С какво ви дразнят свекървите - тема 102

  • 31 321
  • 735
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 9 196
А майка и е готина на Кремена, хареса ми, много приятно излъчване има.

# 46
  • Мнения: 9 941
Здравейте, доста сте изписали.
1. За Креми - точно така правят всички българи в Щатите. За мен е нормално и човешко. За твоите влюбени гълъбчета - все в един момент ще се изнесат:)

2. За Даскалка - аз мисля, че си постъпила правилно като си се грижила. То като няма кой - да го оставиш детето в дом ли?? Според мен се явяваш нещо като настойник.
Напълно вярвам, че бабите виждат проблема и са осъзнали, че психолигическите проблеми на внучето ще се решат ако майката се върне. И да ти кажа, може и да са прави.  Много кофти случай наистина

# 47
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Цитат
Не мисля че би трябвало да се сравняват преди бабата да откаже да си тръгне и остане нелегално. Ако.
Това няма как да се случи защото аз няма да го допусна.Майка ми е с 10 г виза, която и позволява да пътува постоянно и всеки път да остава легално/без право на работа/по 6-7 месеца.Обратният полет за Бг е февруари.Пуснала съм й  за ЗК, ако не я изтеглят ще подам петиция за нея, след като стана гражданин след 2.6 г/това е в близко бъдеще/да сме живи и здрави пък ще видим.

# 48
  • Мнения: 3 662
Има голяма разлика да съжителстваш когато си младо семейство с родители и когато си вече възрастен да общуваш с родителите си. Най-малкото можеш да видиш живота и през техните очи, защото сте на по близка възраст. А в случая на Кремена, когато единият то родител си е отишъл, другия ти става още по свиден, защото разбираш че можеш да загубиш и него. И когато семейството си е било семейство, в което се обичат и ги е било грижа един за друг е някак естествено.

# 49
  • при късмета
  • Мнения: 24 132
Има голяма разлика да съжителстваш когато си младо семейство с родители и когато си вече възрастен да общуваш с родителите си. Най-малкото можеш да видиш живота и през техните очи, защото сте на по близка възраст. А в случая на Кремена, когато единият то родител си е отишъл, другия ти става още по свиден, защото разбираш че можеш да загубиш и него. И когато семейството си е било семейство, в което се обичат и ги е било грижа един за друг е някак естествено.

В случая на майката на Креми, най-големия фактор е загубата ѝ. Не са живяли с нито едно от децата си, докато са били двамата и сега при тази промяна е съвсем нормално да отиде при Креми, като вземеш предвид и разстоянието и периода в който не са се виждали преди това. Чисто човешка реакция за справяне със загубата и самотата която е започнала да изпитва. И чисто човешка постъпка на Креми да я покани.

Последна редакция: сб, 24 ное 2018, 14:13 от bubanka

# 50
  • Мнения: 9 941
АКО са се разбирали на млади години, и сега ще се разбират.
Имам пример пред очите си - свеки и нейната майка не могат да живеят в един двор, в отделни къщи. Едната много устата (свеки), другата пък само боклуци събира и не дава нищо да се изхвърли...

# 51
  • Мнения: X
Нищо лошо няма в желанието на Креми майка ѝ да ѝ погостува. Особено след скорошната загуба на баща ѝ, това е най-нормалната човешка реакция. От постовете ѝ обаче, оставам с впечатление, че тя има намерение да изтегли майка си за постоянно в Щатите. Добре е да обмисли как ще живее майка ѝ там- отделно или заедно с нейното семейство. Вторият вариант, меко казано, е пълен с подводни камъни.

# 52
  • Мнения: 9 941
Ако мъжът й се разбира с тъщата, може и заедно. Българските пенсии са леко неадекватни за американските стандарти Simple Smile

# 53
  • Мнения: X
Може. От много фактори зависи, особено от взаимоотношенията в семейството. Но ми се струва, че някак по дефолт се приема, че мъжът няма нищо против съжителството с тъщата, а ако на нас при същите обстоятелства ни натресат свекървата за постоянно съжителство, бихме побегнали с писъци. А първа бих побегнала и бих врещяла особено възмутено, налагайки мъжа си с тигана.

# 54
  • при късмета
  • Мнения: 24 132
Нищо лошо няма в желанието на Креми майка ѝ да ѝ погостува. Особено след скорошната загуба на баща ѝ, това е най-нормалната човешка реакция. От постовете ѝ обаче, оставам с впечатление, че тя има намерение да изтегли майка си за постоянно в Щатите. Добре е да обмисли как ще живее майка ѝ там- отделно или заедно с нейното семейство. Вторият вариант, меко казано, е пълен с подводни камъни.
От друга страна, ако си на майка ѝ, би ли отишла толкова далеч, без да познаваш другиго извън семейството на Креми, за да живееш сама? Тя би била много по-изолирана, отколкото ако си остане тук.

Ако не им бяха добри отношенията по принцип (и с двата чифта родители, Креми каза, че правят планове и свекърите да им погостуват), то и нямаше да се правят постъпки постоянното пребиваване на майка ѝ. Което за сега са планове за няколко години, защото не се знае какво ще стане. Креми няма да направи подобни планове сама, със сигурност го е обсъдила с мъжа си.

# 55
  • Мнения: 9 941
Знаеш ли, в Америка като съм живяла, като че ли ги няма проблемите, създавани от нашите битовизми.
1. Пенсионерите не се оплакват масово от пенсиите си
2. Възрастните не се месят в живота на другите, нито комшиите си врат носа в чужди работи
З. Боклуците се хвърлят, не се събират. Длъжен си да си плащаш сметките и да държиш чисто вън.

Затова там е много различни.
Свекито и снахата не се карат защо едната е омърляла. Просто идва чистачката и всеки вторник или друг ден , чисти. Снахата не се блъска да чисти, затова не прави на проблем.
Изобщо е много различно.

# 56
  • Мнения: X
Не знам, Мако. От една страна е гадно сам възрастен с една мършава пенсия. От друга, съжителството на няколко поколения под един покрив рядко довежда до нещо добро.

# 57
  • при късмета
  • Мнения: 24 132
По принцип си права. Но когато възрастния се вдига да иде в толкова далечна страна, нещата стоят по друг начин. Не може да се сравнява с това, което би било тук. Възрастният няма друга причина да отиде там, освен семейството на някое от децата му

# 58
  • София
  • Мнения: 24 839
Не знам, Мако. От една страна е гадно сам възрастен с една мършава пенсия. От друга, съжителството на няколко поколения под един покрив рядко довежда до нещо добро.

Зависи как е организирано съжителството.
Разбира се, че ако са в един 2- 3 стаен апартамент, ще е тегаво, защото никой няма да има самостоятелност.
Ако са в къща, ако може да се обособи нещо като боксониера със собствен санитарен възел и ниша дори да е с печка и хладилник, всички биха се чувствали добре.
А, в Америка не страдат от липса на място като у нас, затова не им е приблем да си приберат родителите.

# 59
  • France
  • Мнения: 13 202
Когато завърших и почнах да имам средства, предпочитах да платя самолетните билети и родителите ми да ми идватт на гости. Така си пазех отпуските, а те го удряха на туризъм. Идваха често, но за кратко. Тази година нещата са различни и ще стоят месец. Ще разказвам. 😂😆
Някой няма ли свежа исторйя. Моите са все стари.

Общи условия

Активация на акаунт