Модни консултации 36

  • 57 304
  • 757
  •   1
Отговори
# 705
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Южноамериканките са точно толкова колоритни както и източноевеопейките, макар и по различен начин.

Интересен парадокс, когато преди 20  години дойдох тук, испанките ми изглеждаха напълно безвкусно  и безцветно изглеждащи, на фона на шаренията, която по онова  врвме беше модерна в България.
Много точно казано, Agent Provocateur,  в Рим като Римляните.
Ако не иска да бъде приеман като турист , човек трябва да се впише в пейзажа.
С врвмето критериите несъзнателно  се променят и човек дори се дразни от вида "туристите"., а те се набиват на очи поне от 500 метра.
Дори  не е необходимо да им чуеш акцента,  защото само по външния им  вид си наясно  от къде са.

Последна редакция: нд, 20 яну 2019, 01:05 от sl

# 706
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 490
Така е - шокът си е голям. Спомням си, в началото мои познати германки злорадстваха по адрес на източноевропейките с техните широки колани на кръста (аз по случайност бях без моя), ужасно високите им токове в ежедневието и многото грим и бижута. Тогава ги мислех за к...чки, а сега мисля като тях. Grinning

Те казваха също, че това е комплексът на бедната жена - да е забележима, лъскава, да изглежда богата със златни биужта. които понякога са фалшиви и че точно в опита си да изглежда богата, изглежда евтина.

# 707
  • FRANCE
  • Мнения: 2 230
Аз пък не искам да им се сливам с тълпата. Като ги видя сутрин мамите французойки как си водят децата на училище имаш чуството че са нахлузили стари маратонки и са още по пижами. Няма да си водя децата облечена с бална рокля но и на девойките им е приятно да съм "понагласена" , "шарена" (дънки , рокля цветна горна дреха и т.н)

# 708
  • Мнения: 2 504
Аз пък не искам да им се сливам с тълпата. Като ги видя сутрин мамите французойки как си водят децата на училище имаш чуството че са нахлузили стари маратонки и са още по пижами. Няма да си водя децата облечена с бална рокля но и на девойките им е приятно да съм "понагласена" , "шарена" (дънки , рокля цветна горна дреха и т.н)

Аз си живея в София, за разлика от теб, но абсолютно споделям мнението ти. Какво толкова лошо има, ако не си като голямата част от тълпата.
Наскоро в Англия и Ирландия се нагледах на тълпи от сиви, скучни мишки. Не ги харесах, най-вероятно и те не са ме харесали.
Относно босите краци и костюмите - абсолютно ги одобрявам и харесвам. Но на мен рядко ми се случва да спазвам чак толкова строг етикет и дрес код.

# 709
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
madame,
това е първата фаза на интеграцията тази на отричането.
Процесът е бавен  и зависи от индивида.Вероятно зависи и от средата в която живее и работи човек
Бих го сравнила със Стокхолмския синдром.В началото не просто не
 харесваш, после се възпротияваш и накрая
се влюбваш Постепенно и несъзнатвлно започват да се променят вкусовете и разбиранията.
Може и несъзнатвлно  да се водим от стремежа е да се слеем с  другите,  не съм задълбавала чак до там.Просто един ден осъзнаваш , че ти харесва да изгеждаш по начина, който си намирал за скучен и смешен  Идва един момент в който усешаш, че започваш да харесваш това, което виждаш и намираш за станни и смешни, хората, кото имат друг стил.
marsji1
Няма нищо общо да бъдеш някъде за известно време и да живееш постоянно  повече от десет години на различно място.
Неизбежно е.
След 10 години се променя не само стила , но и.начина на мислене.
Не си нито риба, нито рак.Пазиш нещо от това коеро си бил ,  не си и точно като хората сред които живееш.Колкото повече време минава толкова повече средата те променя, колкото и да се съпроровляваш в началото.
Примерно тийна, който е роден тук намира за грозни всички тези дами с кубици силикон по тялото и лицето които вижда по българската телевизия.
Не харесва начина на гримиране  и обличане в България .
Не, че братовчедите(всяко лято е в България) харесват нейния стайлинг, но пък взаимно си уважават различията  и се въздържат от коментари.








# 710
  • Мнения: 5 022
Аз пък чак такива разлики не забелязвам, но според мен поне модата на младите момичета е много уеднаквена - купуват от масовите магазини ХМ, Бершка, Зара, Форевър 21 и там се продава едно и също. При младите жени, до около 30 години, забелязвам същото - примерно блоговете за мода, които аз следя, основно са следени от жени в Западна Европа и каквото видя в блога го виждам и около себе си в офиса, сред приятелките ми.

От една възраст нагоре съм съгласна обаче, че има разлика в стиловете, не сред всички, разбира се. Източноевропейките сякаш имаме склонност да прекаляваме със стайлинга, грима и да носим не съвсем подходящи за възрастта дрехи, западноевропейките от по-северните страни сякаш остаряват по-бързо и се олелчват по никое време. В общия случай, изключения има много и в двете посоки разбира се. Много харесвам южнячките - испанки, италианки, португалки - и като стил, и като физически дадености, намирам, че повечето остаряват много добре. 

