Теглене на ипотечен кредит – неща, които трябва да знаем! - Тема 3

  • 50 096
  • 764
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 8 802
А защо трябва да се подновява, не са ли прави ипотека за целия период на кредита, защо за 10г.?
Банката е тази, която трябва да си гони интереса, ако има нужда  от подновяване, не клиента.

# 301
  • Мнения: 646
Защото законът казва, че се подновява. Освен това след като ипотеката изтече заличаването и е доста евтино.

# 302
  • Мнения: 1 457
Като питах лятото ми казаха, че трябва някъде да отида да платя, ама ще ми кажат къде като наближи. Хич не ми се ходи да се разправям с тази жена. На предоговарянето ми поискаха да си разкрия кредитна карта, уж безплатно, а се оказа, че забравила за едни 20 лв такса, а аз няколко пъти преди това разпитвах за парите.

# 303
  • Мнения: 37
в какъв смисъл сериозни такси. подновяането мисля че е базирано на оставащата главница по кредита тоест ако в началото законната ипотека ти е била 800 лв .. след 10 години едва ли таксите ще са повече от 500 лв +- ако срока е грубо 20 години и не си си правил труда да погасяваш предсрочно.

# 304
  • Мнения: 5 160
След 10г. таксите се в троен размер, въпреки намалените главници. Нотариус да си.

# 305
  • Мнения: 646
Не пишете глупости.
Таксата подновяване е значително по-ниска от таксата за учредяване.
Ако подновуите на текуща главница ще е по- евтино, разбира се. Но все пак таксите са сериозни, не са 10-20 лв. както е при заличаването при изтекла ипотека.

# 306
  • Мнения: 5 160
Не пишете глупости.
Таксата подновяване е значително по-ниска от таксата за учредяване.
Ако подновуите на текуща главница ще е по- евтино, разбира се. Но все пак таксите са сериозни, не са 10-20 лв. както е при заличаването при изтекла ипотека.

Не са глупости, Тарифата е в сила от 01.07.2009 г.
Преди това са на 1/3 цените.

# 307
  • Мнения: 646
Виж т. 9 и кажи, че таксата е по-висока от таксата за  вписване. 1/2 е.

# 308
  • Мнения: 1 294
Последните две, три страници на темата тук се пишат само неверни неща и пълни глупости, както беше написал някой по-горе. Мили хора, ако искате точно инфо се обърнете към адвокат, кредитен, нотариус или просто попитайте ваши близки със сходен казус. В интернет и да четете и да не четете няма да се оправите ако поне малко нямате познания в областта, за която питате. Успех на всички!

# 309
  • Мнения: 1 006
Здравейте,  имам следния въпрос - искам да закупя жилище, за което не разполагам с никакви средства, но притежавам друго жилище. Мога ли да искам ипотечен + потребителски кредит (или само ипотечен, кое е по-удачно), който да обезпеча с имота, който притежавам, а средствата от кредита да ползвам за закупуването на новото жилище и съпътстващите разходи за това, след което да продам жилището, което имам и да се погаси кредита. Искам кредит, който е по-голям от цената на имота, който ще купувам и не ме устройва вариант за кредит, който да е процент от цената на покупката, защото няма да ми е достатъчен.

# 310
  • Мнения: 646
Ако доходите Ви и оценката на настоящия имот покриват изискванията на Банката, може всичко. Дали ипотечни или ипотечен и потребителски зависи от предлаганото обезпечение,  нагласите ви за плащане (по-висока лихва и по-къс срок срещу по- високи първоначални разходи) и условията за доход. Ако съм банка бих дала недообезпечен ипотечен вместо потребителски и обезпечение ипотечен, но понякога няма логика в изискванията и щенията на финансовите институции.

# 311
  • Мнения: 1 006
Ако доходите Ви и оценката на настоящия имот покриват изискванията на Банката, може всичко. Дали ипотечни или ипотечен и потребителски зависи от предлаганото обезпечение,  нагласите ви за плащане (по-висока лихва и по-къс срок срещу по- високи първоначални разходи) и условията за доход. Ако съм банка бих дала недообезпечен ипотечен вместо потребителски и обезпечение ипотечен, но понякога няма логика в изискванията и щенията на финансовите институции.

Да, правилно сте ме разбрали, очаквам оценката на имота да е по-ниска от сумата на искания от мен кредит.

# 312
  • София
  • Мнения: 3 029
Здравейте,
Искаме да закупим апартамент чрез ипотека, но преди да подпишем предварителния договор решихме да извикаме оценител от банката, от която ще теглим кредита. Знаете ли, какви документи трябва да се представят от страна на собственика на апартамента? Работим с брокера му, който не е е особено отзивчив.

# 313
  • Мнения: 9
Здравейте,
Искаме да закупим апартамент чрез ипотека, но преди да подпишем предварителния договор решихме да извикаме оценител от банката, от която ще теглим кредита. Знаете ли, какви документи трябва да се представят от страна на собственика на апартамента?
Копие на нотариален акт и скица на имота + земята, ако има такава. За скицата не съм сигурна, че е задължителна.

# 314
  • Мнения: 268
Здравейте!
Харесали сме жилище, за което ще теглим ИК. Продавачът е представляван от агенция и иска да преведем стопкапаро, за да свали имота от продажба. Какво се случва с тези пари, ако не ни одобрят за кредита?
Какъв срок да пишем в бележката за стопкапарото? Доколкото разбрах, ще е нещо като договор?

Общи условия

Активация на акаунт