Вегетарианска тема 11 - какво ще готвим днес

  • 41 952
  • 750
  •   1
Отговори
# 705
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Днес салата от варен лук. И тофу на тиган.
Отделно салата от валерианови кълнове и домати.
Смо варен лук на салата? Какво друго му слагаш като подправки?

# 706
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Вчера откъснах един огромен алабаш суров си го ям сама. Обикновено го режа на пиратчета, сварявам и правя сметанов сос. Други идеи?
Пържен като картофи също не се харесва много...

За утре смятам да правя мъфини с полента, торта с ягоди или малини, за ядене незнам още...
За днес крем супа от аспержи, нещо с броколи и алабаша, както и зелена салата.
Вчера правихме грилнати гъби и аспержи, както и етиопски хляб от просо, тип катми.
Всичко на тепан яки грила.

# 707
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 724
Днес салата от варен лук. И тофу на тиган.
Отделно салата от валерианови кълнове и домати.
Смо варен лук на салата? Какво друго му слагаш като подправки?
Зехтин, сол и лимонов сок. Но може и магданоз.

# 708
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Сварено броколи на салата
Къри с броколи, алабаш и червена леща
Царевичен хляб със сирене и сушени домати
Мъфини с портокал - не много сполучливи
Тирамису - детето го прави, аз му помогнах с крема
Кейл на омлет
Зелени салати
Утре ще правя сладки за училищния празник на детето.

# 709
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 747
     Wednesday, съжалявам че чак сега пиша, но време за тук много нямам. Боб мунг го приготвям на гъсто така: вечерта накисвам  в достатъчно вода. На другия ден завирам за около две-три минути и изплаквам обилно. Наливам нова стидена вода и прибавям дмлени на блендера зеленчуци (на около 500 грама боб слагам 3 големи моркова, глава средна стар лук и голяма червена чушка или няколко малки такива). Прибавям олио и вдичко това го варя на котлона около 40-50 минути. След това в друг съд си слагам лужица-две олио и лъжичка червен пипер. При първите мехурчета (да не се запържва много пипера), веднага “гася” с доматено пюре, обикновено по около 50 мл. Разбърквам за минута и прибавям към бобената смес. Посолявам, прибавям домашна ронена чубрица и всичко това повира още около десетина минути. Разварява се доста, но ние така си го обичаме. Ето снимка:



  Тези дни много и различни салати; млечна и гуакамоле; картофена и картофено пюре. Задушени зеленчуци с фъстъчено-лимонов дресинг. Ягодов тарт с бутер тесто. Един разкошен безглутенов бананов кекс купих от една био пекарна.  Два вида фокачи. Плодове на корем и едно сорбе от лайм.

# 710
  • Мнения: 1 076
Ir74, благодаря ти много, ще опитам така!

Печени картофи на половинки върху хартия
Варена царевица
Домашен сладолед
Пица от фризера😅
Салати и плодове

Черешета ни е родила страшно много тази година и плодовете са почти готови. Нямам идея какво ще го правя толкова много... не сме много по сладка и сиропи. На година ядем сигурно 5 буркана сладко, максимум. Ще ядем на корем и ще го мисля в движение..  Някой да в сушил череши?

# 711
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Майка ги суши във фурната, на слънце мухлясвалу. Иначе тя им маха костилката и ги замразява на порции. После стават за сладкиши или смути.

При нас са някакви ужасни жеги и не ми се готви, ама и студено не ми се яде...
Днес ще правя сладки с детето.

# 712
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 724
Палачинки от елда,киноа и амаранто.
Чушки в сладко-кисел сос.
И аз имам броколи варени,но понеже вчера цял ден ядох броколи с моркови, засега са в хладилника.
Бананов сладолед с какао и канела.

# 713
  • Там, където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 757
За днес мисля да сготвя зеленчуци с елда или киноа и най-после нахутените палачинки:)

# 714
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Пържени чушки с доматен сос
Ньоки с босилек
Шоколадови сладки

Трябва някакъв хляб да си направя, но в тази жега не ми се пуска фурна.🙄

# 715
  • Мнения: 3 402
Вчера пържени картофи за обяд, а за вечеря тиквички в доматен сос (много отдавна ми се ядяха) .

# 716
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
салати с хляб, хумус със сушени мариновани домати, таратор - не ми се готви и на мен.

Ася, а барбекю имате ли? Ако да, правиш плосък хляб, тънък като питите за фалафели и го хвърляш на барбекюто. А ако ти се занимава и пица така може да направиш, но ти трябва и нещо да я покриеш за да се задуши и разтопи кашкавал ако слагаш.

# 717
  • Мнения: X
И у нас не се готви тези дни. Ужасна жега е. Караме на салати с добавки и таратор.

Wednesday28, моята свекърва суши череши, но тя има джаджа за сушене. Аз харесвам сушени череши.

# 718
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 747
Фокача със спанак.
Палачинки с ябълково пюре.
Зелева салата с моркови.
Зелена салата с авокадо.
Салата домати, краставици, чушки, лук, мадлини и авокадо.
Гуакамоле.
Таратор.
Броколи с лимон.
   Туй е постното от тези дни.

# 719
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Бейби, абсурд. Следобед пече в двора и настава мор. Ако запаля и грила и ще изпукаме.

На котлона: ред лозови листа, ред плънка. Май голи сарми му се казва. И салата

Направих сладките днес за празника, темата е букви

Общи условия

Активация на акаунт