Електронни четци - тема 22

  • 48 577
  • 756
  •   1
Отговори
# 645
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Тогава защо се препоръчва ако няма да се ползва дълго време да се изключва напълно? Имам спомен, че съм чела за киндъла подобно нещо. Не че съм го изключвала де, ама ми е странно.

# 646
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 843
Аз честно казано нито Kindle, нито Pocketbook съм изключвала, когато не ги ползвам дълго. Може би препоръката е ако е останал вкл. WiFi или подсветка или нещо подобно. По-скоро където сте го прочели питайте.
По принцип едно електронно устройство, което не се ползва дълго време и не се зарежда дава проблеми с батерията и то независимо дали е било изключено или не.

# 647
  • Мнения: 2 404
Това все пак е електронно мастило и няма как да се изпари, че да изчезне всичко от екрана. Няма да прегори, не го мисли, всички са така.
Много благодаря

# 648
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Аз честно казано нито Kindle, нито Pocketbook съм изключвала, когато не ги ползвам дълго. Може би препоръката е ако е останал вкл. WiFi или подсветка или нещо подобно. По-скоро където сте го прочели питайте.
Някъде тук съм го чела, няма къде другаде. А подсветката си се изключва така или иначе, когато заспи.

# 649
  • Мнения: 6 150
По принцип едно електронно устройство, което не се ползва дълго време и не се зарежда дава проблеми с батерията и то независимо дали е било изключено или не.
Така е, да. Затова е необходимо периодично да се включва и зарежда/разрежда.

# 650
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 843
Аз честно казано нито Kindle, нито Pocketbook съм изключвала, когато не ги ползвам дълго. Може би препоръката е ако е останал вкл. WiFi или подсветка или нещо подобно. По-скоро където сте го прочели питайте.
Някъде тук съм го чела, няма къде другаде. А подсветката си се изключва така или иначе, когато заспи.
Изключва се подсветката, да. Аз просто гадая защо може да е даден този съвет. В действителност, аз не го спазвам нито с Kidle нито с Pocketbook и нямам идея защо се препоръчва цялостно изключване, само правя догадки.
evencee - те нашите са почти в постоянна употреба, най-много за седмица, две да се случи да не се ползва някой от тях, но съм имала такива проблеми с други устройства. Даже и тук си спомням, че някой е оплакваше, че дълго не си е ползвал четеца и не можеше да се включи да зарежда.

# 651
  • София
  • Мнения: 20 082
Аз примерно го изключвам моя Киндъл, защото е първо поколение Пейпъруайт, при който подсветката се изключва напълно само когато е изключен, иначе много по-бързо ми пада батерията. Но това си е мое лично предпочитание, не съм попадала на препоръки да се действа по този начин.

Последна редакция: пт, 19 апр 2019, 13:51 от Reinа

# 652
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Дори и като е заспал ли не се изключва подсветката?

# 653
  • София
  • Мнения: 20 082
Дори и като е заспал, да. Всъщност се води изключена, но си свети слабо.

# 654
  • Мнения: 480
Paperwhite купен от последното намаление в Амазон де, пристигна. Абсоолютен заместител на книгата и нищо повече. Чете се леко и бързо схванах принципа на работа. Все още не успявам да настроя корицатта на книга да е видима, но и това ще пипна. Книгите конвертирах с Калибри в Моби формат и през кабелчето в папка документи на четеца. Не успях да разбера все още и как да качвам книгите в облака на амазон, така че да ми стоят там и  да не ползвам кабелче - това е за домашно. Вече за 2 дни смачках Безсъние на Стивън Кинг и в тази връзка да попитам, макар че може да е писано - Читанка ли е основния сайт от който теглите книги на български, някакви други опции?
п.п. Протектора за 4долара пътува от Китай...

# 655
  • Мнения: 19 012
тук е описано от къде се свалят книги в първия пост https://www.bg-mamma.com/?topic=1098830

# 656
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Читанка ли е основния сайт от който теглите книги на български, някакви други опции?
Далеч не е основният. Има групи във ФБ, има MailBooks, rulit и  т.н.

# 657
  • София
  • Мнения: 1 715
Търся една книга в ел. вариант. Ако я купя за Киндъл, дали ще мога да я конвертирам и изобщо дали ще мога да я получа, ако нямам акаунт, нито киндъл?

# 658
  • Мнения: 12 302
Търся една книга в ел. вариант. Ако я купя за Киндъл, дали ще мога да я конвертирам и изобщо дали ще мога да я получа, ако нямам акаунт, нито киндъл?

Не съм сигурна как става покупката без акаунт, но за четенето не е необходим киндъл, може да се свали програмата за четене на компютъра. https://www.amazon.com/kindle-dbs/fd/kcp

Не успях да разбера все още и как да качвам книгите в облака на амазон, така че да ми стоят там и  да не ползвам кабелче - това е за домашно.

Удобен начин за качване на вече конвертирани книги без кабел с опция да се запомнят в облака е тази програма.
https://www.amazon.com/gp/sendtokindle/pc
След инсталиране, когато щракнеш с дясно копче върху файла на книгата, ще има и опция Send to Kindle. Въвеждаш еднократно акаунта и паролата си, после изпращаш спокойно като най -отдолу в прозорчето, което се появява, слагаш чавка, ако искаш книгата да се запомни и в облака. Киндълът, естествено, трябва да е с включен wifi, за да получи книгата.

# 659
  • София
  • Мнения: 7 806
Търся една книга в ел. вариант. Ако я купя за Киндъл, дали ще мога да я конвертирам и изобщо дали ще мога да я получа, ако нямам акаунт, нито киндъл?
Без акаунт няма как да я купиш, нито да я получиш от Amazon. Книгата, която търсиш, можеш да си изтеглиш от  ТУК във формат .epub и да си я четеш на компютъра, но е добър повод да се замислиш и за електронен четец - много по-удобно е.

Общи условия

Активация на акаунт