Банята - 33 тема

  • 88 379
  • 770
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 40 284
И аз съм за линеен сифон. По отношение на космите, ние сложихме линеен, и когато има косми ги събирам с тоалетна хартия и ги изхвърлям. Мисля, че остават горе, не влизат в канала.

Влизат, влизат Mr. Green Аз съм сложила на канала вътре в кутията, под решетката, една цедка за косми. След миене на коса е плътно заредена и се налага да я чистя. Ако не го направя почва да тече по-слабо и да става локва. Това обаче е хубаво, защото ако не беше това нямаше да се сещам редовно да чистя канала под решетката и щеше да се събере голяма гнус. А сега си го поддържам чистичък, но го чистя 2-3 пъти седмично.

# 196
  • Мнения: 5 593
Здравейте, мъжът ми предлага (поради липса на място) в бъдещата ни баня да се отдели едно помещение преградено със стена с итонг и с врата (т.е да се отдели мокро помещение в самата баня) и там да монтираме пералня, върху нея сушилня и отгоре бойлер. Това решение как ви се струва? За мен не е много ОК, мисля си че е възможно да има прекалено много влага, да протече бойлера отгоре и др. проблеми. Приемам съвети всякакви.

# 197
  • София
  • Мнения: 1 742
Като протече бойлера ще съсипе и двата уреда.

# 198
  • Мнения: 5 593
Т.е. да мисля къде да сложа бойлера, а не че е неподходящо място за пералнята и сушилнята в банята?

# 199
  • Перник
  • Мнения: 4 859
Здравейте, мъжът ми предлага (поради липса на място) в бъдещата ни баня да се отдели едно помещение преградено със стена с итонг и с врата (т.е да се отдели мокро помещение в самата баня) и там да монтираме пералня, върху нея сушилня и отгоре бойлер. Това решение как ви се струва? За мен не е много ОК, мисля си че е възможно да има прекалено много влага, да протече бойлера отгоре и др. проблеми. Приемам съвети всякакви.

Нашият бойлер е в банята, точно до душа вече 13 години. До момента не е протекъл. Не казвам, че това е идеално решение, просто при нас е така. А като е в отделно помещение, влагата ще е значително по-малко.

# 200
  • Мнения: 40 284
Сложете ваничка под бойлера с малък отвор за оттичане извън "мокрото" помещение. Не е голяма философия. Така и да протече бойлерът, няма да намокри уредите.

За мен решението е добро. За да няма мухъл вътре варосайте, а не боядисвайте с латекс. И докато сушите отваряйте вратата към банята и пускайте вентилатора. А когато не ги ползвате затваряйте вратата и всичко ще е прибрано и спретнато.

# 201
  • Мнения: 5 593
А плочки не са ли решение?

# 202
  • Мнения: 40 284
Да, плочки стават. Ама и тавана ли?

# 203
  • Мнения: 3 051
Като протече бойлера ще съсипе и двата уреда.
Що да протече? Нашият отдолу има тръбичка, вградена в стената и извежда водата в общия канал.

# 204
  • София
  • Мнения: 642
Здравейте,

след няколко години застой, отново на дневен ред е втората баня използвана до сега за килер...
Имаме плочки, душ-панел, мивка и тоалетна с вградено казанче, останалите неща ще взимаме допълнително.
Но зациклихме относно разпределението. Можете ли да споделите фирма, която би направила проект без да си закупуваме от нея плочките и останалите неща. Срещу заплащане разбира се. Опитах се да намеря програма с която да си направя сама проект,  за да имам възможност да си направя няколо различни разпределения, но не успях.
Имам и още един въпрос. От къде врата за баня? Не искам алуминиева или PVC. Предпочитам тип интериорна врата, но поне малко устойчива на влага. Няма да се мокри. Ще има душ кабина.

