Електронни четци - тема 22

  • 48 553
  • 756
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 506
Взех си този калъф -
https://www.ebay.com/itm/Slim-Leather-Case-Smart-Cover-For-Amazo … 85497.m4902.l9144
с идеята да може да го ползвам изправен както е показан на снимката. Но като е прав, не стои, пада. Като го обърна в странично положение стои, но пък доста си играх да обърна книгата / текста да е настрани, а не вертикално. Но...обръща се точно наобратно, т.е. не както е подпрян да се чете, а е точно наобратно. Не можах да направя другото обръщане на книгата. От къде става? И дали може изобщо? Ох, не знам дали можах да го обясня...

# 526
  • София
  • Мнения: 44 084
По принцип се обръща от там, откъдето се  сменя шрифта. И на моя киндъл и на старата 4-ка може да се върти на всички посоки, обаче не мога да намеря н ММ киндъла да видя на воядж как е, а предполагам неговото меню и възможности биха били като твоя.

# 527
  • София
  • Мнения: 9 918
Препоръчайте калъфи за последния paperwhite (2018)? Как се различават в обявите?

Търся и за Paperwhite 2015 (3) - възможно по-лек (под 90г).

Последна редакция: ср, 13 фев 2019, 10:14 от Starrydream

# 528
  • Мнения: 506
Моя е последния paperwhite (2018), единия ми калъф е преди където го показах и питах за обръщане на текста. А другия е такъв:
https://www.ebay.com/itm/Ultra-Slim-Smart-Leather-Magnetic-Case- … 778.c100290.m3507
Много съм доволна от него.

# 529
  • София
  • Мнения: 9 918
Интересно, само 75грама!
А като е от Китай - значи си е фрии доставката (до 30лв ).

За 3-ката - са тези и за 1 и 2:
https://www.ebay.com/itm/New-Smart-Ultra-Slim-Magnetic-Case-Cove … _IwUA5w:rk:2:pf:1

Предимство ли е да е с магнит?

# 530
  • Мнения: 351
Наличен е нов ъпдейт за актуалните модели Kindle - 5.10.3.
Амазон не казват нищо конкретно за ъпдейта: "Performance improvements and other general enhancements."
Но, според първи впечатления на потребители, скоростта на прелистване на страниците е чувствително увеличена.

# 531
  • София
  • Мнения: 44 084
Никаква разлика не виждам във скоростта, но тя винаги си е била достатъчно прилична.
Първото, което ми се набива в очите е, че ми дребнее менюто, нещо шрифта ли са сменили, нямам идея... има досаден скрол на първата страница, с още предложение от киндъл стора и може да си правиш къстъм пейдж сетингс, което ми е излишно, аз така и така съм си ги нагласила както ми харесва и чета всичко по един и същи начин.

# 532
  • Мнения: 351
https://goodereader.com/blog/kindle/amazon-kindle-5-10-3-update- … turn-speed-faster
Това бе едно от първите мнения което прочетох относно ъпдейта. И да, аз също забелязвам по-пъргаво прелистване на страниците. Така, че съм съгласна с мнението на Michael Kozlowski.

# 533
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Ух, не ми се чете на английски рано сутринта. Наистина ли шрифтовете са сменени на менютата и има допълнителни реклами? Да не го ли слагам тоя ъпдейт? После предполагам не може да се деинсталира, ако не ми хареса.

# 534
  • Мнения: 19 007
Моят Пейпъруайт 2015 не успя да се ъпдейтне, тръгна и след минута даде грешка. Идеи?

# 535
  • Мнения: 18 429
За проблем с Киндъл трябва да пиша на Амазон, от който съм го купила, нали?

# 536
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Да.

Брадли,
а иначе работи ли си, в смисъл неуспешният ъпдейт прецака ли нещо или просто си остана на старата версия? Аз още се чудя да ъпдейтвам ли или да пропусна.

# 537
  • Мнения: 19 007
Да.

Брадли,
а иначе работи ли си, в смисъл неуспешният ъпдейт прецака ли нещо или просто си остана на старата версия? Аз още се чудя да ъпдейтвам ли или да пропусна.

Да, за щастие се рестартира и е ОК

# 538
  • Мнения: 6 148
Месечинка, шрифта на горната лента е с една идея по-ситен, но не е сменен с друг. За рекламите нищо не мога да кажа, махнати са при мен. Разлика в бързината на прелистването и скролването не усещам на ПУ2018. Други промени също не виждам.
Каква грешка даде при ъпдейта и какъв - ръчен, автоматичен?

# 539
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Горната лента, имате предвид, където пише Home, Back, Settings И т.н.? Че той и сега е безумно дребен, едва го виждам. Колко по-ситен може да бъде? Ще си трая аз засега.

Общи условия

Активация на акаунт