Боледуване на децата ни - тема 64

  • 52 280
  • 768
  •   2
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 961
Моето и то в понеделник го взех с главоболие, заспа рано..на другия ден леко разтройство, на по следващия повъртна страшно много секрети. Лекаря каза вирус в горните дихателни пътища със суха кашлица. Започнах инхалации и взе да отхрачва обаче тази нощ го втресе и вдигна температура. Сега има още, не съм мерилала, но има. Сега това влошаване ли е или нещо ново направо не знам. Утре пак ще го водя.
Дани бързо оздравяване.

# 61
  • Мнения: 185
Дани, лоша работа, но ще се справиш.
Пази малкия, дано не се разболее пак.
Zest, Lino да минава каквото е.
Аман вече, то няма спокойствие, вирусите не спят.
При нас баткото тази седмица с хрема и кашлица. Малкия го взех да спи при нас за да не са в една стая, но честно казато съм на тръни.

# 62
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Лино, при нас беше обратното. Първо два дни Т с хрема събота и неделя, хремата отшумя и в сряда я пуснах на училище, същата вечер започна кашлица. Четвърти ден инхалации и сополите пак текнаха. Някъде посредата и гърлото почервеня. Изобщо от главата за краката боледуване и не мога да преценя дали се натрупаха вируси.
Моите спят на едно легло и не на тръни, ами на игли съм Stuck Out Tongue Winking Eye

# 63
  • shumen
  • Мнения: 18 170
Елена,ако прецени доки,че съм за болница няма да отказвам.За АБ само не се съгласяват при нас да ходиш,но ще ги помоля ако трябва.
Анес,детето съм го зачислила на нашите,за да не го заразя.А той милия легна тая вечер и се разплака,че не мога да го гушна.
Зест,Лино да се оправят скоро децата.
Дъждец,не са отделно вече за детето.Последния път като ходих за него доки каза,че са на едно общо 40 дни от нея и 20 от ЛКК.Надявам се да може да ми даде,а ако не ако трябва и ЛКК ще мина.

# 64
  • Мнения: 11 523
Ауу, Дани, ама и теб директно на пневмония те удари, егати. Явно и на теб ти е слабо място там.

# 65
  • shumen
  • Мнения: 18 170
Моме,то аз се влача цяла седмица така и си ходя на работа.Днеска вече ми беше много зле и реших да отида на спешен и то взе,че цъфна пневмонията и то двустранно.

# 66
  • Мнения: 11 523
Големият ми син има някакво странно запушване на носа, проявяващо се инцидентно, най-вече вечер като си легне, преди да заспи. Започва много често да смърка навътре, твърди, че има сопол, не можел да диша, но пък когато пръсна физиологичен разтвор и дръпна с помпата за прахосмукачка - нищо не излиза. Няколко пъти опитвам през деня, не само вечер. Имам чувството, че му се изсушава нослето от климатика, но пък като му капна Виброцил, веднага казва, че е по-добре, и си заспива без проблем. Също често има една пресипналост на гласа, прокашля и си прочиства гърлото, усеща се как има нещо там, което го дразни. Но това е, няма хрема, не го боли гърло, весел, енергичен, без други симптоми. На какво ви навява?

# 67
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Прилича ми на набъбнала лигавица. Аз при запушен нос прилагам по схема противоалергичен препарат. Ако все пак тръгне и не много обилен секрет, чистя с фр.

# 68
  • Мнения: 1 961
Моето не го пратих днес на училище, но няма температура засега, обрива дето вчера му излиза цял ден също засега е избледнял, дано няма повече темпаратура.
Момето на моето носа си е така перманентно от месеци и гърлото така си го прокашля.

# 69
  • Мнения: 11 523
Лино, не мислиш ли, че е тревожно?
Зест, не се бях сетила да включа противоалергично, мерси, имам Ериус вкъщи.

# 70
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Аз самата прочиствам гърлото често. Пушач съм и се образуват разни секрети, които дразнят и без хъ-хъкане не се прочистват. Децата, дори и не изложени на цигари, все пак дишат тоя отвратителен запрашен въздух и теорията ми е, че все пак си е защитна проява и нещо нормално. Би ме притеснило ако зеленясва секрет, ако е постоянно, ако има и други симптоми. Но пък набъбналата и мокра лигавица е прекрасна среда за развитие на вируси и за това унг винаги ни е изписвал противоалергичен препарат при мн запушени леко влажен нос Simple Smile
С това боледуване свърших всички запаси от тежка артилерия. Да идва по-скоро 24ти, че майка ми да ми донесе от България. Леко съм притеснена и се надявам, че в следващите две седмици ще изтикаме на хрупки и бонбонки. Дори и фр за инхалациите ми е на свършване и май ще си поръчвам от някоя английска аптека. Че по тукашните аптеки няма НИЩО...

# 71
  • София
  • Мнения: 1 966
Момето, на мен на вирус ми прилича, изкарахме нещо подобно с една никаква такава хрема и няколко дни прегракнал глас. Изкарахме го и тримата, бързо и лесно мина, някакъв много вял вирус, дори не съм я спирала от градина.
Дани, аз пък друго ще те посъветвам, що не вземеш да отидеш и при някой друг лекар. Нещо с тези все пневмонии при вас ми е съмнителна работата, човек с толкова пневмонии би следвало да е със силно разклатена имунна система или с някакво съпътстващо заболяване, а при вас няма такова нещо, направо със снимката потърси и друго мнение, на пулмолог най-добре.

# 72
  • Мнения: 11 523
Вирус едва ли е, защото го прави това 2-3 дни, после спира за ден-два, после пак така. И е предимно вечер на заспиване.

# 73
  • Мнения: 1 961
Момето ами аз съм го водила на УНГ преди..сякаш свикнах вече, той си има и алергии и реално секрети винаги има..е в момента си е баш сополив де.
Зест как така нищо няма? Има сигурно, но с рецепта.
Светле ти го написа това което аз отдавна си мисля, на Дани лекарката е такъв диагностик, че най-лесно е да изпрати на снимка и от там айде в болница. А не гъм убедена, че тези от болницата не искат да си минат пътеките.

# 74
  • shumen
  • Мнения: 18 170
Този път снимката е назначиха от спешно и там я разчетоха,че е пневмония.Днеска и доки го потвърди,а сега и лекар от отделението.
Светле,аз си го имам от преди,но този път вече добре съм се докарала чак до пневмония.

Общи условия

Активация на акаунт