Детската градина - Тема 22

  • 32 145
  • 647
  •   1
Отговори
# 360
  • София
  • Мнения: 5 285
А ако някое дете не е заплатило въпросните 3-4лв, какво? Оставят го само, а другите отиват да гледат куклен театър? Това е тъпо, горкото дете ..

Има родители, които не желаят децата им да ходят на куклен театър по някаква причина. В нашите градини това е било организирано като детето се изпрати "на гости" в друга група, без особена драма. Въпрос на желание.






Изказване от сорта (Има родители, които не желаят децата им да ходят на куклен театър по някаква причина.)ми звучи не сериозно.Каква причина може да има един родител за да не плати за театър🤔🤔🤔??Жалко е когато има родители които мислят по този начин.В същото време моловете са пълни а когато има тържество тичат да купим най хубави и скъпи дрехи .Ооо да не си помисли някой че нямамат пари но за 3-4 лв си намират причина.Но тя пр...ходи по хората 😭😭

Има родители, които си познават децата и знаят, че кукленият театър ги ужасява. Кара ги да сънуват кошмари и да плачат. Например. Разбира се, къде-къде по-лесно е само от личен опит човек да си измисли някаква причина и да започне да обижда на ангро.

# 361
  • Мнения: 1 006

Ами опитайте се за месечната такса да изготвите меню за цял месец на вашето детето .Но в него включете и всичко останало  и тогава говорете .Това че таксите са ниски е основун фактор плюс това си има рецептурник с по които се работи. Според вас какви са грамажите които се полагат на 1 дете запозната ли сте или гворите ей така?
[/quote]

А, де . И аз същото попитах една страница назад, но отговор така и не получих и то баш от борещите се за правда. Апропо, последните, следва да знаят също, че общинската детска градина е израз на социалната политика на общината и на всички деца следва да се осигури равен достъп до нея, включая и деца от семейства в затруднено финансово положение. За тези, които не им харесва има частни детски градини с 300 лв.месечна такса и меню с шейкове без въглехидрати и протеинови барчета (пояснявам, че примерите са принципни, не знам какво се дава в частна детска градина, но то едва ли е с нула въглехидрати и се различава от храната в общинските детски градини, имайки предвид, че частните следва да прилагат същия рецептурник:flushed:)

# 362
  • Мнения: 8 249
Случайно попаднах в темата Simple Smile
Metome цената на ЧДГ варира от 700-1200 лева. Такава за 300 не съм чула Simple Smile

# 363
  • Мнения: 10 691
Най-най-най-евтините частни са 500-550 лв., с храна от държавна кухня.
И 25+  деца, затворени в един апартамент .... Close Какви шейкове, какви протеинови барчета... ??
В този филм съм участвала за кратко, слава Богу! Мерси!

# 364
  • София
  • Мнения: 6 036
Ами аз например не искам моите да ходят на театър в градината! Въобще не е заради парите. Първо ходи цялата градина, та няма как да останат в друга група. И по тази причина моите никога нищо не бях видяли/разбрали и не можеха нищо да ми разкажат. Предпочитам аз да ги водя на театър ( и ги водя) на постановки, които те сами си избират и им харесват. Но като казах нямаме избор.
А за храната не ми се коментира дори.

# 365
  • София
  • Мнения: 9 552
Аз вкъщи такова разнообразно меню каквото има в детската градина не мога да осигуря на детето си . Или ще сготвя супа, или ще сготвя основно ястие. Абсурд да сготвя и двете. Само плодовете вкъщи са по-разнообразни, защото отрочето ми е злоядо и на моменти друго освен плод не хапва. Чак ме е яд, че е толкова капризна на храна, защото в градината им се осигурява разнообразно меню. Ако се напъна мога да постигна същото меню и вкъщи, но за повече пари. Обаче като знам, че детето няма да хапне, не се и опитвам.

Всъщност критикуването на детската градина може би си е характерна черта за българите от доста време. Имам един спомен от ученическите ми години когато бях отишла с моя съученичка да вземем от ДГ малкото й братче. Там тя ми показа менюто на стената и мен ме озадачи коментара й: "Виж, как може да им дават зелен фасул!?". Ами дори на тогавашния ми акъл ми направи впечатление, че явно в дома им се коментира негативно ДГ. А тогава и времената бяха много по-тежки икономически. Първо, че веднъж в седмицата зелен фасул на обяд си е ОК според мен. Самият фасул също е полезен. Второ в онази криза когато поне в моето семейство месо се хапваше максимум 1-2 пъти в месеца в седмичното меню на градината имаше месо поне 3 дни. На мен ми потекоха лигите като им гледах менюто, защото ми беше писнало да набивам постен ориз.

