Как правилно да спираме парното/радиаторите?

  • 1 168
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17
Здравейте мами,

Моля да споделите вашия опит относно това на колко трябва да се слагат радиаторите, ако искаме да ги спрем - на 0, на звздичка или на 1?

Една жена от офис на Топлофикация ми каза, да се слагат на 1 и да не се слага на повече от 3.

Искам просто да си спра радиаторите, така че грам да не харчат и да не ми правят сметка, когато илизам за работа примерно, но не съм сигурна вече кое е правилното?

Много благодаря!

# 1
  • Мнения: 1 195
Нашите са на 0 и не харчат нищо.

# 2
  • Мнения: 41 043
Общо взето е все едно. Вариантите са следните:
- слагаш на 0 и никога не се включват, ако ще да стане и -10 в стаята.
- слагаш на * и практически никога не се включват, освен ако температурата падне под нулата. Тази опция подсигурява да не замръзнат радиаторите в необитаеми сгради, недовършени нови строежи и т.н. на практика в нормално жилище не се случва.
- слагаш на 1 и радиаторите може да тръгнат, ама само ако стане много студено. Не знам точно, ама под 10-15 градуса. На практика в къща, в която се живее, не се случва.

Избери си между 0 и * ако искаш да си сигурна.

# 3
  • Мнения: 17
Mерси много!

# 4
  • Мнения: X
Да, не ги слушайте тия от Топлофикация (тяхната цел е да им плащаме, аз съм убедена, че на * пак харчат нещо да му се е видят и радиаторите Sad , затова ние държим на 0. Радиаторите са алуминиеви -> бързо се нагряват т.е. като се приберете вечер си ги включвате и те бързо се нагряват, и бързо се стопля жилището, ако въобще е нужно да се стопля Simple Smile Например у нас си е 20 градуса и без да включваме парното, поне засега де Simple Smile

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 5 023
А ние правим обратното: спираме ги малко преди да си легнем, цяла нощ не работят, за да се спи по-добре на по-хладно, и сутрин след като станем и проветря, ги пускам да работят през деня докато ни няма. Като се приберем, апартаментът е топъл. Това го правя не за икономия, засичах една зима и установих, че разликата дали ще работят през цялото време или не, е макс. 50лв на сезон, а за по-добър сън, ако са пуснати през нощта става адски топло и не може да се спи нормално.

Общи условия

Активация на акаунт