Вегетарианска тема 11 - какво ще готвим днес

  • 41 961
  • 750
  •   1
Отговори
# 60
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
грах с моркови и картофи, накрая сложих сметана
конфитюр от лук

утре смятам нещо с тиква да правя, незнам дали ще е супа или нещо друго.
тези дни не ми се готви  Whistling

киселото ми зеле, мисля че стана, смърди доволно Crazy
може и от него да сготвя, макар да имам още една прясна червена зелка, ама не ми се яде много. освен за мъжа ми, а аз да си ям киселото.... newsm78

# 61
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 747
Безглутенови пенкейкс с банан.
Спаначена чорба.
Салати много - печени чушки, маслини, чесън, лук и магданоз; зеле с моркови; краставици с овче сирене.
Задушен карфиол с индийски подправки; запарени броколи с лимон.

# 62
  • Мнения: 9 180
Днес правих плато със сандвичи.
Имаше с авокадо и варено айце,със зеленчуков пастет и карамелизиран лук,с меко козе сирен,круша и мед,а съвсем сладките с фъстъчено масло,банан,орехи,канела и мед.

За вкъщи са соеви наденички със спанак и домати.

# 63
  • Мнения: 152
Знаете ли вкусни рецепти за салата с киноа? Търся си от доста време, а все не мога да си харесам.

# 64
  • Мнения: X
Боб, картофи с лук на тиган, спаначено къри с тофу, салата с варени яйца, червено цвекло, картофи и праз.

"гозбите "за гости""  Joy
Аз пък на гости по-традиционни неща "пробутвам", 'щото според някои се храним странно. Crazy

# 65
  • Мнения: 1 418
Kazmii, ето една, която харесваме - салата от киноа с портокал и мента Често добавям и зрънца нар.

# 66
  • Мнения: 9 152
Салатата с киноа, която хапваме с удоволствие вкъщи е :
Киноа - сварена
Червена чушка нарязана на парченца
Броколи на пара
Царевица (от консерва)
Копър, сол, зехтин и малко лайм.
Всички съставки се смесват и разбъркват добре. Поднася се охладена.

# 67
  • Мнения: 1 418
Спаначена супа
Салата цвекло и хрян
Качамак - мога да ям всеки ден Simple Smile
Миш-маш
Пудинг от пълнозърнест ориз със сушени вишни, сливи и бадеми
и тези сладки първо едните, после другите. Вземах и в работата и бързичко свършиха. Те по принцип бързо свършват Simple Smile
 Тези тиквени са ни любимите


Тази година приготвих във веган вариант с пълнозърнесто ръжено брашно, сложих и оризово. Не ги направих много сладки, но който иска може да добави още сладък вкус. Слепих ги с ароматен кокосов крем с кашу .
Меки тиквени бисквити с кокосов крем - веган

# 68
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
днес ще варя боб, вчера правих сарми.

сложила съм да втасва и един щолен, смятам и някакви кокоски да направя....

# 69
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
ММ е накиснал боб да сготвя (това ми беше изненадата като се прибрах днес)! Но както се вижда от кисненето ми тук, изобщо не ми се готви, та ще е утре (може би!). Ще ми се и една баница с тиква да направя, но ми се прави, а само ми се яде Blush!

# 70
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 747
Ха, и ние сме на боб. Направих двойна доза, една дружка ще дойде да вземе за вечеря за нейното семейство. И броколи с лимон си пожела детето. А довечера ... няма да е постно.
За закуска ябълков сладкиш за ММ, за малкия беше филия с фъстъчено масло и сладко от ягоди.

# 71
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
бобът стана разкошен, един дребен, развари се прекрасно.
запържих зеленчуци на ситно, сложих доматено пюре и червен пипер и добавих боба. разкош.
днес пак го ядах с туршия.

мъжът ми прави палачинки за закуска, аз пица, фламкухен и кокоски. също и 3 минищолена за мен.
кокоските ги опитах горещи, щоленът го чакам да се охлади.

за довечера нямам още идеи, но имам половин тиква, може нещо с нея да направя. newsm78

# 72
  • Мнения: 7 897
Сварена и пасирана още гореща на мус - в стъклени чашки с натрошени бисквити, сметана, орехови натрошени ядки, мед, стафиди или кой каквото му е на душата т. н.

# 73
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Сварена и пасирана още гореща на мус - в стъклени чашки с натрошени бисквити, сметана, орехови натрошени ядки, мед, стафиди или кой каквото му е на душата т. н.

в къщи не ядем сладко за основно ястие.... Whistling
ще я направя на къри. Simple Smile

# 74
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Ася, можеш да заместиш морковите с тиква в повечето готвени ястия. Например ако правиш яхния от грах, зелен боб, гъби, ориз, даже в супи от боб и леща можеш да слагаш тиква. Можеш да я направиш на крем супа с нахут и малко лук (и чесън по желание). На къри можеш да я направиш. С картофи на картофено-тиквено пюре. Ако е сварена, даже в хляб или палачинки можеш да сложиш по малко.

Днешните тикви са по малко сладки от морковите които продават по магазините.  Whistling

Общи условия

Активация на акаунт