Косопад - тема 14

  • 35 426
  • 773
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 664
Да, всички сме минали по този път със сърцебиенето под душа, още ме стяга сърцето като се сетя.Май и за това не настоявах за боядисването в неделя.Още ме е страх, макар това да е повече като маска така като чета съставките.

# 16
  • Мнения: 1 779
И аз в новата тема. Доста се фокусирах над уредите за разресване и в резултат на това вече съм с две четки за по-леко разресване и за стимулиране на скалпа и фоликулите.
Има ли ефект?Наистина ли косата се разресва лесно?
Аз имам гъста коса,но тънък косъм.Постоянно се заплита,разресването е кошмар.А количеството паднали косми умопомрачително.

Ами моята  коса е тънка и лесно се заплита. Затова инвестирах в две четки. С едната се разресва много меко и леко, с другата прави и лек масаж на скалпа.Ето ги:
https://www.iherb.com/pr/Bass-Brushes-Semi-Oval-soft-100-Wild-Bo … -Hair-Brush/58965
https://www.amazon.de/Hercules-Sägemann-Paddle-Brush-11-rei … PL&ref=plSrch

Само тях съм пробвала може да има и по-хубави и меки.

# 17
  • Мнения: 1 589
А от къде могат да се вземат на брой, за да се види как се отразяват?
Освен Аминексила на Лореал другите ги срещам само в комплекти.



От всяка една аптека са ми давали колкото броя желая.Иначе са по много бройки в кутия,но я отварят.
Аз не съм доволна от шампоана и ампулите на Ревалид,ефект никакъв.

# 18
  • Мнения: 366
Аз използвам от няколко дни шампоана на Напура против силен косопад за нормална коса. Ако някой го е ползвал, нека сподели. Той е като вода и почти не се пени, но уж имал активно действие. Големи надежди залагам на него. Преди това Фитовал не даде никакъв ефект. При мен косопада е сезонен, всяка година е така, но засилен.

# 19
  • Мнения: 75
Аз съм използвала шампоана на Напура и не съм доволна, както и от ампулите им.

# 20
  • Мнения: 4 495
Напура е ужасен шампоан!

# 21
  • Мнения: 206
Привет и от мен в новата тема. Косопадът ми спря след като спрях хормоналните препорати. Но все още се боря с радка косичка и се стремя към нови растежи. Доволна съм от Ревалид ампули, но дадоха резултат след месец ползване. Имам нови растежи от тях. Изхабих 3 кутии обаче и слагах почти всеки ден по 1. Доволна съм от къната за коса. Определено уплътни тънката ви косичка. Ампули и шямпоан Керастаз за моя скалп са силни и го дразнят. Дабре че взех травел сет шампоан и балсам и само 3 ампули за проба. В момента съм с шампоан Медиксуит. Още е рано за резултати. Взех си и епруваж серум за косопад, обаче ми омазнява доста. С тънка и мазна коса съм. Все пак ще го слагам вечер и сутрин ще мия.
От четките за коса си взех ikoo. Водят я за масаж на скалпа. Не знам до колко действа за масаж, но много ми харесва как реши.
Пия си вечерна иглика и Msm на прах. Привърших 1 опаковка макси хеър. Сега ще почина медец и ще си взема други витамини за коса
Чудя се дали да включа някаква грижа преди миене. Вие ползвате ли такава.
Аз съм опитвала с масла, обаче хич не са ок за мазната ми косичка. Сега се чудя да маслото от ему. Някакви впечатление?

# 22
  • Мнения: 1 589
Напура е ужасен шампоан!

Да,на мен ми изсуши скалпа,зверски сърбеж имах.

# 23
  • София
  • Мнения: 17 775
А от къде могат да се вземат на брой, за да се види как се отразяват?
Освен Аминексила на Лореал другите ги срещам само в комплекти.
От всяка една аптека са ми давали колкото броя желая.Иначе са по много бройки в кутия,но я отварят.
Аз не съм доволна от шампоана и ампулите на Ревалид,ефект никакъв.
Благодаря, не знаех. Визирам Виши, Керастаз и подобни, за Ревалид знам, че се продават и на бройка.

