За омлета въпрос

  • 7 356
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Аз правя един омет по испански.Интересното в него са варените картофи. Слагам лук, чушка, грах в тигана и задушавам. Добавям варения картоф, нарязан на кубчета и заливам с яйце, което предварително е разбъркано с малко вода и настърган кашкавал. Могат и други зеленчуци да се ползват, каквото има в хладилника, както и да се сложи шунка.

# 16
  • София
  • Мнения: 15 221
Абе, аз да не прозвуча като втелясваща се.... ама-4 яйца накуп не са ли малко множко newsm78
Иво страшно обича яйца. По Великден полудя, че и аз покрай него-изяде белтъците на 8 яйца и се наложи да изпокрием всичко шарено и ненашарено..... Но това беше по изключение. Иначе гледам повече от 2 яйца накуп да не изяжда.Сега се озадачих с тази рецепта за омлет за дечковци Rolling Eyes

# 17
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Аз правя един омет по испански.Интересното в него са варените картофи. Слагам лук, чушка, грах в тигана и задушавам. Добавям варения картоф, нарязан на кубчета и заливам с яйце, което предварително е разбъркано с малко вода и настърган кашкавал. Могат и други зеленчуци да се ползват, каквото има в хладилника, както и да се сложи шунка.

Вариация на tortilla  Grinning В оригинал къртофките се пържат, ама така е яко за децата. Не ми е хрумвало  smile3501

# 18
  • Мнения: 8 505
Аз го правя само с яйца и сирене.И ги бъркам.В тигана,без олио.Сиренето има достатъчно мазнина.

# 19
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Вариация на tortilla  Grinning В оригинал къртофките се пържат, ама така е яко за децата. Не ми е хрумвало  smile3501

Хаха, пържат се да, обаче става много мазно  Sick Идеята за варените картофи я видях от едно готварско предаване за деца  Laughing

Предполагам, че омлета с 4 яйца е за цялото семейство  Grinning

# 20
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Абе, аз да не прозвуча като втелясваща се.... ама-4 яйца накуп не са ли малко множко newsm78
Иво страшно обича яйца. По Великден полудя, че и аз покрай него-изяде белтъците на 8 яйца и се наложи да изпокрием всичко шарено и ненашарено..... Но това беше по изключение. Иначе гледам повече от 2 яйца накуп да не изяжда.Сега се озадачих с тази рецепта за омлет за дечковци Rolling Eyes


Да и на мен ми се стори странно, рецептата е от Библиотеката /в закованите теми/, но има разграничение за готвено на бебета и деца, тази рецепта е за деца от 1 до 3 годинки  Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 1 645
МИш-Маш

Задушавам чесън+лук, добавям печени чушки, после домати, и като поизври домата, чуквам яйца, махам от котлона и добавям сирене. bowuu

И аз го правя така, но слагам пресна чушка(предварително задушена и обелена) и прибавям половин яйце.
Ако сложа цяло става байдън, и малкият не го иска.

Забравих,накрая прибавям ситно нарязан магданоз.

# 22
  • Мнения: 4 392
За малката не съм правила(Ще има да чака hahaha),но за нас го правя без брашно.
Не си падам много по яйца,но този омлет(по рецепта на майка ми),обожавам!:
Разбивам яйцата,изсипвам ги в нагорещената мазнина.Като се позапържат малко ,нареждам отгоре нарязани на кръгчета домати,обелени печени пиперки,и парченца сирене ,слагам капак на тигана и задушавам на тих огън.
Накрая поръсвам с пресен магданоз.

# 23
  • Мнения: 4 187
Не приготвям специален омлет за нея.Правя го като за нас.За първи път чувам брашно в омлет.Слагам само яйца и сирене.
Ми то яйца и сирене = е бъркани яйца, не е омлет. Аз пък не знам как става омлета без брашно. Винаги съм слагала брашно. Mr. Green


Става омлет без брашно  Peace, поне аз , на това, което ми се получава като краен вариант, му казвам омлет  Mr. Green!

Към разбитите добре яйца добавям малко ситно настърган кашкавал, изсипвам сместа в добре нагрят тиган със съвсем малко мазнина, когато се запече отдолу, добавам продуктите, които съм приготвила ( сирене, домат , пипер, лук , гъби, маслини ) според зависи  Mr. Green.

# 24
  • Мнения: 135
досега не съм се сещала,че това е бързо ядене и вкусно.Ще и хареса.Мисля да пробвам омлета на м_е_р_и .На мен съм си правила в микровълновата,без олио -пръскам жълтъка,слагам го на max и съм готова за 1-2мин.И по двата начина ще пробвам,да видим детето какво ще хареса. Wink

# 25
  • Мнения: 4 392
досега не съм се сещала,че това е бързо ядене и вкусно.Ще и хареса.Мисля да пробвам омлета на м_е_р_и .На мен съм си правила в микровълновата,без олио -пръскам жълтъка,слагам го на max и съм готова за 1-2мин.И по двата начина ще пробвам,да видим детето какво ще хареса. Wink

Извинявам се,че се отклонявам от темата,но не можах да се сдържа.
За първи път чувам за омлет в микровълнова. Rolling Eyes
Не бих готвила яйца или месо в микровълнова.Опасно е,защото топлината не се разпределя равномерно,образуват се т.нар. hot spots и cool spots и може да се заразиш със салмонела и подобни неприятни нещица.

# 26
  • Мнения: 135


Извинявам се,че се отклонявам от темата,но не можах да се сдържа.
За първи път чувам за омлет в микровълнова. Rolling Eyes
Не бих готвила яйца или месо в микровълнова.Опасно е,защото топлината не се разпределя равномерно,образуват се т.нар. hot spots и cool spots и може да се заразиш със салмонела и подобни неприятни нещица.

Незнам досега два пъти съм си правела по едно яйце,но това което каза се замислих.Не става въпрос за омлет,а просто за яйце,чукнато в чинийка.Абе я аз да си ги правя на котлона по-добре.  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт