Имало едно време в Чукурова | ВВ, Кьосем - исторически и костюмни драми №11

  • 20 509
  • 737
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 436
Само "Здравей" не можах да си преведа.  Joy

А това е текстът на промо снимката от днес: https://www.instagram.com/p/BquqY-HDS5O/
"Не можеш да завоюваш сърцето със сила. Какъв е следващият план на майка и син?"
Kalp, güçle kazanılmaz… Anne ve oğlunun sıradaki planı ne?

Ако това е подсказка, за "убиване" са с техните "планове" … майка и син. Stop
Като не може да се завоюва сърцето със сила, с какво ще го завоюват сега?

Пипилота, с тоя актив от 100 сериала имаш богат арсенал от възможни финали.  Simple Smile

Последна редакция: ср, 28 ное 2018, 21:01 от Tania M.

# 76
  • Мнения: 28 086
Благодаря, Дани. Благодаря, Лучия. Някой няма ли да "преведе" третия фрагман?  Laughing

Май Демир Железний ще трябва да е благодарен на Хюнкар … за връщането на Зюлейха.

Joy hahaha Тъкмо няма да се чудим кой какво казал Mr. Green
Зюлейха в черно, Хюнкар под халата - с черна блуза, тримата мъже - с черни ризи. Всеки погреба по една мечта.
Дани, благодаря за текста на песента bouquet Много ми хареса, музиката игрива, а текстът оставя чувство за огромна безнадеждност Cry


# 77
  • Мнения: 3 246
Танче Hug не може със сила, но след разочарование - може. Вече съвсем сериозно подозирам, че Хюнкяр ще изиграе отново силен коз и Йълмаз ще се откаже от Зюлейха, заради детето. Обаче, сега е ред и Зюлейха да покаже до колко добре познава Йълмаз...ще се "върже" ли на думите му или ще се усети, че има нещо.
За отмъщението - мисля си, че до сега всичко беше базирано само на много приказки и нищо в действителност. "изкореняване на рода Яман"..."изсушаване на корена на Яман" и т.н. до сега ми изглеждат само високопарни фрази и нищо конкретно, докато Демир и Хюнкяр не говорят много-много, те действат. Така че, съм на мнението на Таня Hug...вече започнах да се чудя на това прословуто отмъщение и да ставам скептична към него, дали въобще ще се реализира. Mr. Green
Цитат
Вече "еволюира" първоначалният план за отмъщение, и още ще еволюира - днес заради детето, утре заради друго. Йълмаз тръгна да отмъщава с идеята да убие Демир, а на два пъти не го направи. Може планът така да се видоизмени (включително и този за "икономическо съсипване"), че от отмъщението накрая да не остане нищо.
newsm10
 bouquet bouquet bouquet

# 78
  • Мнения: 3 436
Дана, другояче го разчитам аз. Като не може със сила, може с друго.
"С коварство" … е само едно от нещата, за които се сещам, и няма да е сефте. Mr. Green

Последна редакция: ср, 28 ное 2018, 21:31 от Tania M.

# 79
  • Мнения: 2 607
 

Пипилота, с тоя актив от 100 сериала имаш богат арсенал от възможни финали.  Simple Smile
  Laughing Laughing LaughingИзлъгах, извинявам се. Praynig Не ги бях броила, но сега се опитах. Изкарах ги 50 , е може би пропускам няколко.

# 80
  • Мнения: 21 201
Охоооооо, имаме трети фраг.
Ни Зюла, ни Йълмаз са същите каквито бяха в началото, затова аз съм с две ръце ЗА Зюлка да се влюби в Демир страшния Mr. Green и заживели щастливи до дълбоки старини, а и любовта на Зюлейха и Йълмаз не е единствената нещастна на този свят. Така, че нищо ново под слънцето ако на финала Зюлейха и Демир са щастливи заедно, защото общия път на двама ги сплотява или разделя.
Е, Зюла и Йълмаз ги раздели, ред е на другия й път с Демир.
Искрено се надявам докато уж го мрази да го обикне, а той докато се чуди и мае как да отмъсти на Йълмаз безстрашни Mr. Green в един момент въобще да няма причина за да му отмъщава.
Много ми се гледа такъв сценарий какъвто си съчиних. Laughing