В миналата тема за кратко споменахме витамин B6, аз го намирам, но вече не се продава без рецепта явно. Което е странно. Но пък има ампули с магнезийи  Б6, които се продават свободно, а магнезият също е благотворен за косата, така че не знам. Аз сега отсявам какво да си взема. Че са прекалено много неща.
Макси хеър няма да взимам, тъй като имам много други добавки, повечето от които се припокриват с тези в макси-то.

Май ще започна с Кетозал или Алпецин на първо време. Един месец курс, че имам някакви наслагвания по скалпа. Не е себорея или поне не тежка форма, но особено като се изсуши, си махам люспички. Не са и остатъци от продукти. Единственият ми грях бе боядисването, никога не съм ползвала нищо на косата си- нито пяна, нито лак, нито сух шампоан, нищо. И сешоар почти не ползвах. Преса- веднъж на 3-4 месеца. Представям си, ако ползвах всичките тези неща, както почти всяка средностатистическа жена в млада възраст, щях да търся перука.
Имам спомени за буйна коса след прословутата терапия за въшки, но беше преди пубертета и хормоните да заиграят. 
Нещо не вярвам на тези ампулки от по 200лв. И се чудя дали да влагам в тях или в това да поправям дефицитите в организма си, защото те са много.

Има ли такива, които при покриване на сериозни дефицити на B12 и Д да са подобрили значително косата си?
И другото, за което се сетих- вода пиете ли достатъчно?

# 24
  • Мнения: 206
Само да кажа че  при чувствителен скалп при мен подеиства шампоана на Джон мастър органик с цинк. То е шампоан и балсам в 1. Въпреки че съм предупбедена към продукти 2 в 1 го поръчах. Еми още от първото миене сърбежа спря. Косата става плътна обемна и добре хидратирана. Взех си и спрея за скалп. Сега обаче ще си изразходя другите продукти и тогава ще направ една серия само Джон мастер пък  после ще ви споделя резултати.
Иначе относно водата се старая да пия поне 2 литра на ден.

# 25
  • Мнения: 4 495
Аз съм същинска водоноска. Пия по около 4-5 литра вода на ден. Няма значение от сезона. На косата не ми е повлияло.

# 26
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Благодаря за новата тема!
Много продукти съм използвала в борбата с косопада и смея да кажа, че на този етап е овладян. Доволна съм най-вече от ампулите на Лореал с аминексил, на Керастаз също с аминексил, сега ползвам Сериоксил на Лореал, спрея на Джон Мастърс Органик.
Косопадът ми се засили значително след спиране на противозачатъчните преди няколко години. Сега, за съжаление, ми е предписано лечение пак с такива хапчета и не знам как ще се отрази на косата...

# 27
  • София
  • Мнения: 615
Ампулите на Виши се продават на бройка в аптеките, а Керастаз и Лореал в Златната рибка и Арлен.
От Напура имам шампоана за допълнително израстване, ползвала съм го 2-3 пъти не ми се е отразил зле.
Имам и ампулите Анаген, които са много приятни и нежни към скалпа, те също съдържат разни алкохоли, но са назад в списъка със съставки.
Сега като се замисля значително намален косопад имах след използването на Анаген и енергизиращия лосион на Давинес, но дали те са били причината не знам.
В момента се насочих към ампули със Стемоксидин и Аминексил, защото те уж са единствените, за които е доказано, че работят..
За скалпа е хубаво да се ползва някакъв ексфолиант, за да се махат натрупвания, които пречат и запушват.
Ползвала съм ексфолираща маска на Филип Кингсли, а сега се чудя дали да не си поръчам ексфолиращ шампоан на Давинес.
И не на последно място е Низорал или друг шапоан със същата активна съставка кетоконазол, за която също е доказано, че успешно блокира до някаква степен влиянието на андрогените върху скалпа.За целта трябва да се ползва минимум по 2 пъти в седмицата.
Вода пия по 1.5-2 литра на ден.

# 28
  • София
  • Мнения: 17 775
Аз днес си пуснах за пореден път по самоинициатива железния профил, да видим.
И си отрязах косата с 10-15 см.

Като ходите по дерматолози, те ли ви пускат изследванията с нещо като направление, или просто ви казват какво да изследвате и си плащате всичко. На мен почти нищо не са ми пускали лекари и само изследванията на показателите стъпват на няколкостотин лева.

# 29
  • София
  • Мнения: 615
Аз си плащам всичко и прегледи, и изследвания...

Общи условия

Активация на акаунт