Коледата наближава,а до срещата с ФЕВРУАРСКО бебе мъничко остава 2019

  • 30 818
  • 750
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 370
Май е нормално всички да ни боли тази срамна кост. Аз си го обяснявам, че главата вече е надолу и се разширява таза... 
А относно витамини и добавки - е, не ми е нормално колкото пъти да се появя при моята докторка и да си тръгвам с рецепта с по 2-3 неща, които са си направо в сферата на добрите пожелания - витамини, добавки и т.н. Противно ми е, че тя ( докторката)  е като един търговски представител и няма нещо под 20 лв, което са ми е изписано. Започнах още в началото да отсявам нещата, но някои неща - няма как без тях - тези за кръвното. Колкото пъти ми пусне кръвни и урина, винаги всичко е в норми. Нямам липса на нещо и без да пия скъпите продукти на лекарствените индустрия. Просто е безумно.

# 361
  • Русе
  • Мнения: 499
На мен са ми изписани витамини с почти всички букви, добавки, магнезий, но шпа, аспирин, протеини...общо 24 таблетки/сашета дневно 😁 И при мен но шпа и магнезий са за превантивен прием. Аз не ги пия, защото лежа и почивам повечето време.
Да си споделя - нещо го позакъсах и имам кошмарна болка долу в срамната кост и сухожилията. Ужас е, две крачки без болка не мога да направя. Уж е нормално, защото се разширяват тазовите кости с няколко см. Грррр, много зловещо, все едно съм върколак в трансформация. При вас появиха ли се такива болки?

ZoryM , отоврям ти понеже и аз съм с близнаци, тази отвратителна болка я имам поне от 2 месеца, че и в коленете имам като бонус, те са ми от скоро поне. Но като ми биха кортикостероидите ми отшумяха за седмица и половина някъде, сега почвам 2ра серия кортикостероиди и сигурно пак ще отшумят.

Иначе и аз съм с една торба хапчета, малко витамини, за анемията и така нататък.
И хемоглобина съм вдигнала поне, най-накрая , за 15тина дена успях от 83 на88 да го вдигна с фолиева киселина и б12, включих и феро фолгама /в листовката пише че е за по-добро усвояване на фолиевата киселина/, по препоръка на АГ-то и за още 15 дена го вдигнах на 99. Nature Fireworks

# 362
  • Мнения: 294
Все още нямам такива болки, ама съм 31седмица. За витамините пия само желязо и фолиева киселина. Спрях си аспирин протекта и магнезия, на своя глава. Чувствам се добре. Simple Smile
Мони, как си? Какво стана с контракциите?
Ами имам на често контракции, което не е добре защото е доста рано.

# 363
  • Мнения: 728
Мони, ако не са болезнени не е проблем, аз съм вече 2 месеца с брракстън хикс контракции. Когато започнат да зачестяват... над 10 на ден пия магнезии и но-шпа (но-шпа не е само за болка, той е и за отпускане на гладката мускулатура, тоест пак предпазва от контранции).

# 364
  • Мнения: 621
Аз имам и по 1-2 болезнени на ден, но лекарят каза, че всичко е ок и някои жени така били. Мони пий магнезий и почивай повечко и ще е наред всичко.

# 365
  • Мнения: 185
axtravaganza, права си за докторите, моят също ми добавя, какво ли не през някоя и друга седмица. Сега последно има едно ново лекарство - Aleract (алфа липоева киселина+магнезий+В6). Подари ми първата опаковка и го пия. Мога да кажа, че до преди да ме заболи зверски срамната кост много добре ми действаше. И аз отсвирвам някои неща, то иначе по цял ден лапаш хапчета и ходиш да пишкаш 😁
G3r, благодаря за споделянето. Не знам, как се справяш с ежедневните неща при такава болка с месеци. Минах кортикостероидите, но тогава нямах болки. Днес направо ми се пръсна мозъка 🤪. Поздравявам те за хемоглобина, аз за повече от месец го вдигнах с 5 ед, а пия и какво ли още не.

# 366
  • Мнения: 294
Аз имам и по 1-2 болезнени на ден, но лекарят каза, че всичко е ок и някои жени така били. Мони пий магнезий и почивай повечко и ще е наред всичко.
Мони, ако не са болезнени не е проблем, аз съм вече 2 месеца с брракстън хикс контракции. Когато започнат да зачестяват... над 10 на ден пия магнезии и но-шпа (но-шпа не е само за болка, той е и за отпускане на гладката мускулатура, тоест пак предпазва от контранции).

Благодаря момичета.

