Детската градина - Тема 22

  • 32 120
  • 647
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 16 871
Недоволстват, защото не им се занимава.

# 496
  • Мнения: 540
Недоволстват, защото не им се занимава.
Вие как преценихте че не им се занива ?В групата не е само детето на тази госпожа  всяко с различен характер и навик от вкъщи!!Работата на родителите е да си възпитават децата и да ги научат на елементарни неща 😊.Не може постоянно да искаме от персонала на ДГ и у-ща да ни свършат задълженията .За да има добри резултати трябва да се вслушваме в това което ни казва и препоръчва  персонала 😊.Успех

# 497
  • Мнения: 16 871
Алекс, нямам намерение да влизам в спор. Прочетете за отношението на госпожата. Освен това, работата на възпитателките е да адаптират детето.
Не всички деца спят на обяд, това не означава, че са проблемни и трябва да бъдат взимани.
Моят син, например, един ден не е искал да спи и си е играл с госпожата. Изобщо не им е идвало на ум да ме карат да го взимам.

# 498
  • Sofia
  • Мнения: 5 941
Работата на родителите е да си възпитават децата и да ги научат на елементарни неща 😊.Не може постоянно да искаме от персонала на ДГ и у-ща да ни свършат задълженията .За да има добри резултати трябва да се вслушваме в това което ни казва и препоръчва  персонала 😊.Успех
Алекс, това е друга тема.

Въпросът е, че нямат право да карат родителите да си взимат детето на обяд. Детето е прието в ЦДГ (целодневна, а не полудневна организация). Отделно работата на госпожите е именно да се занимават с децата и да ги учат докато са в ДГ.

# 499
  • Мнения: 540
Работата на родителите е да си възпитават децата и да ги научат на елементарни неща 😊.Не може постоянно да искаме от персонала на ДГ и у-ща да ни свършат задълженията .За да има добри резултати трябва да се вслушваме в това което ни казва и препоръчва  персонала 😊.Успех
Алекс, това е друга тема.

Въпросът е, че нямат право да карат родителите да си взимат детето на обяд. Детето е прието в ЦДГ (целодневна, а не полудневна организация). Отделно работата на госпожите е именно да се занимават с децата и да ги учат докато са в ДГ.

Както ние родителите имаме изисквания така и персонала.Неразбирам  защо за всичко тях обвиняваме🤔.Не трябва ли родителя да подготви детето за тръгване на ДГ?или така е по лесно ще го оставим пък те да се оправят.Ако само и 1 ден сме на мястото на персонала 90%от нас ще избягат на 1 мин.В случая ние имаме един разказ от страна на майкато но ако чуем и другата страна може би нещата ще изглеждат по друг начин .Моят син също не спеше но вкъщи му бе обяснено че трябва да пази тишина докато другите деца спят 😊.Със сигорност персонала е направил опити но когато от страна на родигелите няма сигнали няма как да се получат нещата.

# 500
  • София
  • Мнения: 966
Всичко зависи от персонала. Баткото изобщо не искаше да спи на обяд, като го пуснах на ясла, но лелите бяха инат и до последно се мъчиха да го накарат, спал е броени пъти, в другите случаи са го оставали да си играе в друго помещение. Едва в първа група почна да спи на обяд без проблем. А малкият ми син, който е много по кротък и спокоен и с железен режим и спане на обяд вкъщи, го записах в друга ясла. В началото искаха да го взимам на обяд две седмици- ок, оставих го после да спи, не иска и още първия ден ми звънят да го взимам. Така откарахме още почти три месеца във взимане на обяд, е как да свикне. Просто не им се занимава, даже накрая се изпуснаха, че като ги слагат на гърне след обяда го отделяли в друга стая да не дърпа памперсите, което значи, че не са го слагали изобщо на гърне до тогава и защо да се занимават, като знаят, че в 12 ще го взема. Накрая ми писна, защото и съвсем скоро тръгвам на работа и казах, че няма как да го взимам повече по - рано и се заеха по - сериозно.

# 501
  • Sofia
  • Мнения: 5 941
Както ние родителите имаме изисквания така и персонала.Неразбирам  защо за всичко тях обвиняваме🤔.Не трябва ли родителя да подготви детето за тръгване на ДГ?или така е по лесно ще го оставим пък те да се оправят.

