Настинка и бременност

  • 8 331
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22
Здравейте! Бременна съм във втория месец. Какво мога да използвам, за да се отърва от хремата? На повечето капки за нос и капки за инхалация пише, че не са подходящи за бременни. Disappointed Relieved

# 1
  • София
  • Мнения: 12 653
Слагай си втечнен мед в носа. И си прави гаргара с гореща вода, сол и сода.

# 2
  • Мнения: 116
Много неприятно, но може само физиологичен разтвор.
Вземете си инхалатор, ще ви върши работа и за бебето после. Инхалации се правят само със стерилен физиологичен разтвор.
Можете да си правите и нагревки със морска сол на синусите - пълните стар чорап с морска сол и зашивате. Преди ползване се загрява във фурната. Внимавайте само да не е твърде горещ, защото може да се изгорите.
Аз правя синузити, и чорапа ми действа много добре.

# 3
  • Мнения: 23
Здравей и аз съм в края на 2 месец, а от 3-4 дни съм с настинка. Днес бях при личната и ми изписа три хомеопатични лекарства - Инфлуцид, Цинабсин и Хомеожен. Малко се притеснявам, защото са си лекарства, но ме увери, че хомеопатията е безвредна. Някоя от вас приемала ли е подобни лекарства толкова рано?

# 4
  • Мнения: 190
Здравей и аз съм в края на 2 месец, а от 3-4 дни съм с настинка. Днес бях при личната и ми изписа три хомеопатични лекарства - Инфлуцид, Цинабсин и Хомеожен. Малко се притеснявам, защото са си лекарства, но ме увери, че хомеопатията е безвредна. Някоя от вас приемала ли е подобни лекарства толкова рано?
Да, няма проблем с хомеопатичните. Дано е само настинка и да се оправиш.
Иначе аз така бях, уж настинка, хомеопатия и накрая антибиотик. Бях и във втори триместър де, та там е разрешено.
Но за начална бременност, не се притеснявай. Пий каквото са ти дали, чайчета с мед и лимон и мнооого почивка. Да не си тръгнала само на работа, особено ако е в офис - взимаш болничен и почиваш.

# 5
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
мажех се с виетнамско чудо, нагревки със сол, вечер слагах нарязан лук до леглото, да мирише, отпушва носа и се спи добре.
инхалации, който може, аз не издържам, но си взимах вана.

капки, лекарства и хомеопатични за хрема не купувам без значение дали съм бременна или не  Naughty

но ме увери, че хомеопатията е безвредна.

един класически хомеопат няма да те увери същото, особено ако това са комбинирани препарати  Wink

# 6
  • Плевен
  • Мнения: 138
Здравейте! Бременна съм във втория месец. Какво мога да използвам, за да се отърва от хремата? На повечето капки за нос и капки за инхалация пише, че не са подходящи за бременни. Disappointed Relieved
Зависи каква е хремата.. дали са течни и прозрачни, или гъсти и зелени. Можете да правите промивки на носа с физиологичен разтвор. Не е от най-приятните неща, но помага. Ето тук има инфо https://biomall.bg/promivki-na-nosa-lek-za-sinuzit-hrema-i-alergii

# 7
  • Мнения: 367
Здравей и аз съм в края на 2 месец, а от 3-4 дни съм с настинка. Днес бях при личната и ми изписа три хомеопатични лекарства - Инфлуцид, Цинабсин и Хомеожен. Малко се притеснявам, защото са си лекарства, но ме увери, че хомеопатията е безвредна. Някоя от вас приемала ли е подобни лекарства толкова рано?

Аз взимах инфлуцид, точно края на втория месец, също много ми помогнаха чайове с настърган джинджифил, мед и лимон.. за носа-Стеримар... а също АГ ми беше казала да взимам витамин ц. Мина ми доста бързо тогава.

# 8
  • Мнения: 382
Има лекарства, които са съвместими с бременност, включително и Аб. Мисля, че повечето млади мами се паникьосват излишно, а не бива. Според моя АГ е много по лошо неизлекувана болест, отколкото аб. Аз бях болна през цялата бременност, много ми падна имунитета и се разболявах всеки месец, ангини, бронхит, възпаления за ушите, какво ли не. Два пъти пих Аб. Родих живо и здраво бебе. Намерете добър доктор. На мен най адекватно лечение ми предписваше педиатър.