# 205
  • Мнения: 805
Здравейте,

след няколко години застой, отново на дневен ред е втората баня използвана до сега за килер...
Имаме плочки, душ-панел, мивка и тоалетна с вградено казанче, останалите неща ще взимаме допълнително.
Но зациклихме относно разпределението. Можете ли да споделите фирма, която би направила проект без да си закупуваме от нея плочките и останалите неща. Срещу заплащане разбира се. Опитах се да намеря програма с която да си направя сама проект,  за да имам възможност да си направя няколо различни разпределения, но не успях.
Имам и още един въпрос. От къде врата за баня? Не искам алуминиева или PVC. Предпочитам тип интериорна врата, но поне малко устойчива на влага. Няма да се мокри. Ще има душ кабина.


Относно вратите - видях един сайт, в който се предлагат врати за баня, които са влагоустойчиви от едната страна само, а от другата изглеждат като интериорни. Мисля, че беше този https://solid55.com/?gclid=Cj0KCQiA7IDiBRCLARIsABIPohiJbild8v98- … ey6MaAhzrEALw_wcB

# 206
  • София
  • Мнения: 1 742
Като протече бойлера ще съсипе и двата уреда.
Що да протече? Нашият отдолу има тръбичка, вградена в стената и извежда водата в общия канал.

Аз не казвам за водата от клапана,а за голям теч вследствие скапване на самия бойлер.

# 207
  • София
  • Мнения: 3 695
Фирмите, когато правят проект взимат обикновено 50 лв, които след това се приспадат, ако вземете плочките от тях. Ако не вземете плочки тези 50 лв са си за ваша сметка. Можете да си направите няколко проекта на няколко места.

# 208
  • Мнения: 3 051
Като протече бойлера ще съсипе и двата уреда.
Що да протече? Нашият отдолу има тръбичка, вградена в стената и извежда водата в общия канал.

Аз не казвам за водата от клапана,а за голям теч вследствие скапване на самия бойлер.
Аааа, да не дава господ! У нас под бойлера има сушилня, пералня и естествен паркет за разкош Simple Smile

Последна редакция: чт, 17 яну 2019, 14:55 от Ско

# 209
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Здравейте, надявам се, че ще ме посъветвате по няколко въпроса около проекта за моята бъдеща мъничка баня/wc от 3 кв.м.
 1. При баня с такъв размер и без праг между душ-зоната и сухата част, кое ще постави на по-малко изпитание уменията на плочкаджията - един линеен сифон в дъното на душ-зоната, един линеен сифон на границата на душ зоната и сухата част или линеен в душ-зоната и обикновен в сухата част? И при положение, че имаме дългокосмест член на семейството, която ползва банята, добро решение ли е линейният сифон или се запушва много по-лесно от обикновения?
2. За да се постигне търсеното разделение между суха част и душ-зона, гипскартон или итонг е по-рационалното решение според вас? (визуализацията не е в окончателния си вариант, апликът ще е един над огледалото, на стеничката до вратата на душ-зоната ще има закачалка, вътре в душ-зоната ще има само един облицован с плочки рафт, а тези, които са на визуализацията, ще са отворени откъм тоалетната).
3. Каква качествена боя за баня бихте препоръчали?
4. Някакви препоръки за фирми, изработващи качествени PVC-шкафове по поръчка? При толкова малка баня, не искам да слагам МДФ, боя се, че много бързо ще "цъфне".

Скрит текст:



Много хубав проект! Единствено това кафяво ми бяга от стилистиката и мааалко натежава горната половина на банята.Плочките мрамор ли са? - прекрасно е!

За сифона, подкрепям - един в душ зоната.
За боя мога да препоръчам Dulux за бани, имам наблюдения при мои близки, в баня със сауна, не е мръднала вече 10 години, и цвета не се е променил - наситен тъмен оранж.

За преградната стена не се наемам със съвет, не харесвам итонг за бани, може да стане мазало, ако се счупи плочка и по някакъв начин се намокри итонга. С тези керамични тухли Winerberger, Porotherm  и т.д. дали няма да стане? Мисля, че имат 8 см.

Общи условия

Активация на акаунт