за отпуските след майчинството...

  • 2 752
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 732
значи няма да ми вървят здравните осигуровки така ли?Не съм омъжена.А за колко дана трябва да се върна на работа,за да получавам по -голяма заплата??
Вървят ти здравните осигуровки .Ами аз не съм се връщала но сега моя позната каза че ще се върне за десет дена на работа за да и преизчислят парите за платената отпуска.А ти защо не звъннеш в личен състав в работа и да ти разяснят.
Шони не разбрах нещо -ти ползвала ли си платените отпуски или не и как така ти се губи един месец?

# 16
  • Мнения: 3 457
защото са много велики и имат много работа,та не им е до мен #2gunfire

# 17
  • Мнения: 2 732
защото са много велики и имат много работа,та не им е до мен #2gunfire
ooooh!-кви са тея бе #Crazy.
А ти защо от сега го мислиш -чак сега ти видях лентичката имаш още 2 години до тогава  newsm78

# 18
  • Мнения: 3 457
АЗ ДА СИ ЗНАМ Mr. Green

# 19
# 20
  • Мнения: 356
    До тогава може да се променят нещата, непрекъснато излизат нови закони и разпоредби.

# 21
Чл. 177 от КТ (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) За времето на платения годишен отпуск работодателят заплаща на работника или служителя възнаграждение, което се изчислява от полученото среднодневно брутно трудово възнаграждение за последния календарен месец, предхождащ ползуването на отпуска, през който работникът или служителят е ОТРАБОТИЛ  най-малко 10 работни дни.
 Тъй като са достатъчни 10 дни, а работните дни са около 21 в месеца, трябва да почнеш работа към средата на месеца. При започване на работа ти пускат допълнително споразумение за новата заплата. Ако то е за мин. раб. заплата, тогава няма никаккъв смисъл да започваш работа.

# 22
  • София
  • Мнения: 7 097
Болничният се изчислява шест месеца назад, за отпуската - Сладурче ти е пуснала чл. 177 от КТ какво гласи.

# 23
  • Мнения: 3 164
[Шони не разбрах нещо -ти ползвала ли си платените отпуски или не и как така ти се губи един месец?

 Grinning аз минах вече 2г платена и сега съм в 1-вото шестмесечие на неплатеното м-ство-понеже края на 01.2007г навършва малкия 3г и би трябвало тогава да ми е края на неплатеното майч-во, но не би Shocked, според госпожа личен с-в е до 12.2006г newsm78 и дефакто и де юре 1м ми отива къде Thinking

а и друго изменение има във този закон - значи третата година, която е неплатена, не е задължително да се ползва веднага след втората година платената, може да се ползва до навършване на 8г. на дечко Peace

# 24
Да това е така.
а и друго изменение има във този закон - значи третата година, която е неплатена, не е задължително да се ползва веднага след втората година платената, може да се ползва до навършване на 8г. на дечко Peace

 Досега  неплатения отпуск свършваше  на датата на която детето става на 3г., дори да си ползвала 2 месеца платен отпуск след 2-те години латено майчинство. В този случай неплатения остава 10 месеца.

# 25
  • Мнения: 2 732
Да това е така.
а и друго изменение има във този закон - значи третата година, която е неплатена, не е задължително да се ползва веднага след втората година платената, може да се ползва до навършване на 8г. на дечко Peace

 Досега  неплатения отпуск свършваше  на датата на която детето става на 3г., дори да си ползвала 2 месеца платен отпуск след 2-те години латено майчинство. В този случай неплатения остава 10 месеца.
Какво значи досега .Сега как е  newsm78 12 месеца или 10

# 26
  • Мнения: 3 164
Да това е така.
а и друго изменение има във този закон - значи третата година, която е неплатена, не е задължително да се ползва веднага след втората година платената, може да се ползва до навършване на 8г. на дечко Peace

 Досега  неплатения отпуск свършваше  на датата на която детето става на 3г., дори да си ползвала 2 месеца платен отпуск след 2-те години латено майчинство. В този случай неплатения остава 10 месеца.
Какво значи досега .Сега как е  newsm78 12 месеца или 10

ами  има нещо където не ми е ясно- неплатеното майчинство колко е аджеба newsm78 1г или кой колкото си иска Joy

и забравих - още не съм си ползвала платената отпуска за  последните 3г, реших да я ползвам след като ми свърши неплатеното майчинство.

Последна редакция: нд, 18 юни 2006, 15:53 от Shoni

# 27
  • София
  • Мнения: 7 097
Неплатеното майчинство е 6 месеца за майката и 6 месеца за бащата до навършване на 8-годишна възраст на детето. Демек, не е задължително да го ползваш веднага, след изтичане на платеното, а можеш, когато си пожелаеш до навършване на 8-годишна възраст на детето и то на части /по колкото си пожелаеш дни/, не е нужно да е накуп. Като до края на 2006 год. тези 6 месеца могат да се прехвърлят от бащата на майката и обратно, но след 2006 г. - не.

# 28
  • Мнения: 3 164
.......... Като до края на 2006 год. тези 6 месеца могат да се прехвърлят от бащата на майката и обратно, но след 2006 г. - не.


ето това нещо се получава при мен - остатъка след 2006г(а той е 1м) отива незнайно къде newsm78 при мен е 1м само, но при някой може и да е 6-8м зависи детето кога е родено, така ли е newsm78

# 29
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 396
Неплатеното майчинство е 6 месеца за майката и 6 месеца за бащата до навършване на 8-годишна възраст на детето. Демек, не е задължително да го ползваш веднага, след изтичане на платеното, а можеш, когато си пожелаеш до навършване на 8-годишна възраст на детето и то на части /по колкото си пожелаеш дни/, не е нужно да е накуп. Като до края на 2006 год. тези 6 месеца могат да се прехвърлят от бащата на майката и обратно, но след 2006 г. - не.

Всичко е точно така.

Правото на неплатен отпуск след 31.12.2006 год. не се губи, но не може да се прехвърля между родителите - задължително всеки един от тях ползва по 6 месеца неплатен отпуск. Съответно, ако е останал 1 неизползван от майката след 31.12.2006 год. може да го ползва бащата.

Общи условия

Активация на акаунт