Кауфланд - тема 33

  • 78 780
  • 754
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 68 646
Никога не се изписва, че даден перилен препарат е за бяло. Правилото е обратно .
Когато препаратът е за цветно пране - той винаги е обозначен със съответният надпис.

Тоест - правилото е следното и просто: Ако на даден препарат НЕ пише color, значи той е за бяло. Ако пише color - той е за цветно. Това е.

# 706
  • Мнения: 3 199
Винаги има какво ново да научиш Simple Smile
А щом PELLI казва, че течен препарат за бяло няма, а на този не пише Color, то той какво всъщност е? Anguished

# 707
  • Мнения: 68 646
Ами и Пели е права, ама това вече е за урок №2 Joy

Скрит текст:
   
1. Прахообразен перилен препарат - има прах с кислородни избелители и той е за бяло пране, има прах без кислородни избелители и той е за цветно.
2. Течен перилен препарат /чорба/ - в чорбата за бяло НЯМА кислородни избелители, има само ОПТИЧНИ избелители, които РЕАЛНО не избелват, а само оптически-до следващато пране, така че тук Пели е права, че няма истински течен за бяло, просто защото в течните / във всички течни/, няма избелители на кислородна основа, а те са тези, които реално избелват и дезинфикцират. Оптичните не го правят. А течнике къдържат само какво - само оптични избелители.
Има и течен за цветно, в него няма оптичен избелител.

.... а на този не пише Color, то той какво всъщност е? Anguished

За отговора на този въпрос виж урок №1 и правилото в него Stuck Out Tongue Closed Eyes


ПС...този е течен перилен препарат, който съдържа оптични избелители. Реално няма да ти избели дрехата, защото със следващото пране той ще се отмие.

# 708
  • Мнения: 5 127
Никога не се изписва, че даден перилен препарат е за бяло. Правилото е обратно .
Когато препаратът е за цветно пране - той винаги е обозначен със съответният надпис.

Тоест - правилото е следното и просто: Ако на даден препарат НЕ пише color, значи той е за бяло. Ако пише color - той е за цветно. Това е.

А на тези, на които пише "Универсал", те и за бяло, и за цветно ли са?

# 709
  • Мнения: 68 646
За бяло. С избелители.
Останало е от едно време понятието универсален, от Германия. Всъщност сега е маркетингов трик.
Пак казвам...има препарт за бяло с избелители, има и препарат без избелители-за цветно. Това е. Лесно е. ☺
Това като се запомни...лесно ще се ориентирате.

# 710
  • Мнения: X
Фините овесени ядки на К Класик в светлосин хартиен плик са много хубави Simple Smile Стават чудесни с топло мляко,мед и малко банан.

# 711
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 809
Лично мнение относно перилните:
Скрит текст:
Познавам доста жени, които ползват течни перилни препарати за бяло пране и прането им наистина е бяло. Това, че аз не ползвам течни за бяло пране, не означава, че не е добро или не трябва, така че всеки да си прецени какво да купува и ползва.

# 712
  • София
  • Мнения: 3 167
Разговорили сте се за прахове за пране, та и аз да се включа... Купувам винаги прахове за цветно. Най-често нуждата ми от прах е съвпадала с промоция на Персил или някакъв детски. С години не бях купувала Ариел, но последно попаднах на такъв. След първото пране се оказа, че и двамата със съпруга правим алергична реакция. Определено е от праха! Купуван е от Кауфланд.

# 713
  • Мнения: 1 826
Днес минах да си напазаря нещата които си набелязах и взех овесени ядки ,тяхната марка.Е каква беше изненадата ми,като направих на майка ми с кисело мляко да вечеря-вътре имаше червей.В срок на годност са!
Ще ги връщам ,но съм бясна.

# 714
  • Мнения: X
Сега ме караш да преравям моите Grinning

# 715
  • София
  • Мнения: 9 920
Стълбата е полска и ма половин цена от другите...
Някой има ли мнение? От първа ръка.

# 716
  • София
  • Мнения: 12 408
Вчера купих от броколите на промоция и по средата бяха изгнили.

# 717
  • Мнения: 68 646
Аз само замразени вземам. Броколи де..

# 718
  • Мнения: X
Май направих грешка в бързината да взема от яйцата на промоция.
Имаше още едни на промоция и трябваше да взема от тях.
Тези които купих са полски,клетъчно отглеждане.
Не бяха ли точно тези с проблем миналата година?

# 719
  • Мнения: 68 646
От варненско бяха проблемните яйца последно...

Общи условия

Активация на акаунт