# 9
  • Мнения: 144
В момента съм в 30 г.с. и съм настинала. Това вече ми е за втори път и си знам процедурата (след като съм кореспондира с АГ ми). Стандартното: мед, лимон, чай с джинджифил, супи, вода, плодове и отделно като медикаменти: биозин спрей за гърло, спрей за нос с морска вода и билкови близалки за деца и евентуално, ако се появи кашлица минавам на стодал. Бавно минава, но с упоритост и постоянство всичко се постига.

# 10
  • Мнения: 73
Най-добре си отиди на лекар.

# 11
  • Мнения: 14
Здравейте! В момента съм в 13 г.с. и съм остър бронхит. Първоначално бях само със зачарвено гърло. Моя личен доктор и в двата случая не ми изписва никакви медикаменти и все ме насочва гинеколога ми да ми предписва лекарства. За гърло ми изписаха витамин C, тонизилотрен. Относно бронхита отново личната не ми предписа нищо и ми каза да търся специалист белодробен. След като намерих в събота доктор в Бургас да ми помогне ми направиха инфузи и ми предписаха тавипек. 

# 12
  • Мнения: 73
Здравейте! В момента съм в 13 г.с. и съм остър бронхит. Първоначално бях само със зачарвено гърло. Моя личен доктор и в двата случая не ми изписва никакви медикаменти и все ме насочва гинеколога ми да ми предписва лекарства. За гърло ми изписаха витамин C, тонизилотрен. Относно бронхита отново личната не ми предписа нищо и ми каза да търся специалист белодробен. След като намерих в събота доктор в Бургас да ми помогне ми направиха инфузи и ми предписаха тавипек. 
Ужас, какви некадърници са се оказали тези лекари. Дано да се оправите и всичко да е наред! Жалко е, че това им става практика вече да си играят с живота на хората, а във вашия случай с цели два. Не са Ви обърнали никакво внимание и са ви подмятали. После да се чуди човек защо има бити лекари.

# 13
  • Мнения: 14
Здравейте! В момента съм в 13 г.с. и съм остър бронхит. Първоначално бях само със зачарвено гърло. Моя личен доктор и в двата случая не ми изписва никакви медикаменти и все ме насочва гинеколога ми да ми предписва лекарства. За гърло ми изписаха витамин C, тонизилотрен. Относно бронхита отново личната не ми предписа нищо и ми каза да търся специалист белодробен. След като намерих в събота доктор в Бургас да ми помогне ми направиха инфузи и ми предписаха тавипек. 
Ужас, какви некадърници са се оказали тези лекари. Дано да се оправите и всичко да е наред! Жалко е, че това им става практика вече да си играят с живота на хората, а във вашия случай с цели два. Не са Ви обърнали никакво внимание и са ви подмятали. После да се чуди човек защо има бити лекари.
Права сте относно битите доктори. Една дежурна докторка ме попита защо не съм дошла през работно  време. Казах й ако знам , че в петък ще се разболея щях да дойда. Останах потресена.

# 14
  • Мнения: 73
Здравейте! В момента съм в 13 г.с. и съм остър бронхит. Първоначално бях само със зачарвено гърло. Моя личен доктор и в двата случая не ми изписва никакви медикаменти и все ме насочва гинеколога ми да ми предписва лекарства. За гърло ми изписаха витамин C, тонизилотрен. Относно бронхита отново личната не ми предписа нищо и ми каза да търся специалист белодробен. След като намерих в събота доктор в Бургас да ми помогне ми направиха инфузи и ми предписаха тавипек. 
Ужас, какви некадърници са се оказали тези лекари. Дано да се оправите и всичко да е наред! Жалко е, че това им става практика вече да си играят с живота на хората, а във вашия случай с цели два. Не са Ви обърнали никакво внимание и са ви подмятали. После да се чуди човек защо има бити лекари.
Права сте относно битите доктори. Една дежурна докторка ме попита защо не съм дошла през работно  време. Казах й ако знам , че в петък ще се разболея щях да дойда. Останах потресена.
Тези дежурни лекари имам чувството, че са ги хванали от кол и въже. На мен един такъв ми влоши ситуацията. Попаднали сте на глупак. Впрочем, съм момче, но нищо.

Общи условия

Активация на акаунт