# 367
  • Мнения: 152
На мен са ми изписани витамини с почти всички букви, добавки, магнезий, но шпа, аспирин, протеини...общо 24 таблетки/сашета дневно 😁 И при мен но шпа и магнезий са за превантивен прием. Аз не ги пия, защото лежа и почивам повечето време.
Да си споделя - нещо го позакъсах и имам кошмарна болка долу в срамната кост и сухожилията. Ужас е, две крачки без болка не мога да направя. Уж е нормално, защото се разширяват тазовите кости с няколко см. Грррр, много зловещо, все едно съм върколак в трансформация. При вас появиха ли се такива болки?
ZoryM, аз съм с такива болки от около месец(от началото на 7мия), имах ги и при предишната бременност. Точно както казваш-2 крачки да направя или да отпусна тежестта на единия крак и се почва. Вече бях почнала сериозно да се притеснявам, но днес бях на преглед и док обясни, че това се дължи на разделянето на срамната кост(състои се от две отделни кости), в следствие на хормоните, имащи за цел отпускането на връзките. Каза, че не е опасно, но за съжаление нищо не може да се направи да се предотврати болката. Повече лежане и седяне.
Иначе аз съм в 31г.с, мушморочето е вече 1,7кг и всичко е екстра. Само дето е разположена напречно, като в хамак се е настанила. Има време да се завърти де, но ще почвам специални упражнения за наместване в най-оптималната поза. Каня се за нормално раждане след секцио и ще направя всичко, което зависи от мен, за да ми се случи ❤

# 368
  • Мнения: 51
На мен са ми изписани витамини с почти всички букви, добавки, магнезий, но шпа, аспирин, протеини...общо 24 таблетки/сашета дневно 😁 И при мен но шпа и магнезий са за превантивен прием. Аз не ги пия, защото лежа и почивам повечето време.
Да си споделя - нещо го позакъсах и имам кошмарна болка долу в срамната кост и сухожилията. Ужас е, две крачки без болка не мога да направя. Уж е нормално, защото се разширяват тазовите кости с няколко см. Грррр, много зловещо, все едно съм върколак в трансформация. При вас появиха ли се такива болки?
ZoryM, аз съм с такива болки от около месец(от началото на 7мия), имах ги и при предишната бременност. Точно както казваш-2 крачки да направя или да отпусна тежестта на единия крак и се почва. Вече бях почнала сериозно да се притеснявам, но днес бях на преглед и док обясни, че това се дължи на разделянето на срамната кост(състои се от две отделни кости), в следствие на хормоните, имащи за цел отпускането на връзките. Каза, че не е опасно, но за съжаление нищо не може да се направи да се предотврати болката. Повече лежане и седяне.
Иначе аз съм в 31г.с, мушморочето е вече 1,7кг и всичко е екстра. Само дето е разположена напречно, като в хамак се е настанила. Има време да се завърти де, но ще почвам специални упражнения за наместване в най-оптималната поза. Каня се за нормално раждане след секцио и ще направя всичко, което зависи от мен, за да ми се случи ❤

Би ли споделила за какви упражнения става дума? Нашият господин си седи вече на втори преглед и ако мога да му помогна да се завърти някак...

# 369
  • Мнения: 108
Относно позата на бебето и аз съм в чуденка. В понеделник на феталната док каза,че е седалището, а вчера на консултацията си беше надолу с главата. Въобще не съм разбрала как се е завъртяла така. Явно все още й е достатъчно широко

# 370
  • София
  • Мнения: 6 798
С тази бременност нямам още болки в срамната кост, с първата бяха зловещи, с втората малко.
Аз пия "само" Фемибион 2, Биозин мама, магнезий и Сорбифер. Магнезий пия от две години, не мисля да го спирам, пия си марката, вида и дозата, която си пия по принцип. А и витамин Д3 по същия начин, както преди да забременея. Твърдо съм ЗА приема на витамини и минерали по време на бременност, бебето си дърпа необходимите вечества, трудно ще остане то без, но майката накрая се оказва с изтощен организъм. Мен лично не ме радва тази опция.

# 371
  • Мнения: 422
Klemy, какви дози витамин Д пиеш и пускаш ли контролни изследвания отвреме навреме?

# 372
  • София
  • Мнения: 6 798
Klemy, какви дози витамин Д пиеш и пускаш ли контролни изследвания отвреме навреме?
Не, нищо не пускам, аз го пия не всеки ден, а и по изследвания за Европа всички сме с дефицит, така че не вярвам да го предозирам. Т.е пия го като се сетя, което е не повече от три пъти в седмицата. Ето този е:
https://www.iherb.com/pr/Now-Foods-Vitamin-D-3-High-Potency-5-00 … 20-Softgels/10421

# 373
  • Мнения: 115
Аз пиех само фолиева киселина до 12-та седмица. След това по някое време ми изписаха йод, а сега вече започвам и желязо. Имах надежда да не ми се налага този път, защото доста дълго добре вървеше, но сега вече няма как.
Срамната кост сега много рядко ме боли и не е силна болка. Явно съм си разширена от първата бременност. Тогава още от 24-25-та седмица зверски ме болеше. Направо някакъв кошмар беше.

# 374
  • Мнения: 422
Klemy, какви дози витамин Д пиеш и пускаш ли контролни изследвания отвреме навреме?
Не, нищо не пускам, аз го пия не всеки ден, а и по изследвания за Европа всички сме с дефицит, така че не вярвам да го предозирам. Т.е пия го като се сетя, което е не повече от три пъти в седмицата. Ето този е:
https://www.iherb.com/pr/Now-Foods-Vitamin-D-3-High-Potency-5-00 … 20-Softgels/10421
Това са си доста големи дози. 3х5000=15000 единици седмично. Аз съм с дефицит и пия по 14000 единици седмично по предписание. За месец ми е вдигнало витамин Д от 11 на 21. 30-50 е оптималното ниво на витамин Д. Малко си го вдигнах аз по самоинициатива и след месец пак ще изследвам.

Общи условия

Активация на акаунт