Гозбите на мама

  • 27 913
  • 80
  •   1
Отговори
# 45
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Абонат Heart Eyes

# 46
  • София
  • Мнения: 362
Я да взема да я побутна малко тая тема   Wink
Мамички, аз много харесах темата и доста рецепти, които приготвям видях и няколко, които са свежи идеи в менюто на моето слънце, което яде само от мамините гозби Simple Smile
На мен проблемът ми е в това, че той е с непоносимост към БКМ и трябва мама да му готви неща без мляко Sad
А това, сами се сещате е доста ограничаващо.
Мога да добавям АМ, но това е след края на готвенето - при леко поизстинало ястие.
Освен това млако ме е страх да му слагам суров жълтък в манджите   Rolling Eyes
И ако има мами, дето да готвят такива манджи, моля, кажете как се справяте с разнообразието на закуските???
  Hug

# 47
  • София
  • Мнения: 2 162
Ето една рецепта и от мен. Малката си хапва с кеф

Праз със сирене
 1 праз лук (основата)
 2-3 картофа
 Сирене на око

Варя картофите и празът. Когато са готови  пасирам с малко масло и добавям сиренето Peace

# 48
  • Мнения: 4 392
Дъщеря ми е голям фен на един мой много лесен специалитет:
Обезсолени и обезкостени маслини"Мамут"+ авокадо , обелено и нарязано на парчета се пасират. Така приготвеният пастет се маже на филия. Не мога да се вредя от нея. hahaha

# 49
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Много хубави рецепти,но моля Ви пишете от колко месечна възраст на децата могат да се притогвят.

# 50
  • Мнения: 532
Fanita,можеш да изпечеш картофи (с обелките ,после се белят) и като ги намачкаш да добавиш зехтин (олио), 2-3 щипки сол,печена червена чушка и наситнено пилешко месо.Може да се добави пилешли бульон (от вареното пиле).


1 пъстърва се сварява на пара и се обезкостява,като се маха и кожата.
Печени картофи (с обелките се пекат и после се белят) се намачкват,като им се слага малко олио или зехтин и се смесват с лютеница.Добавя се и рибата на парченца и малко наситнен магданоз.

За дечица над 1 годинка
 Hug

# 51
  • Мнения: 2 957
Пиле с кус-кус

1к.ч. кус-кус
100-150гр. пилешко месо без кожа и мазнини.
1 морков
1чушка
1/2 домат
1 малка глава лук
сол,червен пипер,чубрица, магданоз,риган

Месото заедно със зеленчуците се смилат на блендер и се слага да се варят. Когато месото е почти готово се слага кус-куса и подправките, без магданоза. Ако е необходимо се слага и олио. Водата трябва да е достатъчна за да е залепва кус-куса. Така яденето се оставя да ври на много бавен огън до пълното сваряване на куск-куса. Когато е готово се оставя да постои захлупено с капак да набъбне още. При сервиране се поръсва с ситно нарязания магданоз.


Ето това го приготвям вече няколко пъти,но без да смилам зеленчуците и месото-става нещо божествено  Peace

# 52
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
..........
1 яйце
сирене
кисело мляко


това кога го даваш- като закуска ли?
Не се ли налага да го сгъстяваш и със сухар, примерно?



Малее, срам, кога си ме питала, а аз чак сега виждам  Blush
Но по-добре късно, отколкото никога  Mr. Green

Та това съм го давала за закуска /следобедна, обаче/. Без сухар.

# 53
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Пиле с кус-кус

1к.ч. кус-кус
100-150гр. пилешко месо без кожа и мазнини.
1 морков
1чушка
1/2 домат
1 малка глава лук
сол,червен пипер,чубрица, магданоз,риган

Месото заедно със зеленчуците се смилат на блендер и се слага да се варят. Когато месото е почти готово се слага кус-куса и подправките, без магданоза. Ако е необходимо се слага и олио. Водата трябва да е достатъчна за да е залепва кус-куса. Така яденето се оставя да ври на много бавен огън до пълното сваряване на куск-куса. Когато е готово се оставя да постои захлупено с капак да набъбне още. При сервиране се поръсва с ситно нарязания магданоз.
...


Аз обаче не разбрах кога се слага домата ? Още в началото, заедно с пилето, чушката, моркова и лука ли  ?

# 54
  • Мнения: 948
Темата е страхотна!Поздравления!  bouquet
       Картофи със сирене на фурна
Продукти:250гр картофи/2 големи картофа/, 50 гр сирене, 20 гр масло 2 с.л. кисело мляко, 1 яйце
Приготовление: Картофите се сваряват на пара и се настъргват на ренде.Нареждаме половината от тях на дъното на намазнена с масло тавичка.Поръсваме ги с настърганото сирене и част от маслото.Нареждаме отгоре останалите картофи и ги заливаме с останалото масло.Ястието се залива с разбитото с яйцето кисело мляко.Пече се в силна фурна до зачервяване.

               Сладкиш с печена тиква
Продукти:500гр тиква, 2 чаши мляко, 1 яйце, 3 с.л. захар, 2 с.л. брашно
Приготовление: Тиквата се обелва и се нарязва на малки парченца, които се овалват в брашното и се нареждат в намазнена тава.Заливат се с подсладеното мляко с разбито в него яйце и се пече в силна фурна.

Последна редакция: пт, 16 фев 2007, 13:25 от Ксения

# 55
  • Мнения: 7 640
Малее, срам, кога си ме питала, а аз чак сега виждам  Blush


няма проблем, аз вече бях забравила,  че съм питала.

Ще го пробвам, пък ще пиша Peace

# 56
  • Мнения: 2 957
doniboni аз ги слагам още в началото заедно със зеленчуците .

# 57
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
doniboni аз ги слагам още в началото заедно със зеленчуците .

Мерси   bouquet


Темата е страхотна!Поздравления!  bouquet
       Картофи със сирене на фурна
Продукти:250гр картофи/2 големи картофа/, 50 гр сирене, 20 гр масло 2 с.л. кисело мляко, 1 яйце
Приготовление: Картофите се сваряват на пара и се настъргват на ренде.Нареждаме половината от тях на дъното на намазнена с масло тавичка.Поръсваме ги с настърганото сирене и част от маслото.Нареждаме отгоре останалите картофи и ги заливаме с останалото масло.Ястието се залива с разбитото с яйцето кисело мляко.Пече се в силна фурна до зачервяване.

               


Ето тази рецепта мисля да я направя за утре, Ксения    bouquet

# 58
  • Sofia
  • Мнения: 576
Ето и една идея Пилешка каша - Слагам вода и 1 - 2 с. л. брашно. Разбърквам с пасатора, за да не стане брашното на гранули. Когато заври, слагам 1 пилешко бутче накълцано с комбайн, 1 морков, 1 лук. Подправям с олио, сол и оставям всичко да си къкри. Месото може да е сурово, тъй като докато брашното уври и месото се сварява. Добър апетит! cook

# 59
  • Мнения: 7 640

Ето и една импровизация от мен:

1 яйце
сирене
кисело мляко



успехът днес на този бъркоч беше невероятен!  bouquet

А идеи за нещо подобно с маслинки имаш ли Grinning

Общи условия

Активация на акаунт