Вестибуларна хипофункция...

  • 993
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 37
Здравейте, след прекаран ужасяващ стрес получих шум в лявото ухо...започна се едно ходене при унг, личен, кардиолог, невролог и накрая отоневрлог. Оказа се, че имам леко нарушение в слуха на лявото ухо ( левостранна лабиринтопатия) и данни за вестибуларна хипофункция. Отоневролигът ми назначи изследване на слуха и ако има асиметрично нарушение ( каквото и да означава това)да правя скенер на гглава...Каза, че може да отосклероза, някакъв тумор на вътрешното ухо или нещо друго.Ужасно съм изплашена ....Имате ли такива проблеми с вестибуларния апарат, опасно ли е много и с оснавание ли съм в ужас ? Изписа ми бетасерк ,милгама протект и дулоксгама . да пия. Не ми се вие свят, а по-скоро ми е замаяно и ухото ми пищи, главоболие нямам, но ме е страх да не е някой тумор...направо не мога да ви опиша. Имам някаква форма на хипохондрия, все ме е страх от инсулт или инфаркт, но това са само страхове, а шума в ухото си е реален и проблема с вестибуларния също...Препоръчайте ми добър отоневрлог в София да търся още едно мнение. Благодаря 🙂

Последна редакция: сб, 24 ное 2018, 10:39 от Aglu

# 1
  • Мнения: 2 069
Първо успокойте се. Много е възможно да не е нещо толкова сериозно, колко са ви казали.
Аз съм с левостранна лабиринтопатия и левостранна вестибуларния дисфункция или по-просто казано синдром на Мениер. 10 месеца имах нарушение със слуха, почти не чувах и проблеми с равновесието. Вече година след лечението ми чувам добре и рядко ми се вие свят, но за да съм в това добро състояние не трябва да се преуморявам. Мога да препоръчам отоневрологът др. Иво Антонов в Св Наум, при който освен че ще ви прегледа ще можете и да направите аудиограмата.
Успех.

# 2
  • Мнения: 37
Благодаря Ви от сърце ! Дано е нещо незначително....При по-силен стрес при мен ухото ми пищи по-силно, а когато съм спокойна е по-слабо. Надявам се всичко да отмине бързо или поне да знам, че не е нищо страшно..Шума не ми пречи и мога да седя и така...Какви лекарства пиете? Само любопитствам, знам че при всеки е различно и лекар трябва да каже какво да се пие. Аз пия бетасерк ще си взема и милгама протект, пък дано отшуми всичко 🙂

# 3
  • Мнения: 2 069
На мен Бетстасерк не ми помогна. Най-доволна останах от Сибелиум.
И аз точно при силен го отключих това заболяване, затова е  много важно спокойствието и почивката.

# 4
  • Мнения: 580
На мен Бетстасерк не ми помогна. Най-доволна останах от Сибелиум.
И аз точно при силен го отключих това заболяване, затова е  много важно спокойствието и почивката.

Пила съм сибелиум известно време и аз бях доволна от него.
При силен стрес получавам световъртеж и тн.
Има според мен силна връзка с паническото разстройство и тн.

Общи условия

Активация на акаунт