Теглене на ипотечен кредит – неща, които трябва да знаем! - Тема 3

  • 50 053
  • 764
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 1 472
Винаги се гледа продажната цена. Не може да има сделка без данъчна оценка. Задължителен документ. Тя служи за определяне на местния данък, също така е различна от пазарната оценка. При сделка ще платите данъци върху продажната цена.

# 616
  • Мнения: 4 941
Винаги се гледа продажната цена. Не може да има сделка без данъчна оценка. Задължителен документ. Тя служи за определяне на местния данък, също така е различна от пазарната оценка. При сделка ще платите данъци върху продажната цена.
Благодаря!
След оценката от банката и изготвянето на документите веднага ли се осъществява сделката? Първо ипотеката ли се прави или покупката на имота?

# 617
  • Мнения: 644
Данъчната оценка е нужна за:
1. Определяне на минималната стойност на интереса - не можеш да платиш данъци върху стойност под Данъчната оценка,  дори цената да е по-ниска (да, има такива реални случаи)
2. Върху Данъчната оценка са отбелязани дължимите данъци и такси за имота (регулярно плащаните всяка година). Те следва да се изчистят преди сделката.

# 618
  • Мнения: 5 059
Винаги се гледа продажната цена. Не може да има сделка без данъчна оценка. Задължителен документ. Тя служи за определяне на местния данък, също така е различна от пазарната оценка. При сделка ще платите данъци върху продажната цена.
Благодаря!
След оценката от банката и изготвянето на документите веднага ли се осъществява сделката? Първо ипотеката ли се прави или покупката на имота?

Записва се час за нотариус(понякога са доста заети),там ви прочитат всички листа по сделката(около 1 час Grinning ) и вече може да вземете ключа от собствениците(както и когато се разберете).
След това чакате 1-2-3 седмици да излезе акта на жилището от агенция по вписванията.Тогава банката прехвърля парите на продавачите и вече наистина официално сте собственици на жилището.

# 619
  • Мнения: 4 941
Винаги се гледа продажната цена. Не може да има сделка без данъчна оценка. Задължителен документ. Тя служи за определяне на местния данък, също така е различна от пазарната оценка. При сделка ще платите данъци върху продажната цена.
Благодаря!
След оценката от банката и изготвянето на документите веднага ли се осъществява сделката? Първо ипотеката ли се прави или покупката на имота?

Записва се час за нотариус(понякога са доста заети),там ви прочитат всички листа по сделката(около 1 час Grinning ) и вече може да вземете ключа от собствениците(както и когато се разберете).
След това чакате 1-2-3 седмици да излезе акта на жилището от агенция по вписванията.Тогава банката прехвърля парите на продавачите и вече наистина официално сте собственици на жилището.
Благодаря! А ипотеката след това ли се прави, защото нали и там се минава през нотариус?

# 620
  • Мнения: 5 059
Не разбирам какво точно ме питаш.Прави се при нотариуса ,а плащането и и началната дата е тази,на която ще отпуснат парите(иначе казано няколко седмици след нотариуса).

# 621
  • Мнения: 4 941
Не разбирам какво точно ме питаш.Прави се при нотариуса ,а плащането и и началната дата е тази,на която ще отпуснат парите(иначе казано няколко седмици след нотариуса).
Може би не ме разбираш, защото и аз не съм разбрала май правилно.
Доколкото знам при нотариус, който аз избера се прави покупко-продажбата, плащат се всички такси по прехвърлянето, вписването и т.н.
Минава се и през нотариус от банката, който прави ипотеката, там се плащат пак някакви такси, зависи каква ще бъде ипотеката - договора или законна.
Това съм разбрала аз, проправи ме ако греша, че в главата ми е каша.

# 622
  • Мнения: 47 972
Покупко-продажбата и ипотеката се правят заедно при нотариуса, даже в нотариалния акт ти е вписана ипотеката. Плащаш всички такси- за покупко-продажбата и учредяване на ипотеката накуп. Не е отделно. Самото отпускане и прехвърляне на парите вече е в друг уговорен ден и по уговореният с банката начин

# 623
  • Мнения: 4 941
Покупко-продажбата и ипотеката се правят заедно при нотариуса, даже в нотариалния акт ти е вписана ипотеката. Плащаш всички такси- за покупко-продажбата и учредяване на ипотеката накуп. Не е отделно. Самото отпускане и прехвърляне на парите вече е в друг уговорен ден и по уговореният с банката начин
Ето това сега го разбирам, била съм в грешка. А от банката казаха 3-4 дни след подписването се превеждат парите, а явно не е така. Благодаря.
Ние си избираме нотариуса, нали така?

# 624
  • Мнения: 5 059
Ами,от Пощенска банка ми дадоха аз да си го избера ....по предоставен от тях списък.
Поне те работят с няколко нотариуса и трябваше да е един от тях.
Не знам дали с всички банки е така.

# 625
  • Мнения: 47 972
Ами на нас ни казаха от банката с кой нотариус и кога. Зависи от банката и вас, какво сте се договорили. При нотариуса оформяте всичко, а няколко дни след това се прехвърлят парите към когото и както е уговорено
Така по-ясно ли е

# 626
  • Мнения: 4 941
Ами на нас ни казаха от банката с кой нотариус и кога. Зависи от банката и вас, какво сте се договорили. При нотариуса оформяте всичко, а няколко дни след това се прехвърлят парите към когото и както е уговорено
Така по-ясно ли е
Изясни ми се.Мерси още веднъж.

# 627
  • Мнения: X
Здравейте, а знаете ли дали отпускат ИК ако работя в чужбина ? Договор за колко време на зад искат?

# 628
  • Мнения: 644
Покупко-продажбата и ипотеката се правят заедно при нотариуса, даже в нотариалния акт ти е вписана ипотеката. Плащаш всички такси- за покупко-продажбата и учредяване на ипотеката накуп. Не е отделно. Самото отпускане и прехвърляне на парите вече е в друг уговорен ден и по уговореният с банката начин
Ето това сега го разбирам, била съм в грешка. А от банката казаха 3-4 дни след подписването се превеждат парите, а явно не е така. Благодаря.
Ние си избираме нотариуса, нали така?
Точно така е. В Бургас ще впишат актовете за не повече от 3 дни (седмиците по-горе касаят само София). След вписването от Банката ще преведат парите на продавачите.  
Придържай се към инфото от банката.

# 629
  • Мнения: 4 941
Вторник мина оценка на имота, но още чакаме да ни се обадят от банката. Колко дни се изготвя тази оценка? Днес очаквах да ни се обадят,но...
Не сме капарирали имота, понеже не сме сигурни дали ще ни отпуснат това, което искаме и не рискуваме с капарото. Искахме след оценката направо да дадем капаро и да сключим предварителния договор. Хората казаха,че ще ни изчакат, ама колко ли...

Общи условия

Активация на акаунт