Марка кафе

  • 23 946
  • 68
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Трудно е да се даде съвет така ...има голяма значение каква ти е машината,а и какво кафе предпочиташ-по-скоро силно и ободряващо или по-ароматно/това зависи от процентите арабика и робуста в състава му/.
но щом споменаваш за шварц кафе машина/ тези с каните/,добре е да е обозначено но сомата опаковка,че е за такава/защото и смилането е различно за различните видове приготвяне/.
ИЕначе от това което има на пазара-Илли е просто номер едно/но малко скъпичко идва/,Лаваца имат доста разновидности/качествот е добро съотнесено към цената/,а за по-скромни възможности-предлагам да се ориентирате към Дау Егбертс и Спетема...
И избягвайте насипните кафета...Това е лично мое мнение...но съм работила доста вмреме във магазин предлагащ и кафе...та ...

# 16
  • Мнения: 5 140
Дау Егбертс, Лаваца и Илли кафе

# 17
  • Мнения: 3 251
Лаваца-та определено ми е фаворит, сега минахме на Чибо=еспресо-харесва ми!А за еспресо съм взимала и Елит/зелената опаковка/-определено са подобрили качеството и вкуса на кафето.

# 18
  • Мнения: 1 269
Трудно е да се даде съвет така ...има голяма значение каква ти е машината,а и какво кафе предпочиташ-по-скоро силно и ободряващо или по-ароматно/това зависи от процентите арабика и робуста в състава му/.
но щом споменаваш за шварц кафе машина/ тези с каните/,добре е да е обозначено но сомата опаковка,че е за такава/защото и смилането е различно за различните видове приготвяне/.
ИЕначе от това което има на пазара-Илли е просто номер едно/но малко скъпичко идва/,Лаваца имат доста разновидности/качествот е добро съотнесено към цената/,а за по-скромни възможности-предлагам да се ориентирате към Дау Егбертс и Спетема...
И избягвайте насипните кафета...Това е лично мое мнение...но съм работила доста вмреме във магазин предлагащ и кафе...та ...
Защо да избягваме насипните кафета? Тъкмо си мислех, че най-обичам сама да си правя комбинацията от Колумбия и нещо за баластра. Какво имаш предвид?

# 19
  • Мнения: 27 524
Общо взето, за едно от най-добрите кафета (и са най-скъпи) се водят Жакмот. На мен повече ми допада Даув Егбертс. Всичко останало ми стои доста промито. Но си зависи и от машината и дали е шварц или еспресо, разбира се. Ние пием между двете  Sunglasses

# 20
  • Мнения: 7 474
Много зависи от машината Peace Аз купувам Нова Бразилия, но машината ни е хубава и го прави невероятно!

# 21
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Дау Егбъртс-жълтата опаковка става и за кафе машина и за джезве,аз правя на джезве,повече ми харесва.Илли също е хубаво,но е скъпичко.

# 22
  • Мнения: 962
Нова бразилия,Елит форте и насипните някакав смес  Peace

# 23
  • Мнения: X

Защо да избягваме насипните кафета? Тъкмо си мислех, че най-обичам сама да си правя комбинацията от Колумбия и нещо за баластра. Какво имаш предвид?
Ами защото под едно и също име се продават различни видове кафе/ а някои  ги кръщават на известни марки за да се продават повече/-още повече,че като качество са доста по зле и от по-евтините  пакетирани/ а да не казвам каква е разликата в запазването на качествата м/у едно насипно и едно пакетирано кафе....
И още нещо-не се лъжете,че едно насипно кафе е хубаво защото лъщи-просто е препечено повече....

# 24
  • Мнения: 1 269

Защо да избягваме насипните кафета? Тъкмо си мислех, че най-обичам сама да си правя комбинацията от Колумбия и нещо за баластра. Какво имаш предвид?
Ами защото под едно и също име се продават различни видове кафе/ а някои  ги кръщават на известни марки за да се продават повече/-още повече,че като качество са доста по зле и от по-евтините  пакетирани/ а да не казвам каква е разликата в запазването на качествата м/у едно насипно и едно пакетирано кафе....
И още нещо-не се лъжете,че едно насипно кафе е хубаво защото лъщи-просто е препечено повече....
Благодаря за разяснението! Ще наблегна на любимият ми Якобс тогава! Grinning

# 25
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Припадам по Якобс Монарх напоследък. Уникален чаромат!  Heart Eyes

# 26
  • Мнения: 1 629
Уникално не харесвам немски кафета, киселички са, но е въпрос на вкус. Лаваца препоръчвам, но не Qualita Rossa, а Crema&Aroma, Aroma Club, Aroma Point може и по-достъпната Crema de gusto. И, това, ако става дума за еспресо. Ти казваш, че правите шварц кафе, там немците са по-наясно, но все пак, киселеят.

# 27
  • там нейде .............
  • Мнения: 647
Припадам по Якобс Монарх напоследък. Уникален чаромат!  Heart Eyes
smile3521 newsm10 и аз така food010 

# 28
# 29

Общи условия

Активация на акаунт