Страсти – градините в София, кампания 2018/2019 - тема 4

  • 41 537
  • 747
  •   1
Отговори
# 705
  • Sofia
  • Мнения: 6 080
Здравейте, имам питане. Имаме точки от социалните критерии, появихме и в двата списъка общ и социални. Чудех се кой критерии е с приоритет, примерно по общия ще имаме повече шанс?
Тъй като сте заявили социален критерий, попадате в социалната опашка. Всички деца в социалната опашка присъстват и в общата, но без точките си от социалните критерии. Класирането първо се извършва в социалните опашки. Децата, които не са се класирали на този първи етап, участват в следващия - класирането в общата опашка без точките си от социалните критерии.
https://kg.sofia.bg/isodz/faq#10 - точка 10.4. Стъпките на класирането.

Последна редакция: пн, 18 мар 2019, 22:34 от brin de muguet

# 706
  • Мнения: 295

Благодаря! И Аз така предположих, но ме обърка текста в К6 че не се отнася за близнаци и породени.

# 707
  • Sofia
  • Мнения: 6 080
Сега като го препрочетох, наистина не би трябвало да се сумират точките за брат/сестра/породени/близнаци.... Thinking
В такъв случай и аз не мога да си го обясня. Иначе е логично да е брат/сестра + породени...

# 708
  • Мнения: 225
Не се сумират. Ние сме така и ни отпада едната точка за братче в градината.

# 709
  • Мнения: 295
В случая визирах набор 2017 в 43 Талант в Триадица. Има детенце с 14т. и ми стана любопитно как се сумират.
Явно има някакво обяснение.

# 710
  • Мнения: 225
Може да е било в първа ясла в самостоятелна детска ясла, или в частна лицензирана и да получава допълнително точка. Макар, че мислех, че тези точки се дават за първа градинска група. Друго обяснение нямам.

# 711
  • Мнения: 295
Може да е било в първа ясла в самостоятелна детска ясла, или в частна лицензирана и да получава допълнително точка. Макар, че мислех, че тези точки се дават за първа градинска група. Друго обяснение нямам.
И аз така си мислех. За мен би било супер понеже и моето дете е набор 2017 и посещава ясла от 6 месеца, но нямаме допълнително генерирана точка.
Предполагам че в групата във ФБ ще разнищят казуса.

# 712
  • Sofia
  • Мнения: 6 080
Ако детето сега ще кандидатства за втора ясла, определено няма как да има допълнителна точка за посещение на СДЯ.

Детето е от многодетно семейство и има братче/сестриче в ДГ 43, защото в градината му по второ желание е вече с 12 точки, а не с 13.

Не е близнак, следователно, това, което остава е, че критерият брат/сестра се сумира с "породените". Просто няма откъде другаде да я вземе тази точка по общи критерии...

Последна редакция: вт, 19 мар 2019, 00:06 от brin de muguet

# 713
  • Мнения: 218
Бихте ли ми дали линк към фейсбук групата или пък името й?

Благодаря!

# 714
  • Sofia
  • Мнения: 6 080
Здравейте!
Знаете ли как може да се получат 14 точки в общата опашка за 2ра яслена група( и не се ползва точката за шест месеца в СДЯ)? Гледам критериите и виждам че се изключват повечето от тях и може максимум 13 точки, но явно пропускам нещо.
Имам една шантава теория. По всичко личи,че детето е от многодетно семейство. Тогава има вероятност другите две деца да са близнаци, вече посещаващи градината по първо желание. В такъв случай е много вероятно да получи по точка за всяко братче/сестриче (и няма сумиране с друг критерий). Но на практика нямам идея дали е възможно.

А ако близнаците са породени спрямо кандидатстващото дете, това би обяснило, защо точките му за второто желание са 12, а не 11 - получава точка по критерий "Деца, родени с разлика по-малка от 2г ".

# 715
  • Мнения: 269
Здравейте, опитвам се да разбера нещо, но не успявам сама -
ако кандидатстваме почасова организация на първо класиране и ни приемат, как става после преминаването към целодневна форма и какви са шансовете?
Благодаря!
Ние бяхме така миналата година.Решихме да кандидатстваме пак, защото се появиха свободни места за целодневна. Имай впредвид, че махат 1 точка, за второто кандидатстване, прочети го в сайта, но имахме късмет и детето то приеха в края на август.Тогава отидохме и го отписахме от почасовата и го записахме целодневна. Много важни са тези класирания, особено в летните месеци, защото детето прието преди нас, не можаха да го запишат, защото хората бяха на море и не бяха гледали какво се случва.

# 716
  • София
  • Мнения: 353
Здравейте!
Знаете ли как може да се получат 14 точки в общата опашка за 2ра яслена група( и не се ползва точката за шест месеца в СДЯ)? Гледам критериите и виждам че се изключват повечето от тях и може максимум 13 точки, но явно пропускам нещо.
Имам една шантава теория. По всичко личи,че детето е от многодетно семейство. Тогава има вероятност другите две деца да са близнаци, вече посещаващи градината по първо желание. В такъв случай е много вероятно да получи по точка за всяко братче/сестриче (и няма сумиране с друг критерий). Но на практика нямам идея дали е възможно.

А ако близнаците са породени спрямо кандидатстващото дете, това би обяснило, защо точките му за второто желание са 12, а не 11 - получава точка по критерий "Деца, родени с разлика по-малка от 2г ".

Според мен проблема е в системата. Близнаците ми са с 14т. в общата опашка, системата САМА добавя +1 за брат/сестра в същата градина (въпреки че пише К6 (не се прилага за деца-близнаци и за деца, родени с разлика до 2 г.)). Тази точка не мога да я нулирам, може би ще има корекция на ситемата преди класирането. Писах във формата за обратна връзка, но до момента нямам отговор. Все пак не искам да ни класират и после да се окаже бъг в системата и да ни дисквалифицират Simple Smile

# 717
  • Sofia
  • Мнения: 6 080
А в градините по второ и трето желание пак ли са с една точка повече ?

Странно, системата би трябвало да добавя една точка за вече посещаващо дете, а не за канидатстващо второ. Освен ако и вие не сте многодетно семейство, тогава наистина, по новите правила не би трябвало да се сумират критериите

# 718
  • Мнения: 274
Ако близнаците ви са породени 1т  и 1т за близнаците. Т.е 12+1 ( за близнаците ) +1 за породени. Така се събират 14т.  Няма как да се избегне това натрупване, никъде не пише, че не може.
За детето в Триадица единственото ми обяснение е да са близнаци, но близначето да не може да кандидатства по някаква причина, детето фигурира и в социалната опашка, което ме навежда на мисълта, че там са 3 деца Simple Smile

# 719
  • София
  • Мнения: 353
А в градините по второ и трето желание пак ли са с една точка повече ?

Странно, системата би трябвало да добавя една точка за вече посещаващо дете, а не за канидатстващо второ. Освен ако и вие не сте многодетно семейство, тогава наистина, по новите правила не би трябвало да се сумират критериите

С три деца сме, само в градината на баткото имаме +1 допълнителна точка

Общи условия

Активация на акаунт