Вегетарианска тема 11 - какво ще готвим днес

  • 42 019
  • 750
  •   1
Отговори
# 630
  • София
  • Мнения: 4 306
За снощи бяха фалафели на фурна, пастет от печени тиквички и варена елда, салати разни.
За днес не съм го измислила, ако имам време - ньоки с доматен сос и маслини. Ако нямам - пак салата, с каквото има у нас.

# 631
  • Там, където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 758
За днес паста с доматен сос, йоркширски пудинги, шницели от карфиол на фурна и ако успея да отскоча за череши, преди да завали, клафути с череши:)

# 632
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 733
Черен фасул с елда за мен и с паста за мм. Салата от валерианови поници и пресен лук.
Закуска прясно пасирани киви, банан и малко чия.

# 633
  • Мнения: 3 743
Нова рецепта днес: патладжан пълнен с червена леща, морков, лук и чесън, магданоз, отгоре с доволно количество пармезан; трябваше и трохи от хляб да наръся, но нямах. Подправки : сол, пипер, червен пипер, щипка къри и кимион. Върви с басмати ориз.
Скрит текст:

Последна редакция: пн, 20 май 2019, 21:35 от Emiliana V55

# 634
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Варени картофи и карфиол на крем супа
Леща яхния
Зелена салата
Пресен лук с яйца върху ориз
Паста с пармезан

# 635
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Лингуини с доматен сос + сушени мариновани домати + гъби + спанак и подправки. Лингуините бяха сами те със спанак и аз много ги харесвам, толкова много, че си сипвах по 2 пъти  Blush

# 636
  • Мнения: 182
Доматена супа с босилек, вита баница, прясно зеленце с картофи и сладки подправки, нахутени кюфтенца с бяло сосче, морковена  халва. А съм намислила и една портокалова торта да правя.

# 637
  • Там, където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 758
Баница и салата от царевица, грах, краставица и сирене за вчера. За днес мисля ориз конгри да приготвя.

# 638
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Скрит текст:
Доматена супа с босилек, вита баница, прясно зеленце с картофи и сладки подправки, нахутени кюфтенца с бяло сосче,
морковена  халва.
Скрит текст:
А съм намислила и една портокалова торта да правя.
какво е това?

# 639
  • Мнения: 182
Това е сладкиш от моркови, които се варят в мляко докато станат на петмез. Аз използвам кокосово мляко, кардамон и поръсвам с бадеми. Съжалявам, че нямам снимка.

# 640
  • София
  • Мнения: 4 306
Сладкишите: сладки с матча, бишкотена торта с ягоди
Салатите: разни комбинации от домати, краставици, чат пат с бобови (но не и със сирене, че диването не обича)
Бързи решения: кесадия с арменски хляб и кашкавал
Основни: лазаня с доматен сос, рикота, кашкавал и пармиджано

# 641
  • Мнения: 1 076
Спаначена супа
Буда боул с каквото имаше - червен ориз, нахут, зелении от градината, червено цвекло, маслини, дресинг
Хумус от мунг боб
Печени сладки и обикновени картофи
Макарони с лютеница и червен боб 😄
Бухти
Леща
Нещо като гювеч с нахут, бакла, патладжан, чушка, морков, картоф

# 642
  • София
  • Мнения: 4 306
Хех, харесва ми названието на зеленчуковите манджички ала каквото се намира Simple Smile

# 643
  • Мнения: 9 152
Кус кус от пълнозърнестта пшеница с лютеница, авокадо и соев шницел.
Картофи с червена чушка, праз лук,  магданоз, полента, киноа и моркови.

# 644
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Това е сладкиш от моркови, които се варят в мляко докато станат на петмез. Аз използвам кокосово мляко, кардамон и поръсвам с бадеми. Съжалявам, че нямам снимка.
  bouquet а дали ще стане с тиква? Имам една тиква остнала дето се таркаля у нас от миналата есен.  Blush

Общи условия

Активация на акаунт