# 81
  • Мнения: 3 634
Благодаря за фрагмана и превода!  Hug
Изненадаха ни, дали заради конкуренцията ни глезят?
Всичко е много тъжно.  Sad

Виждам, че сега всички пишат сценарии, затова направо минавам към моя.
Казвала съм, че към сериала ме привлякоха времето, в което се развива действието,
а след това и проблемът, около който се завърза интригата – мъжкото бездетство.
В сегашния момент прибавям и още нещо, трето.
То се изразява в това, че основният проблем в сериала е колкото любовта,
толкова и различните социални и културни форми и начини за нейната регулация, както и тези за децата като резултат от  любовта.
И интересното се състои в това,
че най-вероятно ще ни дадат възможност да „гледаме“ назад в три епохи,
да видим как всички тези елементи са изглеждали в различното време.
На мен дори не ми е толкова интересно с кого ще бъде Зюлейха.
Колкото да разбера какво ще стане с любовта на Зюлейха и Йълмаз, една любов все едно от нашето днес, която попадайки в Чукурова бива „потопена“ в разбирания от преди 40 години, объркана с по-късни местни такива от 70-те и какво най-накрая ще се получи като резултат. Интересува ме синтезът от всичко – представи, норми, мислене, което влиза във взаимодействие, за да се получи финалът, който ще ни покажат.

Погледнато от нашето време назад, първо, ние през 2018 също сме участници в сериала, защото с нашите представи за любовта и брака, които са различни от тези на нашите герои, съдим тях и техните постъпки. И често пъти забравяме, че между нас със Зюлейха и нейните мъже, напр., има половин век разлика. За нас водеща, за да има брак, е любовта; ние приемаме брака на Зюлейха и Йълмаз за нещо нормално; за да бъдат заедно, Зюлейха трябва да се разведе с Демир и това също ни изглежда в реда на нещата; не можем да приемем, че детето може да не познава биологичния си баща.
 
Историята в сериала ни дава второто, измерено от нас назад, хронологично и културно ниво.
В него бракът на Зюлейха и Йълмаз през 70-те години, воден от техните чувства и индивидуално споделен само пред Бог, са авангардни за онова време, те не са норма за обществото, каквито са за нас днес. Същевременно ни дават възможност да мислим относително в самата епоха. Разводът е възможен, но различно оценяван и към него се тръгва също различно в зависимост от това, на кое място принадлежи човек и най-вече как мисли. Зюлейха веднъж каза на Демир за брака на Шермин и Сабахатин: ами нека се разведат – очевидно тя приема без проблем развода; разговорът между Хюнкяр и гостенките и от Истанбул коментираше развод на сина на гостенката, не беше приятно за разказване, но очевидно към развод в Истанбул е възможно да се пристъпи; показаха ни и сме коментирали отношението на Шермин и Сабахаттин към развода, показващо различни начини на мислене по този въпрос в Чукурова; докато Шермин не приема развода заради общественото неглижиране на разведената жена, Сабахаттин отхвърля брака без любов и беше пословичен с искането на развод, към който вече е пристъпил и на практика. Мъжкото бездетство сме чули коментирано от Хюнкяр, но тя идва с нейното мислене от долното, трето хронолично ниво, което ще ни разкрият с историята на Хюнкяр и Фекели. В 70 години нейното отношение по този въпрос и съдбата на детето се сблъсква с това на Зюлейха, която засега в себе си, но със сигурност въпросът ще се отвори отново, поддържа връзката на детето с биологичния баща и застъпва едно модерно виждане, което за нас е естествено, но за 70-те години може би също е авангардно. Във всеки случай разбиранията на Зюлейха са различни от тези на Хюнкяр, която ни представя мисленето на старата култура. Демир не сме чули по нито един от въпросите, свързани с любовта и брака, за някои от тях си правим изводи от сватбата и събитията около и след нея, но останалите ще застанат  със сигурност пред него на дневен ред и тогава ще го чуем как ще разсъждава.  



