Банята - 33 тема

  • 88 932
  • 770
  •   2
Отговори
# 150
  • Мнения: 7 106
Ами загледах ги по чужди сайтове основно, ето тук хората даже ваната са си облицовали с дърво :
https://www.houzz.com/photo/118663394-ipswich-hill-transitional- … om-portland-maine

Нещо такова съм си харесала аз :
https://www.houzz.com/photo/72838463-casco-cottage-traditional-b … hroom-minneapolis
или такова :
https://www.houzz.com/photo/133858227-custom-lake-home-new-build … -bathroom-atlanta
https://www.houzz.com/photo/131050712-transitional-updates-naper … -bathroom-chicago

Иначе в наши сайтове също има, на разни троянски и велинградски фирми.
За плот си мисля гранит или технически камък, ама още не съм задълбала в подробности, защото идеята ми се зароди съвсем на скоро, като баща ми ми сподели колко дървен материал има складиран и си трае Laughing

Този плот от МДФ не знам как би се държал при ежедневно мокрене. Защо точно МДФ?

Последна редакция: пт, 04 яну 2019, 20:13 от 3ори

# 151
  • Мнения: 2 254
Защото това предлагат повечето фирми, и ще е по-евтино от масив. ПВЦ не ми харесва. Банята ми е суха, половин баня, няма да се мокри почти никак.

# 152
  • Мнения: 7 106
Giada, аз не разбрах за какво е плота. Плот за мивка ли имаш пред вид или плот-рафт, за да редиш нещо на него? Обясни по-подробно, за да може някой да ти даде насока.

# 153
  • Мнения: 2 254
Ето такова искам, но по-дълго:

Предполагам, че като си избера мивка, от съответния магазин ще работят с някоя фирма за изработка по поръчка, и ще мога едно място да взема всичко.

# 154
  • Мнения: X
Здравейте, харесал съм си плочки на Ceramika Konskie, полска фирма. Проблемът е, че има може би повече негативни мнения спрямо други производители (пък и в Полша ги продават на половин цена).

Случайно някой да разполага с по-прясно мнение? Интересуват ме стандартни неща - големи и/ли чести разминавания в размерите на плочките, кривини и т.н. Ясно е, че няма всички плочки да са перфектни, но да е в рамките на нормалното.

Също не бих отказал мнение за Керос (Русе).

Благодаря!

# 155
  • Мнения: 7 910
А от плочките на КАИ доволни ли сте?

# 156
  • Русе
  • Мнения: 1 513
Аз да попитам, какви тавани се правят в баните? Към момента таванът е шпаклован и после мисля че варосан. Мислех след ремонта, таванът да си остане по същия начин. Майсторът обаче каза, че вече никой не правел такива тавани. Трябвало таванът да бъде окачен таван. Наистина ли вече се правят само окачени тавани и ако е така, защо?

# 157
  • София
  • Мнения: 853
Таванът се прави такъв, какъвто клиентът поиска. Когато живеех на квартира, в банята беше с окачен таван, някой беше направил калпава инсталация и все горяха луничките. У нас не бих сложила окачен таван във влажно помещение, лично мнение.

# 158
  • София
  • Мнения: 3 706
Ние това лято правихме банята и сложихме окачен таван с лунички. Няколко месеца по-късно не сме имали проблеми с луничките.

# 159
  • Мнения: 40 857
Влажното помещение не пречи с нищо на луничките.
А майсторът е имал предвид, че модата сега е с окачен таван и наистина почти никой не прави друго. В много отношения окаченият таван е по-удачен вариант.

# 160
  • Мнения: 2 694
Разграничавайте разбирането за окачен таван. Някои сигурно още смятат, че окачения таван е онова нещо с квадратните панели от едно време, което вече никой не прави.

В момента окачения таван се прави от гипскартон и се боядисва с латекс за мокри помещения. Това е модерно да. Имам 3 ЛЕД осветителни тела, които са влагоустойчиви, някои хора още ги нареичат лунички, но са по-големи.

С 3 такива осветявам цялата баня перфектно (4.5кв баня).

https://osnovi.com/bg-product-details-1665.html

# 161
  • Мнения: 7 910
И моята баня ще е с окачен таван, по необходимост Confused
Отгоре вървят тръби на горните комшии и не искам да се виждат. Майсторът ми предложи пвц плоскости, вероятно за по-лесно, но мъжът ми каза - гипскартон. Съгласих се за лунички, но всъщност не ги харесвам.

# 162
  • Мнения: 3 533
И моята баня ще е с окачен таван, по необходимост Confused
Отгоре вървят тръби на горните комшии и не искам да се виждат. Майсторът ми предложи пвц плоскости, вероятно за по-лесно, но мъжът ми каза - гипскартон. Съгласих се за лунички, но всъщност не ги харесвам.
Как така при вас вървят тръби на горните комшии, това нормално ли е ?Thinking

# 163
  • Мнения: 7 910
Някои от старите блокове са така - мръсният канал се свързва с общия в банята на съседите отдолу. Вижда се една тръба високо горе, която се влива в по-голяма тръба, общата, която също е видима. В моя случай ще скрием тази красива гледка с окачен таван и с фалшива стена от гипскартон и плочки с ревизионен прозорец, през който да се засича водомерът и не дай, боже, ако нещо прокапе. Ако обаче се получи голяма авария при тях моята стена вероятно ще е тотал щета, но поемам риска.
А, имам грешка, намерих снимка. Общият мръсен канал е скрит с плочки, долу вдясно се вижда чупката. Бялата тръба е за чиста вода, нямам снимки на канала на тавана обаче. Всичко, което се вижда на снимката, ще бъде преградено с плочки и ще остане кухо, затова майсторите си спестиха къртенето на сините плочки.

Последна редакция: пн, 07 яну 2019, 10:50 от Eva+

# 164
  • Мнения: 3 533
Hands Plus1

Последна редакция: пн, 07 яну 2019, 12:47 от DayInMay

Общи условия

Активация на акаунт