хотелите нещо не ги забелязвам май  ooooh! Laughing
Хайде отивам да повторя  Whistling Laughing Wink

Ели, снимките от Елбрус и МВР станцията, не са в албума, а са в този ми постинг :

A eто и обещаното сравнение между Елбрус ужасно съм разочарована от това място  Confused ) и Орфей на МВР

Това и това в Елбрус за 36 лева на ден (34 ако са в пакет нощувките  Stop), срещу това, тук, тук, тук и тук в МВР станция (апартамент) за 24 лева


Държа да забележите кабелите, които стърчат от стената в дъното на стаята в Елбрус, а също и да ви кажа, че имаше телефон, който не работеше и беше от балканската война върху нощното шкафче, но го махнах и съм забравила за снимките да го сложа пак на мястото му  Close. Нощните лампи също не работеха. Беше ужасно студено и не затопляха стаите, явно защото вече е юни месец  #Cussing out

Имаше гнездо на оси на корниза  #Crazy, но от шока, който получих, като го видях и от възмущението, не можах да го снимам  Close

Банята- толкова малка и нелепа, че няма на къде повече  Sick

Самата батерия беше поставена толкова високо от мивката, че струята като падаше пръскаше всичко наоколо. За да дойде топлата вода, трябва да източваш и да чакаш близо 30 минути  Shocked

С право не виждате душ в банята..защото се намира иззад вратата някъде  Stop

Разминаването между вратата на банята и мивката изискваше да се владее до съвършенство изкуството на еквилибристиката и акробатиката  Crazy.................. и още и още.............. и това срещу скромната сума от 36 лева на ден...

Само между другото ще спомена, че рецепционистката ме излъга най-нагло като попитах водата в басейна дали е топла , като каза категорично"да", а аз казах, че тогава не ми пречи, че навън примерно е студено, след като водата в басейна е топлна и тя пак каза "да"  #Crazy 

Водата беше студена, обаче............ както във външния, така и във вътрешния басейн  Stop


 В Орфей на МВР не може да става и дума за сравнение. То си личи и от снимките де....добре, че се изнесохме от Елбрус още на първата сутрин  Mr. Green


# 32
  • Мнения: 6 390
Бубе
точно това мислех  Laughing
обаче съм пропуснала някъде между редовете  Joy
Ами като гледам - сравнение направо няма между двата хотела  Wink

# 33
  • Мнения: 1 937
За онези от вас, които искат да посетят  "Дяволското гърло" и Ягодинската пещера, ето едно проверено място като вариант за нощувка в близост до двата обекта! (Ако разбира се при Коцето-Силивряк в Триград няма местенца Simple Smile) http://chm.moew.government.bg/pa/rodopi/02_bg.php?city=10

# 34
  • Мнения: 5 622
За онези от вас, които искат да посетят  "Дяволското гърло" и Ягодинската пещера, ето едно проверено място като вариант за нощувка в близост до двата обекта! (Ако разбира се при Коцето-Силивряк в Триград няма местенца Simple Smile) http://chm.moew.government.bg/pa/rodopi/02_bg.php?city=10

Дам...минахме през Тешел на път от Девин към Дяволското гърло  Peace Даже май видяхме и въпросният хотел  Wink

# 35
  • Мнения: 1 937
Да, ама късно ти казвам, Буба! За Велинград, Елбрус и пр. също!
Какво да се прави - Новак!!! То си пише... Cry

# 36
  • Мнения: 5 622

Аз обещах офертата за Двореца, но няколко дни подминавам колата си и все забравям да взема нещата от там  Embarassed

извинявам се за заъснението, дано го види, който трябва!

Офертата е следната:

Висок сезон(от 10.06 до 09.09 ):

Единична стая(може да се ползва от двама)-115 лв
Двойна мансардна-120
Двойна с изглед към тенискорта-130
Двойна стандартна-145 лв
Апартамент(малък)-215

Останалите цени няма да ги пиша, че са много много нагоре...  Crazy

Цените са в лева за стая.