# 711
  • Мнения: 13 335
Sl , пълни глупости на търкалета. Има жени във всяка държава, които полагат усилия да изглеждат добре и не излизат с домашните си дрехи навън и невчесани и т.н такива, които го правят
А по размислите ти за бг какво гледал по телевизията и каква е родата ти, ми не е така , ако твоите познати тук приличат на кифли, аз не съм попадала на такива,чета за тях само във звездни компромати.
И съм живяла в няколко държави и пътувам и не само аз, чак такива разлики в облеклото в ЕВропа нямаме, то си е до човек, дали е в бг или в Париж или се поддържа и интересува от мода или не.

# 712
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Да магазините са едни и същи.Друг е въпроса кой какво купува и как го съчетава.....
Италианците като цяло са едни от най взискателните към въмшния си вид.Имат вродено чувство за естетика и в повечето случаи имат невероятен сайлинг.
За испанките е много относително.Има големи различия между северна, централна и южна Испания обосновани на различните културни и етнически традиции .Различните области са били различни графства , някои от които с различни езици, които са останали  официални за дадената област и кастеяно(испански). се изучава като втори език.

zari65, чудесно, щом така мислиш

Между другото споменах братовчеди, а не братовчедки, а кифла е в женски род.
И да гледаме българска телрвизия....Булсатком.
Щом казваш , че  голяма част водещите  нямат естетични операции така да бъде...
Да във всяка държава има жени, които изглеждат по един или друг начин, въпроса е какъв процент от жителите са

Няма лошо, всеки си има мнение, само не разбирам защо винаги реагираш толкова агресивно.
Не ти харесвам, няма проблем, не е задължително да има емпатия между всички.
Мен лично не ме дразнат хората с мнение различно от моето.
Богатството е в различието.





Последна редакция: нд, 20 яну 2019, 12:48 от sl

# 713
  • Мнения: 19 981
Скрит текст:
Не ми излизат нещо.
А, излязоха ми. Ами, много са остри! Laughing
Но са готини иначе.
[/spoiler]
Сега се върнах да чета и видях, че търсиш класическа елегантна обувка – нито твърде остър нос, нито твърде заоблен.
Я виж това:
https://www.obuvki.bg/obuvki-wojas-4408-55-bez.html
https://www.obuvki.bg/obuvki-caprice-9-22400-22-white-nappa-102.html
любим модел: https://www.obuvki.bg/obuvki-caprice-9-24400-22-black-reptile-010.html
https://www.obuvki.bg/obuvki-caprice-9-22421-21-black-reptile-010.html
https://goo.gl/3sG3hM
https://goo.gl/oxpnJC
https://www.obuvki.bg/na-tokcheta-wojas-9359-55-cherven.html

Да не се увличам, влез в обувки.бг на категория "елегантни" и разглеждай. Има доволно разнообразие.Simple Smile
----------
По темата за националните особености в облеклото може да се говори много и всеки ще е прав за себе си. Моите наблюдения показват, че ако говорим за маса – българката като цяло държи на вида си и има вкус. Докато не мога да кажа подобно нещо за масовата американка или германка. Но и не виждам смисъл да се сравняват – мащабите са различни, културните разлики, начин на живот, стандарти.
Водеща е средата – аз лично в моята среда съм заобградена предимно от жени с добър вкус (което пак, знаем, е субективно понятие). За мъжете не мога да кажа същото – там е манджа с грозде.

# 714
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Много вярна теза.Вкусът е нещо много субективно и променливо във времето и пространството.

# 715
  • Мнения: 230
То е ясно, че има различния, но за мен е странно как всички бяха боси посред зима. Т.е. това не е индивидуално предпочитание, това е нормата там. Иначе официалният дрес код го спазвахме всички. Аз по-скоро се чудех какво е разбирането за официален дрес код в САЩ. Точно заради идеята като си в Рим прави като римляните. Защото те вероятно са ме гледали и са мислили: защо и лъщят краката, защо е с чорапи/чорапогащник?! И питането ми е провокирано от това, че отиваме 10 човека да представяме нашата компания и аз не искам да съм като източноевропейска кръпка. Не е въпрос на ниско самочувствие или нещо такова, просто искам да разбера корена на ходенето с боси крака Simple Smile

# 716
  • София
  • Мнения: 17 803
Мерси, Басила bouquet
Тези на wojas си приличат. Ще разгледам и в Заландо. От там гледам доста неща .Точно класически Simple Smile

# 717
  • Мнения: 7 338
Държа на стила и вкуса си и се самоуважавам. Чета, гледам, интересувам се и знам кое за какви случаи е подходящо. Щом е правилно да съм с чорапогащник, слабо ме интересува, че другите са боси. Там, където работя, най- добре облечените жени сме колежките рускиня, сръбкиня и аз. Уважавам стила на всеки, дънки, маратонки и спортни якета, ОК, нека си ги носят, но аз не искам. Също винаги съм гримирана, ежедневно, но да не излизам от темата.

# 718
  • София
  • Мнения: 5 883
Добре че не гледам телевизия особено и съм се спасила от силикона Sunglasses

# 719
  • Мнения: X
Не ги ли хваща цистит на тия боси жени посред зима?!

Общи условия

Активация на акаунт