Разкриването на старата история между Яман и Фекели е любопитно не само като любовна история.  Но тази история ще ни покаже с решенията, които са били взети в онова време, най-долното ниво, което лежи около 40 години (времето, когато е роден Демир) преди историята, която ни разказват, и близо век от нас назад и така ще видим откъде са тръгнали, за да минат през 70-те и да стигнат до нашата съвременност всички тези страни в разбирането на любовта, брака, бездетството и техния социален живот.



Поставени в тези три пласта във времето всеки от нашите герои тръгва по различно време, от различно място и носи като представи и модели за поведение в себе си, които определят различно поведение. Погледнат през тази призма към финала стоят следните въпроси: дали героите ще направят големи крачки и ще стигнат докрай към нашите съвременни разбирания или, което е по-вероятно, по отделните въпроси решенията ще достигнат само донякъде по пътя на модернизацията. Защото те не тръгват от 70-те към нас, а първо трябва да преодолеят товара от миналото. Едва накрая ще видим какъв синтез от всичко това като финал са направили създателите на сериала. И тогава няма да е достатъчно да разберем с кого ще бъде Зюлейха, а каква ще е връзката между двамата и какво ще е мястото на детето в нея.  

# 82
  • Мнения: 3 436
Охоооооо, имаме трети фраг.
Ни Зюла, ни Йълмаз са същите каквито бяха в началото, затова аз съм с две ръце ЗА Зюлка да се влюби в Демир страшния Mr. Green и заживели щастливи до дълбоки старини, а и любовта на Зюлейха и Йълмаз не е единствената нещастна на този свят.
Скрит текст:
Така, че нищо ново под слънцето ако на финала Зюлейха и Демир са щастливи заедно, защото общия път на двама ги сплотява или разделя.
Е, Зюла и Йълмаз ги раздели, ред е на другия й път с Демир.
Искрено се надявам докато уж го мрази да го обикне, а той докато се чуди и мае как да отмъсти на Йълмаз безстрашни Mr. Green в един момент въобще да няма причина за да му отмъщава.
Много ми се гледа такъв сценарий какъвто си съчиних. Laughing
Наде, тя и любовта на Демир не е единствената несподелена на този свят. Какво толкоз, ако си остане такава.  Mr. Green
Но ти си по-добре, понеже аз не знам какво точно ми се гледа.  Simple Smile

# 83
  • Мнения: 21 201
Скрит текст:
Охоооооо, имаме трети фраг.
Ни Зюла, ни Йълмаз са същите каквито бяха в началото, затова аз съм с две ръце ЗА Зюлка да се влюби в Демир страшния Mr. Green и заживели щастливи до дълбоки старини, а и любовта на Зюлейха и Йълмаз не е единствената нещастна на този свят.
Скрит текст:
Така, че нищо ново под слънцето ако на финала Зюлейха и Демир са щастливи заедно, защото общия път на двама ги сплотява или разделя.
Е, Зюла и Йълмаз ги раздели, ред е на другия й път с Демир.
Искрено се надявам докато уж го мрази да го обикне, а той докато се чуди и мае как да отмъсти на Йълмаз безстрашни Mr. Green в един момент въобще да няма причина за да му отмъщава.
Много ми се гледа такъв сценарий какъвто си съчиних. Laughing
Наде, тя и любовта на Демир не е единствената несподелена на този свят. Какво толкоз, ако си остане такава.  Mr. Green
Но ти си по-добре, понеже аз не знам какво точно ми се гледа.  Simple Smile
За неговата даже не ми и мина през ума, но виж за Йълмазката се сетих отраз. Laughing Joy