Цената включва: нощувка, закуска на блок маса, вътрешен и външен мин.басейни(топла вода). джакузита(навън),топила(каквото и да значи това), шезлонг, фитнес, сауна, турска баня, парна баня, паркинг, курортна такса и ДДС

Доплащане за пълен пансион-35лв на ден.

Ако някой иска да знае повече, да пише, ще кажа и напиша каквото знам  Peace

# 37
# 38
  • Мнения: 2 596
Ох, Родопите, те са ми слабост, нали и кръвчицата ми е от там. Така ме е яд на баща ми, че се  е преместил в Хасково да живее и после се е оженил и аз съм се родила "полско" чедо. А иначе Родопите са приказни наистина, само там мога при баба да си почина наистина добре. То тишина, то въздух, то чистота ...

# 39
  • Мнения: 1 517
Ооооххх, каня се и аз да отлитам нанякъде, но има толкова много ако...Докато преглеждах темата, останах с впечатлението, че повечето отсядат на хотел. Аз предпочитам частна къща, още повече, че ще бъдем 3 семейства (евентуално  Thinking ) с 4 деца и искаме да си готвим сами. Доста се порових из нета, има много предложения   newsm78 ...ние още дестинацията не сме избрали. Балкана ( Рибарица, Троян, Трявна, Елена)  newsm12  или Родопи (Доспат, Неделино)? А може би Рила ?! Да не се каня много, че от 6 човека 4 сме под въпрос - дъл ша на пусни шефааа  #2gunfire

# 40
  • Мнения: 4 202

 Teлефони на МВР станция Орфей:

0359/52557-началник

0359/52006-счетоводство



БУБА, а всеки ли може да отседне в станцията на МВР или е само за служтели?

# 41
  • Мнения: 50
Може ли и аз да питам нещо? Някой ходил ли е на почивната станция на Марица Изток?
Бяхме резервирали места в окаляния вече "Елбрус" #2gunfire, но сега ни се отваря възможност да сменим мястото. Притеснявам се, че нямам никаква информация за станцията, а вече няма места в "Орфей". newsm78
Благодаря предварително!

# 42
  • Мнения: 1 937
Може ли и аз да питам нещо? Някой ходил ли е на почивната станция на Марица Изток?
Бяхме резервирали места в окаляния вече "Елбрус" #2gunfire, но сега ни се отваря възможност да сменим мястото. Притеснявам се, че нямам никаква информация за станцията, а вече няма места в "Орфей". newsm78
Благодаря предварително!

Ние се бяхме запътили натам и то с резервация, преди две седмици! Не знам какво точно търсите, за да коментирам!
Но...още с пристигането си на въпросното място - веднага направихме кръгом!
Това са няколко малки блокчета, до които се стига трудно, защото няма табели. Част от тях са с подновени стаи (т.е. обзавеждане), ресторантът е като столова, а басейнът се намира в допълнителна постройка и е много символичен като размер...
Насреща съм за още въпроси!

# 43
  • Мнения: 50
За станцията ли става въпрос...?Похвалиха ни я местни роднини, имайки предвид, че сме с малко дете.
Алтернативата е Елбрус - апартамент, или...нищо.
Вече съм много объркана... newsm78

# 44
  • Мнения: 1 937
Ani 30, за станцията става въпрос!
Но...Нека не съм ти коректив! Разни хора, разни предпочитания! На нас не ни хареса и тук споменатият хотел "Рич", например.
Затова и казах, че не знам какво точно търсите! На въпросната станция не е скъпо, има малко зеленичко, затворено е - т.е., добре е за малки деца. Само не ми се мисли, ако тези блокчета се напълнят и всички позлват басейна, каква "населеност" ще е на кв. см.? Grinning
Но пък, ако са пълни, това значи, че и храната в ресторанта ще е прясна (по презумция), ...така че!

Общи условия

Активация на акаунт