Модни тенденции в прическите и всичко за косата

  • 64 288
  • 778
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 18 550
Елена на тази снимка дългата коса изобщо не изглежда изтощена, както на предните. Добре ти е прическата. И ти отива.

# 751
  • Мнения: 8 795
за блондинки, които искат да сложат малко розовичко:

# 752
  • Стара Загора
  • Мнения: 878
Здравейте, не знам дали тук е мястото първо (ако не е уместно моля изтрийте ми мнението) , но бих искала да попитам (ако има фризьорки в темата) , дали сте виждали или знаете координати на някакъв голям склад за професионална фризьорска козметика в град Одрин? Казаха ми за някакъв на два етажа даже, но моят познат не успя да ми обясни.
Някой идеи?
Може и на лични(да не флудим темата)
Благодаря!

# 753
  • Мнения: 345
Здравейте, дами! Моля ако някоя от вас се е сблъсквала с подобен проблем, да напише какво решение е открила, или дори ако не е, то пак може да удари едно рамо 😁 Става въпрос за боядисване на косата. При фризьор. Касае се за новоизрастнала коса. Както е известно, новоизрастналата коса, (която не е напълно побеляла), хваща боята много по—интензивно от дължините, които вече са с някакъв слой боя по тях. Поне при мен е така. Вероятно има различни случаи, но обикновено при мен на “прясната” косичка винаги става много интензивен цветът. Въпросът ми е как да инструктирам фризьорката да действа, когато ме боядисва, за да се избегне прекалено интензивният цвят в корена и надолу не—толкова интензивното оцветяване. Това би трябвало да го знаят самите фризьори, но уви, ходила съм къде ли не, давала съм луди пари и накрая винаги се получава ефектът “каска”. Явно трябва да им се казва какво да правят. И в тия случаи нямам търпение да падне част от боята след няколко измивания, за да изглежда цветът горе—долу нормален. Евентуално да започне нанасянето от дължините и накрая да мацне корените и да постоят десетина минути примерно, за да не става прекалено наситен цветът там?

# 754
  • Мнения: 18 550
Защо не попиташ в Одринската тема? Там  са много любезни и сигурно ще са наясно.

# 755
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 241
Боята се нанася върху корена. След около 30 мин се "сваля" боята по дължините, с помощта на гребен и напръскване с вода. Стои се така около 10-15 мин и косата се измива. Така би трябвало цветът да стане равномерен, в корените интензивен и освежен по дължините.

# 756
  • Мнения: 1 196
Дори на небоядисана коса, в корените цвета е по- интензивен и наситен, в сравнение с дължините и най- вече краищата. Ако се получава ефект "каска", може би не успяват да прелеят добре или не е подбран цвета. Аз съм с балеаж, всеки месец правя корен, точно както е споменала потребителката преди мен, стоя с боята нанесена в корена определено време, след което смъкваме боята надолу, за да се прелее и за да се матират и дължините.

# 757
  • Мнения: 345
Боята се нанася върху корена. След около 30 мин се "сваля" боята по дължините, с помощта на гребен и напръскване с вода. Стои се така около 10-15 мин и косата се измива. Така би трябвало цветът да стане равномерен, в корените интензивен и освежен по дължините.

Е ми това правят и накрая резултатът е описания в първия пост.. Simple Smile Какъвто и да е цветът е меганаситен, не стои естествено. Червено, кестеняво. Ужасно е.

# 758
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 241
Търсете причината в подбрания цвят и марката.

# 759
  • Мнения: 345
Търсете причината в подбрания цвят и марката.

Иноа, Шварцкопф, Салерм..... марки бол. Надали проблемът е в марката, по—скоро касае нанасянето, защото колкото повече стои върху новоизрастналия косъм, толкова по—наситено става там, а аз точно от този ефект искам да избягам. Толкова наситено, та чак неестествено. Естественият цвят на небоядисаната коса рядко е толкова интензивен. Поне при мен не е и седи странно. И тук говорим за обикновено кестеняво. Абе явно ще са пазарлъци с фризьорката.

# 760
  • Мнения: 8 795
Права сте.
Обяснението е, че новопорастналата коса е по-тънка от останалата част на косъма, заради което абсорбира боята по-бързо и накрая изглежда по-тъмна.
Решението е да се боядисват корените с един тон по-светла боя от останалата част на косата.

Може ли една снимка да сложите, да видим какви са цветовете ви?

# 761
  • Мнения: 7 257
При мен не е така. Корените ми винаги са по- светли. Интересно, защо е така?

# 762
  • Някъде там
  • Мнения: 4 812
Време е за нова тема.

# 763
  • Мнения: 427
Ауу, Пепина, страхотен цвят и прическа, разбира се. Моля те, сподели как получи цвета, с каква боя? Аз съм получавала подобен с къна върху изрусена коса, но сега това не е опция за мен. Много искам такъв цвят. Ще ти бъда страшно благодарна, ако кажеш номер и марка на боя.

# 764
  • Мнения: 3 023
Оксиданта прябва да е различен за корена и за дължините.

Общи условия

Активация на акаунт