...Моят син също не спеше но вкъщи му бе обяснено че трябва да пази тишина докато другите деца спят 😊.
Алекс, моят син, като навърши 4г., си премахна сам следобедния сън. Чакала съм го по два часа да заспи и не става. След два месеца опити се отказах и приех, че той просто вече няма да спи следобед. В градината беше проблем, защото е пречил и на другите деца. Госпожите ми го казваха всеки път, но никога не са ме карали да го взимам на обяд. Всеки божи ден му говорихме, че ако не спи в градината, то поне ще трябва да пази тишина и да не пречи на другите. Това продължи една година. Чак когато навърши 5г. започна да ни слуша и да пази тишина, когато другите спят.

С това искам да кажа, че колкото и да им говорим, колкото и да им обясняваме и да ги подготвяме за ДГ, те са още малки и не могат да си спомнят и изпълняват в ДГ всичко, което сме им казали преди няколко часа или предния ден. Ние им говорим, НО госпожите са тези, които се намират на място в ДГ и те са тези, които трябва да направят един общ режим за 30 деца. Родителите от разстояние какво повече могат да направят ?

Аз не обвинавам никого. Пак повтарям, това не са изисквания към госпожите, това им е работата - лека, трудна, това им е работата. Те са там за това.

Ами ако всеки на работа почне да си гони клиентите, защото случаят е труден, накъде вървим? Представи си някой адвокат да каже ''разрешете си различията със съседа, пък после елате да го съдим''.

Последна редакция: нд, 01 мар 2020, 16:56 от Brin de muguet

# 502
  • Мнения: 1 789
Аз пък не си представям, че дете на 4 не е изморено на обяд. Зависи кога става, но дъщеря ми на 3 я събуждам в 06:40, в 12:30-13:00 е нормално да легне.
А иначе за 5-годишните наистина има подготвителни в училище. Така че не е голям проблем.

# 503
  • София
  • Мнения: 5 285
Моите деца на около 2 годишна възраст спряха да спят дневно у дома. Не е като да са ставали късно или да не са се умаряли...

# 504
  • София
  • Мнения: 9 547
Различно е при всяко дете. Някои спят, други - не. Моето тръгна направо на градина, не е посещавало ясла. На 3 г когато беше в първа група вече сама се беше отказала от дневния си сън, така че в градината също не спеше, въпреки че ставаше рано сутрин. Но никога учителките не са се опитвали да ме придумат да си я прибирам по-рано заради това. То тя не беше и единствената неспяща. После вече към края на първа група си създаде навик да заспива в градината, за да й минава по-бързо времето. Но вкъщи продължи да не спи дневен сън.
В момента племенницата ми още няма 3 г, но и тя от доста време се отказва от дневния сън. Тя пък си ходи на ясла и там също не спи. Но в тяхната ясла имат стая, в която отделят неспящите и някой от персонала ги занимава с нещо . Смятам, че са намерили добро решение. Жалко, че не е така навсякъде.

# 505
  • Мнения: 1 808
В нашата градина ще раздават млечни продукти от фонд Земеделие и правят списък на желаещите. Някой има ли информация за какво става дума. Ако е за парче сирене или плодово детско млекце, едва ли има смисъл да ходя.

# 506
  • Мнения: X
В  извънредното положение не раздават нищо. Не работят градините.
Звъннете във Фонд земеделие и се осведомете от първа ръка.

# 507
  • Мнения: 1 808
В  извънредното положение не раздават нищо. Не работят градините.
Звъннете във Фонд земеделие и се осведомете от първа ръка.
Моля, да не подвеждате. Има хора по градините - непедагогически персонал, финансистите (защото е много важно да се заплатят таксите за ДГ и за допълнителните дейности), охрана. Пък кога ще ги раздават продуктите засега не е ясно. Питам за информация за естеството на продуктите.

https://www.dnevnik.bg/evropa/zemedelie/2020/04/13/4053958_uchen … si_osigurenite_s/

Последна редакция: чт, 16 апр 2020, 22:53 от poems

# 508
  • Мнения: 10 687
Естеството на продуктите е споменато в линка, който сте пуснала: "Освен плодове ще се предоставят и млечни продукти с по-дълга трайност като сирене и кашкавал."
Това сигурно е подпомагане за социално слаби. Не зная в нашата градина да има подобна инициатива.

# 509
  • София
  • Мнения: 6 033
На нас ще ни раздават другата седмица в училището на каката, 360 гр. кашкавал. Това и е дажбата от млечни за 2 месеца накуп.

Последна редакция: пт, 17 апр 2020, 08:40 от Дидка-бандитка

Общи условия

Активация на акаунт