Коледата наближава,а до срещата с ФЕВРУАРСКО бебе мъничко остава 2019

  • 30 828
  • 750
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 621
Ох да сме живи и здрави пък бебетата когато се родят тогава.
Аз ще съм също с дрехи от наличните 56размер. Не съм купувала по-малки. Космонавт отгоре 62размер. Все ще го за караме до колата и до нас. И все някак ще го натикам в дрехите ахаха.

# 466
  • Перник
  • Мнения: 435
Момичетаа...като ви чета почвам да се чудя дали не са си били едно време жените, раждали с "баби" акушерки вкъщи, по-добре от нас. Шегувам се, но все пак, щом не можем да имаме пълно доверие на лекарите, които са отговорни за появата на нов живот, нямам думи. Дано всичко да бъде наред с всички и да няма такива нехуманни намеси в наша вреда от страна на лекарите! Аз ще раждам в МД без избор на екип и ще разчитам на дежурния такъв, на себе си, на бебо и не на последно място на Бог да мине всичко нормално. Това да се назначава ненужно секцио или да се предизвиква раждане от лекаря, на когото си избрал да се довериш и да платиш, само и само да не го изненадаш в "неудобен" момент ми се струва жестоко...
А по повод дрешките - влизам в магазини да пазарувам и настават едни комични ситуации с продавачките, аз казвам, че търся едно, то се оказва, че се казва по друг начин 😁  Купих комплект за изписване памучен, състоящ се от боди с дълъг ръкав, ританки, блузка, чорапки, шапка и двойна памучна пелена с вата отвътре. В допълнение съм взела едно дебеличко плюшено като гащеризон/ромпър/не знам как се казва 😆/ като меченце. Та това плюс пелената и едно одеалце ще е достатъчно смятам.

# 467
  • Мнения: 294
Аз съм свидетелка как в Майчин Дом казаха на една жена , че може по всяко време да предизвикат раждане , за да се падне в смяната на въпросната АГ и да мине без избор на екип. Само и само да роди при нея.

# 468
  • София
  • Мнения: 418
Ох, тръгнах да пиша на какво съм ставала свидетел, но нямам намерение да всявам паника. Има доктори и доктори. И аз пожелавам на всички ни доверието в лекарите да бъде оправдано, но е хубаво и човек да си знае и търси правата, когато това е необходимо!

# 469
  • Мнения: 185
Привет, настоящи и скорошни мами 🙂, ето и аз да се включа. Нещо май сценичната треска ни е обхванала по всички параграфи. Аз вече влязох в 33 гс, бебоците са по  1 800г. Вчера мързелуваха, днес все едно тренират за мач. Мен всеки път док ме гледа и вагинален ехограф за няколко секунди, за да види по-добре шийката. И ми каза - всяка седмица идваш да те гледам и да преценявам, дали се очертава раждане през идната. Но за след повече от 2 седмици и според мен си е малко налучкване от лекарите. Преценяват сигурно по шийката, плацента, околоплодни води, разположението на бебетата. Аз имам доверие  на моя док и усещам, че е внимателен.
За изписването съм избрала по един комплект боди+ританки+шапка+пелена+одеалце. Не мисля да взимам нещо изрично по-специално за този момент. То дано се виждат и бебчетата изотвътре 😁 Ако харесам дебел гащеризон или космонавт, бих взела, но мога да използвам и пелена, ако нищо не ме грабне.

# 470
  • София
  • Мнения: 6 798
Е, за повече от седмица-две си е шаманство отвсякъде! Joy

# 471
  • Мнения: 845
За изписването - гледам готовите комплекти, но по-скоро аз ще си направя от наличните дрешки. Боди с дълъг ръкав, гащеризон, чорапки, шапка + космонавт.
За раждането, аз ще съм без избор на екип в ТК. Ще се надявам на дежурните. Настройвам се положително и каквото сабя покаже! На отворените казаха, че чакат до 10 дни след термин преди да те приемат, което също ми харесва. Ще си ходя на тонове при моят АГ, че е по-близо. Иначе тайничко си се надявам да родя преди термин Grinning
А иначе, за това дали имам изглед да родя и кога.. моят АГ нищо не е споменавал Grinning От вас чувам за някакви прогнози. Сега ще видим в сряда дали няма да изкоментира нещо.

# 472
  • Мнения: 905
И аз да се отчета, 32г.с.+ 5 дни бебка е 2400+-400гр, върви напред една седмица, всичко й е ок засега, рита и не се спира Simple Smile ние с моята док ще се видим живот и здраве 36 г.с. Simple Smile

# 473
  • Мнения: 422
И аз да се отчета, 32г.с.+ 5 дни бебка е 2400+-400гр, върви напред една седмица, всичко й е ок засега, рита и не се спира Simple Smile ние с моята док ще се видим живот и здраве 36 г.с. Simple Smile
Мале, аз съм 32+6, пък моят бебок го измериха 1900 днес, но той пък върви 3 дни назад УЖ.

# 474
  • Мнения: 905
То зависи как е настроен ехографа, така че споко Simple Smile само ориентировъчно го дават и аз съм имала седмици дето е по малко Simple Smile в случая на мен ми казаха че сигурно има 2 кг

Последна редакция: пн, 17 дек 2018, 12:30 от -Karina-

# 475
  • Мнения: 1 326
При мен пък в 34с 2200гр., а док каза, че всичко е в норма, не спомена нито да изоставаме, нито да вървим напред. Макар че предния път в 30с каза, че е малко напред. То всеки път различно явно.

# 476
  • София
  • Мнения: 321
Това мерене е въпрос на точна ръка. С предната бременност ми казаха,че колкото е по-голямо бебето,толкова по-трудно се мерело. Дали е вярно не знам. Моята бебка в 31г.с. и я измериха 2кг. Днес ще ходя при моя док,ще видим как ще я измери. Спомням си с първото раждане мериха малката точно преди раждането,защото беше голяма. С една много стара апаратура и въпреки това явно опита си каза думата,защото я измериха 3,700кг,а тя се роди 3,800кг на другия ден.
Сега се следя по каса,където апаратурата е по-модерна и винаги(с изключение на последния път) беба си отговаря точно на седмиците. Следя се и на частно в Шейново,където апаратурата не е толкова модерна и винаги бебата излиза с 2 седмици по-голяма. Ха сега кажете на кое да вярвам? 😀

# 477
  • Мнения: 621
Мале доста относително е това мерене. Мен уж ме следят из късо за размери заради диабета. Сряда съм на преглед да видим. Аз съм притеснена пък от това, че почти не качвам килограми с тази диета. Ох само на мен ли ми тежи гладенето. Започнах вече да пера и гладя и в ужас някакъв...

# 478
  • Мнения: 294
С какъв прах переш ?

# 479
  • София
  • Мнения: 321
Мале доста относително е това мерене. Мен уж ме следят из късо за размери заради диабета. Сряда съм на преглед да видим. Аз съм притеснена пък от това, че почти не качвам килограми с тази диета. Ох само на мен ли ми тежи гладенето. Започнах вече да пера и гладя и в ужас някакъв...
Какво говориш. Вече изпрах около 7-8 перални и ми се реве. Точно гледам огромния кош за гладене и плача,но ще го започвам,мен чака. Тегаво е като са на куп,после си гладя по график някак. Аз пера и на каката и на бебето с Тео бебе

Общи условия

Активация на акаунт