През теза, подлог и катет СЕДМОКЛАСНИКЪТ върви напред

  • 45 703
  • 748
  •   1
Отговори
# 705
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 859
petenka1983,благодаря за успокоението!Решава детето,но аз като цяло съм изумена от подхода и.Контролни се дават в петък последния час/ти най-добре знаеш,че всеки ден са до 14,30-15,20/,говори им калко са важни оценките/а не знанията/,много вика/това дъщеря ми не го понася и я стресира/.

# 706
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 226
http://uks04.com/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1%80%D0%BA%D0%B … %D1%82%D0%B0.html За мамите и децата от Пловдив. График на пробните в НТГ

Благодаря за споделеното. Някой от Пловдив дали посещава техните курсове по математика да каже дали е доволен. Моят хубостник ходи на индивидуални уроци , но е веднъж седмично по два часа , а ми се струва, че не са му достатъчни. На първия пробен точките по математика изобщо не ми харесаха.
Брат му е в МГ Пловдив и доста му помага , но той е калпазанин и се е научил ,че може да разчита на него и не се пъни въобще . Казва не мога и вика батко си. Rolling Eyes

# 707
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
Аз чакам пробните на МГ в Пловдив. На НТГ и Образователни технологии нещо не ми допаднаха навремето, когато сестра й ходеше. Не се доближаваха до реалните матури.

# 708
  • София
  • Мнения: 6 094
Здравейте и от мен!
Не ми се смейте, но се размечтах за море. Гледах, гледах и според мен може да се направи резервация за море 13-20 юли без да изпуснем нищо и с възможност да подадем документи и проследим класирания, дали може още едно зорко око да погледне дали нещо не са ми грешни сметките!
До 16 юли е записването и подаване на заявление за втори етап.Ако сте на море, как ще се запишете при евентуално удовлетворително първо класиране?
Коригирам се, след като излязат на 11 юли, може да се запишете преди 13- ти
Получава се- ако се записвате на първо класиране- между 11 и 13
Ако се записвате на второ- между 20- 22.
Получават се сметките, резервирай!
04.07-15.07 също е възможен период за почивка. На 03.07 се подават документи за участие в класирането и след това на 15.07 или 16.07 се записват по първо желание или подава заявление за второ класиране.

# 709
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 226
Аз чакам пробните на МГ в Пловдив. На НТГ и Образователни технологии нещо не ми допаднаха навремето, когато сестра й ходеше. Не се доближаваха до реалните матури.
Моето наблюдение пък за образователни технологии е ,че са доста близки до реалното НВо , а тези на МГ  са доста , доста над нивото на НВО. Това са ми наблюденията от преди 2 години с баткото , а сега и с малкият. Последният пробен на образователни не ми се стори много труден.

# 710
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
Моята имаше 3-ки на пробните в ОТ и НТГ по Математика и съвсем се беше отчаяла. На пробните в МГ вадеше около 5. В крайна сметка изкара 5,40 сборно от двата модула, това през 2015 година.

# 711
  • София
  • Мнения: 12 015
Друг възможен вариант, който обаче е в сферата на предположенията, е някое училище да ги използва за класиране на учениците в трети и/или четвърти профил, ако такъв се избира след завършване на Х клас и кандидатите са повече от местата, предвидени за профила.

Аууу, Дидева, недей да им даваш идеи! Joy В тази сфера са ми притесненията относно 3-ти и 4-ти профил - прекалено много желаещи спрямо възможностите на училището, или прекалено малко желаещи, за сформиране на съответен профил. Та, уж свободно си избираш профил, но изборът вероятно ще се конюктурно ограничен.

# 712
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 226
fros , при мен опита е от 2017 година . Може нещата да са се променили. Където и да се явяват на пробни си е все опит. Най важното обаче си остава как ще се представят на самото НВО. Дай Боже всички да са здрави и в кондиция , както и да запазят спокойствие.
Големият в това отношение беше железен. Малкото е друга бира и нещата при него хич не са розови. ooooh!

# 713
  • Мнения: 4 076
Момичета, и аз ще съм с вас 7/12 клас. Още, когато си го сметнах, ми се изправи косата. Даже щях да питам има ли други съфорумки, с които ще сме заедно в кюпа.
Сега пък и това НВО в 10-ти .... Отивам да чета темата за МОН - промените.

живи и здрави, и аз съм в отбора.

# 714
  • София
  • Мнения: 12 015
Момичета, и аз ще съм с вас 7/12 клас. Още, когато си го сметнах, ми се изправи косата. Даже щях да питам има ли други съфорумки, с които ще сме заедно в кюпа.
Сега пък и това НВО в 10-ти .... Отивам да чета темата за МОН - промените.

живи и здрави, и аз съм в отбора.

Аз бях така миналата година. Оцелява се. Всъщност, най ме измъчи първокласникът /че и такъв бонус имах Joy /

# 715
  • Мнения: 11 818
Един филм да препоръчам, аз го гледах със седмокласничката - Detachment.

# 716
  • Мнения: 815
Момичета, и аз ще съм с вас 7/12 клас. Още, когато си го сметнах, ми се изправи косата. Даже щях да питам има ли други съфорумки, с които ще сме заедно в кюпа.
Сега пък и това НВО в 10-ти .... Отивам да чета темата за МОН - промените.

живи и здрави, и аз съм в отбора.

И аз така.  Simple Smile

# 717
  • Мнения: 11 915
      Аз пак да си повторя въпроса, ако знаете  нещо.
В учебниците на децата по бъл. език разгледани ли са понятията "неологизми" и "архаизми".В учебника на детето ги няма в съответния урок, а в тестове "По новата програма" ги има във въпросите и детето доста се пули.

Не е толкова съществено този въпрос, притеснителното е, ако се допусне макар и по познат материал, в НВО да има непознати термини, които не са изрично отразени и обяснени.

# 718
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 226
      Аз пак да си повторя въпроса, ако знаете  нещо.
В учебниците на децата по бъл. език разгледани ли са понятията "неологизми" и "архаизми".В учебника на детето ги няма в съответния урок, а в тестове "По новата програма" ги има във въпросите и детето доста се пули.

Не е толкова съществено този въпрос, притеснителното е, ако се допусне макар и по познат материал, в НВО да има непознати термини, които не са изрично отразени и обяснени.
Съвсем скоро Валентин ми каза ,че са ги взели в училище. Не съм обаче гледала дали ги има в учебника. Като се прибера , ако искаш ще погледна.
На последния пробен ги имаше и като въпрос.

# 719
  • Варна
  • Мнения: 1 123
      Аз пак да си повторя въпроса, ако знаете  нещо.
В учебниците на децата по бъл. език разгледани ли са понятията "неологизми" и "архаизми".В учебника на детето ги няма в съответния урок, а в тестове "По новата програма" ги има във въпросите и детето доста се пули.

Не е толкова съществено този въпрос, притеснителното е, ако се допусне макар и по познат материал, в НВО да има непознати термини, които не са изрично отразени и обяснени.
И аз попитах моята щерка - да, минали са го по български език. Учебника е на БГ Учебник - Думата като лексикално средство и Думата в речниковия състав на българския език - това са уроците. Има и упражнения.

Общи условия

Активация на акаунт