# 366
  • Мнения: 2 114
Говоря за принципи и качествени разминавания! Докато има такова мислене на родители, ще има и нехайни институции и безотговорни лица! Жалко за децата ни!
Не знам защо ми пращате детето в частна градина...та нима вашите деца не се хранят по същия неподходящ/заблуждаващ начин и вие сте доволни??!?
Не ми отговаряйте.

# 367
  • Мнения: 4 708
Говорите пълни глупости. Компот и черен хляб в нашата градина няма. Но няма и обявеното сирене или кашкавал на половин филийка бял хляб, и сиренето в попарата. Явно не виждате какви порции и съдържание реално се сервират на децата ви! Или ако виждате не разбирате, че ядат само въглехидрати!
Аз съм първата, която ще подкрепи/инициира повишаване на цената на общинската услуга. Но ниската цена не е оправдание за липса на контрол от институции, родители или персонал в градината!

Ами опитайте се за месечната такса да изготвите меню за цял месец на вашето детето .Но в него включете и всичко останало  и тогава говорете .Това че таксите са ниски е основун фактор плюс това си има рецептурник с по които се работи. Според вас какви са грамажите които се полагат на 1 дете запозната ли сте или гворите ей така?Дори 4 пъти хранене на ден от 8.00до 15.30 е прекалено в предвид че и вкъщи децата вечерят като не броим бокруците като зрънчо чипс и разни други не ги броим🤣🤣
Ако грамажът е както в градината 100гр супа+150гр основно, да ви кажа ще успея за таксата, която плащам да измисля какво да яде. Пример от менюто за днес - закуска 1/2 мазана филия с масло  и сирене /колко са масло и сирене силно се съмнявам/, обед 100гр супа пилешко, основно 150 гр фасул. Плода не пише, но съм сигурна, че е ябълка 1/2бр на човек. СЗ хич не я и гледах, защото знам, че винаги е поредната мазана филия, която детето не яде. Я сега си направете сметката колко ви струва прословутата мазана филия за закуска - надали повече от 0,10 лв*2,заради същата на СЗ станаха 0,2лв, е няма как да ме убедите, че 1,8 струват 150гр боб и 100гр супа. И както ви казаха, стига с тези 2-3 лв на ден. Това хора е само храната, не забравяйте, че има единен разходен стандарт от МОН/поне за предучилищната има, също както и за училищата/, щом училищата се справят защо градините да не се справят? И при нас принципа е ходил, не ходил  таксата си върви. Което значи, че 2-та лева от липсващите деца за храноден, отиват в групата.
mama_na_nana  е права, щом казвате че сте доволни, естествено нищо няма да се промени. Но не може от есента до другото лято детето ми да не качи и 1 см и 100гр, защото трябвало да е на диетично хранене. В същото време я спирам лятото и за 2 месеца дръпва с 4-5см и 1 кг, и това вече 3 години.

# 368
  • София
  • Мнения: 8 932
Аз съм на мнение, че за 2,70-3 лв на ден, може да се готви спокойно за едно малко дете. Все пак не се готвят индивидуални порции, а количество за цялата градина и продуктите се доставят на съвсем различни цени от тези, на които пазаруваме ние.

# 369
  • София
  • Мнения: 5 285
Ами аз например не искам моите да ходят на театър в градината! Въобще не е заради парите. Първо ходи цялата градина, та няма как да останат в друга група. И по тази причина моите никога нищо не бях видяли/разбрали и не можеха нищо да ми разкажат. Предпочитам аз да ги водя на театър ( и ги водя) на постановки, които те сами си избират и им харесват. Но като казах нямаме избор.

Бихте ли споделили коя е тази градина, която събира всички деца едновременно на едно място?
Най-големите салони, които съм виждала, събират пряко сили две групи деца...

# 370
  • Мнения: 1 808
Зелено човече, при нас също ги събират. Имат голям и малък салон. Като се има предвид, че има и отсъстващи деца, успяват да ги съберат.

# 371
  • shumen
  • Мнения: 18 032
И при нас ги събираха,но моя беше във филиал на градината и там имаше 2 групи.

# 372
  • София
  • Мнения: 6 036
42ДГ Чайка.

# 373
  • София
  • Мнения: 1 365
Към майките с деца 4-та група - наясно ли сте каква част от деня децата имат ситуации, т.е. подготвят ги за първи клас? На нас ни казаха 2 за по 30-тина мин. - една дообед и една следобед, както всъщност е било и миналата година, но на мен ми се струва много малко за предучилищни. Не би ли трябвало малко повече да се наляга вече над книжките?

# 374
  • София
  • Мнения: 8 932
Малката е в трета група. Имат средно по 4 учебни часа дневно, разпределени сутрин и следобед.

Последна редакция: пн, 30 сеп 2019, 09:19 от Пак тя

Общи условия

Активация на акаунт