# 84
  • Мнения: 3 436
Всеки с гайлето си.  Joy

# 85
  • Мнения: 3 246
Привет,
Започнах да гледам сериала следствие на информацията за него, описваща една любов, която е жива въпреки пречките и таи надежда, въпреки тиранията в Чукурова. Така че, това Зюлейха да се влюби в Демир ми изглежда нелогично от гледна точка на заложеното в предварителната информация. Не че толкова държа с кого ще остане Зюлейха, но лично на мен ми се ще да има логика и някаква връзка с предварително заложеното и в образите и в настроението. Любов, която ще преживее тиранията в Чукурова не ми изглежда да е Демировата, защото именно тя е тираничната. А и Хюнкяр трябва да си понесе последиците...трябва да има някакъв смисъл, някакво послание този сериал, а не просто нещо да се случва. Трябва кръгът да се затвори с някакъв смисъл. Иначе сериалът ще ми олекне...няма да съжалявам, че съм го гледала, но ще ми е кух. Така че, нищо лично към фенките Демирови, ама влюбването на Зюлейха в Демир ще ми е съвсем далече от настроенията и очакванията зададени в информацията за сериала.
 bouquet bouquet bouquet

# 86
  • Мнения: 4 706
Охоооооо, имаме трети фраг.
Ни Зюла, ни Йълмаз са същите каквито бяха в началото, затова аз съм с две ръце ЗА Зюлка да се влюби в Демир страшния Mr. Green и заживели щастливи до дълбоки старини, а и любовта на Зюлейха и Йълмаз не е единствената нещастна на този свят. Така, че нищо ново под слънцето ако на финала Зюлейха и Демир са щастливи заедно, защото общия път на двама ги сплотява или разделя.
Е, Зюла и Йълмаз ги раздели, ред е на другия й път с Демир.
Искрено се надявам докато уж го мрази да го обикне, а той докато се чуди и мае как да отмъсти на Йълмаз безстрашни Mr. Green в един момент въобще да няма причина за да му отмъщава.
Много ми се гледа такъв сценарий какъвто си съчиних. Laughing
И на мен ми се гледа такъв сценарий. 😂 Simple Smile
vanja@ чудесен пост!!!

# 87
  • Мнения: 3 436
Добро утро!
Направиха се поръчки за финали, дано ги огрее.  Simple Smile
Аз не пиша сценарии. Но отсега мога да кажа при кого ще остане детето. При майката!  Grinning
Почти съм сигурна, че сценарият може да прежали Йълмаз и Демир (включително и да ги убие), но ще пощади Зюлейха и Аднан, и няма да ги раздели. Останалато … както дойде.
Защо да не можем да приемем детето да не познава биологичния си баща? 50 години по-късно да не би това да е прецедент? Със сигурност някои тук знаем и лично такива случаи. Мен в историята не ме смущава това. Смущаващ е начинът, по който беше употребена взаимната любов на двама души и детето на любовта им. Жената беше вкарана преднамерено в ситуация на безизходица, така че да няма друг избор. Освен най-добото ... за семейство  Яман. Знам, че моралната страна не за всеки е важна, но за мене Е. И ще се повторя, но някои понятия не са толкова разтегливи, колкото понякога ги изкарват. И има мярка за тях.
И не съм сигурна, че до края на сериала "потърпевшите", Зюлейха и Йълмаз, ще узнаят в детайли цялата истина за това, как беше "моделиран" този брак.

От дума на дума, дойде Чукуровският четвъртък. Приятен ден!  Hug

Последна редакция: чт, 29 ное 2018, 09:16 от Tania M.

# 88
  • Мнения: 28 086
Добро утро! Hug

https://scontent-sof1-1.cdninstagram.com/vp/782fbecb556a02d3e105 … 08185697310_n.mp4

"Veli, Şermin’den ne istiyor?" - Какво иска Вели от Шермин?



Благодаря ви за споделените мнения! bouquet

# 89
  • Мнения: 2 607

"Veli, Şermin’den ne istiyor?" - Какво иска Вели от Шермин?



 
Лучия bouquet Какво да иска Вели, пари са му в главата само. Но втори път става банално, нещо друго ще да е замислил с надеждата да си върне изгубеното. Дали няма да я омае да му даде документите за къщата с някакво невинно оправдание от рода да си регистрира фирмата. Граничи с фантастиката, но не е невъзможно. Просто предположение.  newsm78:35:

Общи условия

Активация на акаунт