Банята - 33 тема

  • 89 136
  • 770
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 3 071
Не знам кой за какво говори, но аз съм си написала отчетливо профил и коментирам неговото закрепване. Simple Smile

# 706
  • София
  • Мнения: 897
Здравейте,
Има ли някой монтиран параван върху пода без изграден праг.
Убеждават ме, че трябвало да има праг заради наклоните към сифоните.  

# 707
  • софия
  • Мнения: 25 560
Аз, плъзгащ. И в нет-а има много примери за параван без праг. Но това трябва да се знае от майстора от самото начало, за да направи наклоните.
На майсторите им е по-лесно с праг.

# 708
  • София
  • Мнения: 897
Да, по-лесно им е с праг и упорито ме убеждават колко по-добре е да го има.

# 709
  • софия
  • Мнения: 25 560
По-добре за какво? За мен праговете са грозни, с нищо не допринасят за естетиката, но са удобни и лесни за поставяне от майсторите и за това повечето се опитват да донесат от 10 кладенеца вода.
При нас има разлика в нивата на зоните и не е имало никакъв проблем с монтиране и ползване на паравана.
Аз бих настоявала на това, което харесвам. Аз ще живея после в това място и трябва на мен да ми харесва, а не като го погледна и да ме дразни.

# 710
  • София
  • Мнения: 897
Със сигурност няма да им позволя да направят праг. После ще мислим за паравана.

# 711
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Не знам кой за какво говори, но аз съм си написала отчетливо профил и коментирам неговото закрепване. Simple Smile

Да де, ама ти го обяви за профил, пък то е праг (това бялото), и профилът е легнал върху него, ама нали сме малоумници всякакви Sunglasses

Цитат
Eva+                    
# 695 8 май 2019, 16:09 ч.
 А това бялото отдолу пластмаса ли е или профил? Извинявам се, гледам през телефона и не се вижда какво е. Как се закрепя - с лепене или с пробиване? Или и с двете Grinning


Цитат

Ско
# 696 8 май 2019, 16:13 ч.
Профил е. Закрепаването е с лепене и пробиване. Някои фирми закрепавт само с лепене, което за мен е абсурд!



# 712
  • Мнения: 3 071
Ами, поправете ме Simple Smile
Очевидно не съм разбрала, че се говори за картинката по-горе.
Но при написано изрично от мен "профил" някой да ми скача и да ми говори за прагове, не е мой проблем.
А за малоумниците - визирах тези в магазина, научете се да четете с разбиране (някак и в отделни редове съм го написала, за да отделя едната мисъл от другата, но явно специално за вас трябваше и в абзац да го дам), освен ако не ви кефи просто да се заяждате Simple Smile
Прекрасен петъчен ден, дами!

# 713
  • Мнения: 41 205
Извинявай, ама то и праговете са профили - погледни им напречното сечение. От де да знаем ти как ги наричаш и т.н. Затова гледаме снимката (която е обективна) и от която започва разговорът. Иначе и ние можем да ти кажем, че не четеш с разбиране, понеже не си разбрала за какво става дума (снимката) Mr. Green

# 714
  • Мнения: 9
Здравейте,

предстои ми ремонт на баня и тоалетна ново строителство и вече се уговорих с майстор за цялостния ремонт. Разбрахме са да ми монтира окачени тавани от гипсокартон. В последният момент обаче ми заяви, че не е добър шпакловчик/бояджия и че това ще ми остане ненаправено от него. От друга страна , за останалото ми хареса офертата му и искам да работя с него. Сега съм в шах, как точно и колко горе долу би ми струвало довършването на тези тавани от гипсокартон. Нито знам какво точно трябва да се направи - шпакловка и боядсване ли, или какво? Да не говорим, че аз не искам да викам майстор за боядисване на целия апартамент , а само за тези 2 неща и не знам на каква цена някой ще се съгласи....Всякакви идеи и съвети ще са ми от полза - каква е процедурата за пълно довършване, какви материали са най-добри според вас, разход на материал и тн.. Става въпрос за 3.8 кв. метра таван в банята и 1.8 в тоалетната.  Опитвам да сметна в крайна сметка, колко още ще трябва да доплатя за "удоволствието" да имам наистина цялостен ремонт на баня.
Мерси!

# 715
  • Мнения: 275
Нещо не ми стана ясно какво общо има тавана от гипсокартон с боядисването ? В нашата баня и тоалетна го направихме точно така - гипсокартона се слага на профили с някакви видички мисля и след това го покрихме с пвц ламперия - има най- различни цветове и шарки и става супер лесно. Цена не мога да кажа понеже мъж ми го прави 😉

# 716
  • София
  • Мнения: 14 744
Ами не всички слагат ПВС плоскости върху гипсокартона. И нашия е шпаклован и после боядисан. Второто си го направихме ние, не е трудно боядисването. Шпакловката ни я направи човека с гипсокартона, та не знам отделната цена, но май е към 5 лв.кв. Проблемът е, че трудно ще се намери майстор само за една операция, мръщят се на дребнотии.

# 717
  • Мнения: 2 314
Здравейте.

Получихме оферта за кърти, чисти, извозва 350 лв. за баня 2,4 кв. Нещо ми се вижда висока?

Нямам идея как се движат цените за тези услуги.

Как ви се струва?

# 718
  • Мнения: 2 818
Киф, на мен ми се струва добра цената, но и аз нямам представа как вървят тези неща. Къртенето си е доста гадно нещо. Не знам даже дали и за 1 ден ще стане. И на нас ни предстои.

# 719
  • София
  • Мнения: 1 743
Здравейте.

Получихме оферта за кърти, чисти, извозва 350 лв. за баня 2,4 кв. Нещо ми се вижда висока?

Нямам идея как се движат цените за тези услуги.

Как ви се струва?

80 лв е само превоза.А от една баня излизат около 20чувала боклук стига да няма вградена вана.А къртенето не ви ли влиза в офертата за ремонта на банята.

Последна редакция: нд, 12 май 2019, 14:30 от rumen_iankov

Общи условия

Активация на акаунт